Home Maszyneria Dell rewolucjonizuje pracę hybrydową z nową generacją komputerów AI

Dell rewolucjonizuje pracę hybrydową z nową generacją komputerów AI

0
0
127

Dell Technologies prezentuje nową generację komputerów osobistych, które integrują zaawansowaną sztuczną inteligencję, otwierając przed organizacjami i ich pracownikami nowe perspektywy wzrostu produktywności. Wykorzystując potencjał neuronowych jednostek przetwarzających (NPU), firma stawia na zwiększenie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu pracy zdalnej oraz hybrydowej.

Przewiduje się, że liczba komputerów osobistych wyposażonych w jednostki przetwarzania neuronowego (NPU) wzrośnie z około 50 milionów w 2024 roku do ponad 167 milionów w 2027 roku. NPU to nowe serce komputerów, które przekształca tradycyjne obliczenia, umożliwiając komputerom wykonanie bardziej skomplikowanych zadań z większą szybkością i mniejszym obciążeniem głównego procesora i karty graficznej.

W kontekście pracy hybrydowej Dell oferuje gamę produktów od podstawowych laptopów po zaawansowane stacje robocze, które są nie tylko potężne, ale i inteligentne. Dzięki technologii AI, komputery mogą efektywniej zarządzać energią, bezpieczeństwem i nawet jakością połączeń podczas wideokonferencji.

Jak Dell Wykorzystuje AI?

  1. Współpraca i Komunikacja: Komputery Dell wyposażone w procesory Intel Core Ultra z technologią Intel vPro® oferują funkcje takie jak automatyczne kadrowanie, rozmycie tła i śledzenie wzroku w czasie wideokonferencji, co znacznie poprawia jakość i komfort komunikacji zdalnej.
  2. Tworzenie Treści: Przekształcanie procesów twórczych staje się szybsze dzięki możliwościom AI, które rozdziela obciążenia między procesor, kartę graficzną, a NPU. Przykładowo, generowanie obrazów z tekstu jest teraz możliwe pięciokrotnie szybciej dzięki technologii takiej jak Stable Diffusion.
  3. Bezpieczeństwo: W obliczu rosnących zagrożeń cybernetycznych, Dell współpracuje z firmami takimi jak CrowdStrike i Intel, aby przenieść funkcje bezpieczeństwa bezpośrednio na urządzenia, co umożliwia bardziej kompleksowe wykrywanie zagrożeń.
  4. Automatyzacja: ProSupport Suite dla komputerów osobistych Dell wykorzystuje AI do samonaprawy błędów systemowych, co zmniejsza potrzebę interwencji ludzkiej i zwiększa ogólną wydajność działów IT.

Najważniejsze produkty

  • Nowa seria Latitude firmy Dell obejmuje Latitude 7350 Detachable, najbardziej wszechstronny komercyjny komputer przenośny na świecie[i], umożliwiający profesjonalistom pracę zarówno przy biurku, jak i w podróży, jako tablet lub laptop. Posiada on najlepszą kamerę HDR o rozdzielczości 8 MP, wśród innych modeli z odłączanym ekranem[ii], zapewniając wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Całkowicie zaktualizowana oferta zawiera również aktualizacje w seriach 5000, 7000 i 9000, w tym Latitude 7350/7450 Ultralight, najlżejsze na świecie komercyjne laptopy premium o przekątnej 13,3” i 14”[iii].
  • Firma prezentuje także nowe mobilne i stacjonarne stacje robocze Precision firmy Dell, które spełniają wymagania wydajnościowe zaawansowanych użytkowników, programistów i nie tylko. Jako światowy lider w dziedzinie stacji roboczych[iv], Precision oferuje moc umożliwiającą bezpieczne i ekonomiczne przetwarzanie złożonych obciążeń AI na komputerach osobistych. W nowych mobilnych stacjach roboczych Precision wbudowane są dedykowane do laptopów procesory graficzne NVIDIA RTX™ 500 i 1000 Ada co pozwala na wykorzystanie możliwości sztucznej inteligencji i gwarantuje niezawodność — umożliwiając pracę w dowolnym miejscu. Natomiast Precision 3280 Compact Form Factor (CFF) to nowe, kompaktowe rozwiązanie zaprojektowane z myślą o mniejszych projektach AI oraz do kreatywnego wykorzystania aplikacji.
  • Portfolio Dell zawiera także najbardziej inteligentne zestawy słuchawkowe w swojej klasie [v], w tym pięć zupełnie nowych modeli. Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Dell Premier Wireless ANC Headset (WL7024) został wyposażony w mikrofon z funkcją redukcji szumów opartą na sztucznej inteligencji. Mikrofon jest w stanie odróżnić ludzką mowę od dźwięków tła i dostosować poziom tłumienia szumów do otoczenia użytkownika. Dodatkowo zaawansowany sensor automatycznie obsługuje funkcje takie jak wyciszanie i czy zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania, kiedy użytkownik podnosi jedną ze słuchawek. Intuicyjne sterowanie dotykowe pozwala także na dostosowanie doświadczeń audio do własnych potrzeb.

Rozwijające się ekosystemy i usługi

Dell nie tylko rozwija sprzęt, ale również buduje ekosystem usług i oprogramowania, który wspiera zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa w pełnym wykorzystaniu potencjału AI. Oferuje to wszystko od zarządzania urządzeniami po wsparcie techniczne i usługi, które są dostosowane do potrzeb nowoczesnych miejsc pracy.

Podsumowanie

Dell Technologies wyróżnia się na tle konkurencji, wprowadzając na rynek produkty, które nie tylko odpowiadają na obecne wymagania technologiczne, ale również definiują przyszłość pracy. Wprowadzenie AI do codziennego użytku komputerów osobistych przekształca sposób, w jaki pracujemy, uczymy się i komunikujemy, otwierając nowe możliwości dla wszystkich użytkowników.

[i] Wymagany jest dodatkowy zakup w celu korzystania z funkcji współpracy. Na podstawie analizy firmy Dell, październik 2023 r.

[ii] Na podstawie analizy wewnętrznej, październik 2023 r. Dotyczy tylko urządzeń odłączanych z systemem Windows.

[iii] 7350: Dotyczy produktu wprowadzonego na rynek w marcu 2024 r. Na podstawie analizy publicznie dostępnych informacji firmy Dell, październik 2023 r. 7450: Dotyczy produktu wprowadzonego na rynek w marcu 2024 r. Na podstawie analizy publicznie dostępnych informacji firmy Dell, październik 2023 r.

[iv] Kwartalny moduł śledzenia stacji roboczych IDC, 4. kwartał 2023 r.

[v] Na podstawie analizy firmy Dell, październik 2023 r. Nie dotyczy modelu WH1022. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Acer Swift 14 AI: laptop z procesorem Snapdragon X Elite

Acer we współpracy z Microsoft i Qualcomm Technologies Inc. zaprezentował swoje najnowsze …