Home Maszyneria Intel  Channel Conference

Intel  Channel Conference

0
0
98

Co 2 lata nowa mikroarchitektura

Intel przedstawił plany technologiczne i terminarz wprowadzania zmian generacyjnych. I tak obecna technologia 65 nm odejdzie do historii. Poprzez 45 nm procesory Nehalem, które będą wprowadzane w 2008 roku i platformę Blomfield/Tylesburg planowaną a na 4 kwartał przyszłego roku, aż po 32 nm technologię Westmere planowaną na 2009, Intel wymieni wszystkie generacje swoich produktów. W 2010 roku Intel pokaże Sandy Bridge.  

Nowości 2008

Rzeczywistość handlowa daje powody do zadowolenia. Granicę 1 miliona sprzedanych  czterordzeniowych procesorów Intel przekroczył już w czerwcu 2007. W związku z tym z oferty zostaną wycofane w 2008 procesory 1 rdzeniowe. Intel będzie intensywnie wprowadzał technologię wielordzeniową a w tym absolutną nowość – procesor 8 rdzeniowy dla urządzeń typu desk.  Nie obejdzie się rzecz jasna bez wymiany technologii w stale rosnącym sektorze mobile i w pierwszym półroczu 2008 pojawi się nowe Centrino  oraz – raczej wcześniej – procesory 4 rdzeniowe dla notebooków.

Już 12 listopada 2007 odbędzie się premiera procesora Penryn.   

Go IT!

Intel intensywnie promuje środki Unii Europejskiej przeznaczone na informatyzację oraz poprawę infrastruktury IT w przedsiębiorstwach. Powstały serwis goit.pl pomaga sektorowi MSP przebyć całą drogę – od pomysłu na inwestycje w sprzęt komputerowy, oprogramowanie i strukturę informatyczną – do otrzymania i rozliczenia dotacji UE. Oprócz ułatwienia znalezienia właściwego programu unijnego w zależności od regionu, w którym działa firma, jej wielkości i rodzaju inwestycji, goit.pl  jest platformą wymiany informacji dla przedsiębiorców, którzy starają się o unijne środki

Razem z Intelem

W ICC uczestniczyły też inne firmy. Wśród nich spotkaliśmy m.in. NEC z najnowszą ofertą monitorów, technologię druku OKI oraz Kingston z pamięciami. Gigant z Redmont zaakcentował rozwiązania MS Office Communicatios Server adresowane do małych i średnich firm.  




Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Niemal co piąty Polak nie wie, czy był ofiarą internetowego oszustwa. Kto jest najbardziej narażony na ataki?

Ponad 17% Polaków nie jest pewnych czy padło ofiarą oszustwa w sieci. Aż 40% nie weryfikuj…