Strona główna / Na czasie / Na co zwrócić uwagę przy zakupie domeny internetowej
środa 22 lipiec 2020 | Marcel Kacprzak-Pilarski
Na co zwrócić uwagę przy zakupie domeny internetowej
Tworzenie firmowej strony internetowej, to proces, który musi odbyć się w każdej nowopowstałej firmie. W dzisiejszych czasach nie da się funkcjonować na rynku, będąc nieobecnym w Internecie.

Rzeczywistość wirtualna coraz bardziej zagarnia uwagę i czas - naszą i naszych klientów. Bardzo dobitnie udowodniła to pandemia koronawirusa, która przeniosła dużą część życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego do sieci. Możemy się spierać co do skuteczności tej internetowej migracji, w jak dużym stopniu może ona zastąpić realne życie, spotkania biznesowe na żywo czy - w dziedzinie marketingu - kampanie reklamowe zakrojone na szeroką skalę i rozciągnięte na różne media. Nie da się jednak zaprzeczyć kluczowemu znaczeniu tzw. nowych mediów - serwisów społecznościowych i innych charakterystycznych dla dwudziestego pierwszego wieku platform umożliwiających kontakt między firmą a jej potencjalnym klientem.

Zanim jednak weźmiemy się za budowanie wizerunku firmy w sieci i zaznaczaniu jej obecności w coraz to nowych serwisach za pomocą kampanii reklamowych, zdjęć, filmów, animacji, współpracy z influencerami i budowania społeczności wokół naszego produktu, musimy zadbać o podstawę. A taką podstawą obecności w Internecie jest firmowa strona internetowa. Choć w długotrwałej perspektywie nie będzie ona ani najpopularniejszą, ani najbardziej angażującą twarzą firmy w Internecie, to nie należy jej lekceważyć. O ile media społecznościowe czy serwisy medialne to wspaniałe platformy reklamowe oraz narzędzia do budowania społeczności i nawiązywania relacji z klientami, o tyle strona firmowa to pewne źródło informacji dla każdego potencjalnego klienta czy kontrahenta. Co z tego, że ktoś zainteresuje się naszą usługą, jeśli nie będzie w stanie dowiedzieć się o jej szczegółach, nie znajdzie godzin otwarcia czy kontaktu do biura? Przekopywanie się do tego typu danych w mediach społecznościowych to katorga i bardzo prawdopodobne, że wielu klientów zniechęci się i postanowi skorzystać z usług konkurencji.

Żeby firmowa strona internetowa spełnia swoją rolę, musi być dobrze zaprojektowana i sprawnie działająca. Dobry projekt to przejrzysta struktura i intuicyjne łącza, ale również dobra domena. Domena to nic innego jak nazwa czy adres - każda strona ma unikatowy, i o ile może on być ciągiem cyfr określającym numer IP serwera, a następnie ścieżkę do katalogów strony zapisanych na dysku, o tyle większość użytkowników sieci, gdy zobaczy taki adres, spanikuje i ucieknie z witryny. Jednak z domeną najczęściej wykupuje się rzecz dużo ważniejszą - serwer tudzież miejsce na serwerze. W ostatnich latach furorę robi hosting ssd, szybszy od zwyczajnego hostingu - jeśli planujesz na swojej stronie umieścić dużo multimediów - zdjęć i filmów, a chcesz, by działała szybko, sprawnie, i płynnie, powinieneś rozważyć hosting ssd. Tradycyjny hosting HDD może nie podołać dużej ilości multimediów, jednak z prostszą stroną, która opiera się na tekście, poradzi sobie równie dobrze. Wybierając hosting i domenę sprawdź nie tylko ich nazwy i ceny, ale również parametry techniczne, takie jak na przykład limity danych - nie chciałbyś przecież, żeby twoja strona nagle znikła z Internetu, prawda?

Podobne artykuły
  • Dysk SSD 1,8 cala 256 GB

    Pojawiły się dyski najnowszej generacji przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Wielkość -...
  • Freecom już w Polsce

    Firma Freecom, należąca do Mitsubishi Chemical Holdings Group poinformowała, o wejściu ...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej