Home Praca zdalna Jabra Speak 510 – krótki test

Jabra Speak 510 – krótki test

0
0
264

Jabra Speak 510 to zestaw bezprzewodowy, który dzięki technologii Bluetooth pozwala na szybkie podłączenie do każdego urządzenia komunikacyjnego, wyposażonego w tę technologię. Zastosowaliśmy Jabrę Speak 510 do standardowego laptopa jako przystawkę głośnomówiącą oraz głośnik odsłuchowy. 

Głośnik

Biorąc pod uwagę, że średnica głośnika urządzenia to 5 cm, jakość dźwięku jest znacznie lepsza niż w standardowych głośnikach laptopów a nawet często przewyższa inne, dostawiane głośniki komputerowe. Istnieje możliwość odłączenia Jabry od komputera: dopiero po maksymalnie 15 godzinach użytkowania musimy ponownie połączyć urządzenie przewodem USB aby naładować akumulator.

Nastawy

Zestaw obsługujemy przy pomocy klawiszy umieszczonych na tarczy głośnika. Tarcza ma wbudowane diody, które pokazują poziom głośności, muting oraz siłę mikrofonu. Osobnym przyciskiem parujemy urządzenie ze współpracującym sprzętem i sprawdzamy poziom naładowania baterii.

Działanie

Urządzenie jest stworzone do współpracy z systemami telefonii IP. Jabra Speak 510 jest wyposażona w bardzo czuły mikrofon więc można dzięki niej przeprowadzać wielogłosowe rozmowy z abonentem połączonym przy pomocy Skype, Freeconet czy innego komunikatora. Całość uaktywnia się na zasadzie plug-and-play.

Mobilność

Jabra Speak 510 to urządzenie kompaktowe dostarczane z miękkim futerałem co ułatwia zastosowania w pracy mobilnej. Sprzyja temu również długo działająca bateria oraz wyjątkowa jakość działania.

Za jakość trzeba płacić więc do ujemnych cech urządzenia zaliczamy cenę zaczynającą się w porównywarkach od około 400 złotych brutto. Drogo, ale tylko w Polsce, bo porównując dochody użytkowników w innych krajach okaże się, że Jabra Speak 510 to zwyczajnie dobre urządzanie za relatywnie niską cenę.  Ale to akurat nie było celem naszego krótkiego testu.

Polecamy.

 

 Tech

  • Bluetooth 3.0
  • Waga 195 gramów
  • Głośnik dynamiczny, Wideband Hi-Fi, Digital Signal Processing

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Niezdrowe praktyki mobilnych aplikacji medycznych. Czy dbają o nasze dane?

Informacje o kolejnych wyciekach danych medycznych elektryzują opinię publiczną. Warto w t…