Home Praca zdalna Jabra Speak 510 – krótki test

Jabra Speak 510 – krótki test

3 min
0
0
175

Jabra Speak 510 to zestaw bezprzewodowy, który dzięki technologii Bluetooth pozwala na szybkie podłączenie do każdego urządzenia komunikacyjnego, wyposażonego w tę technologię. Zastosowaliśmy Jabrę Speak 510 do standardowego laptopa jako przystawkę głośnomówiącą oraz głośnik odsłuchowy. 

Głośnik

Biorąc pod uwagę, że średnica głośnika urządzenia to 5 cm, jakość dźwięku jest znacznie lepsza niż w standardowych głośnikach laptopów a nawet często przewyższa inne, dostawiane głośniki komputerowe. Istnieje możliwość odłączenia Jabry od komputera: dopiero po maksymalnie 15 godzinach użytkowania musimy ponownie połączyć urządzenie przewodem USB aby naładować akumulator.

Nastawy

Zestaw obsługujemy przy pomocy klawiszy umieszczonych na tarczy głośnika. Tarcza ma wbudowane diody, które pokazują poziom głośności, muting oraz siłę mikrofonu. Osobnym przyciskiem parujemy urządzenie ze współpracującym sprzętem i sprawdzamy poziom naładowania baterii.

Działanie

Urządzenie jest stworzone do współpracy z systemami telefonii IP. Jabra Speak 510 jest wyposażona w bardzo czuły mikrofon więc można dzięki niej przeprowadzać wielogłosowe rozmowy z abonentem połączonym przy pomocy Skype, Freeconet czy innego komunikatora. Całość uaktywnia się na zasadzie plug-and-play.

Mobilność

Jabra Speak 510 to urządzenie kompaktowe dostarczane z miękkim futerałem co ułatwia zastosowania w pracy mobilnej. Sprzyja temu również długo działająca bateria oraz wyjątkowa jakość działania.

Za jakość trzeba płacić więc do ujemnych cech urządzenia zaliczamy cenę zaczynającą się w porównywarkach od około 400 złotych brutto. Drogo, ale tylko w Polsce, bo porównując dochody użytkowników w innych krajach okaże się, że Jabra Speak 510 to zwyczajnie dobre urządzanie za relatywnie niską cenę.  Ale to akurat nie było celem naszego krótkiego testu.

Polecamy.

 

 Tech

  • Bluetooth 3.0
  • Waga 195 gramów
  • Głośnik dynamiczny, Wideband Hi-Fi, Digital Signal Processing

 

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Praca zdalna

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…