Home Na czasie Polski finał Microsoft Imagine Cup zakończony

Polski finał Microsoft Imagine Cup zakończony

0
0
116

Demoscene Spirit będzie reprezentować Polskę na światowych finałach, które odbędą się w lipcu w Kairze. Już po raz drugi finał krajowy konkursu został zorganizowany we współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Gospodarki.

""

Skład z Poznania

Zwycięzcą tegorocznego finału konkursu technologicznego Imagine Cup została drużyna Demoscene Spirit z Poznania w składzie: Marta Łuczak, Agata Majewska, Szymon Majewski i Łukasz Minichiewicz pod opieką Tomasza Gdali. Zespół zaprezentował projekt o nazwie ISIS, który umożliwia wczesne wykrycie patologii ciąży. Jest to nowoczesny system medyczny, który może być zastosowany na komputerach osobistych w domu kobiety ciężarnej.

Imagine Cup ma uzależniająca atmosferę. Rok temu, po finałach we Francji, mieliśmy niedosyt. Czuliśmy, że mogliśmy dać z siebie jeszcze więcej. Dlatego spróbowaliśmy jeszcze raz. Ten konkurs cechuje się atmosferą zdrowej i inspirującej rywalizacji. Poza tym, byliśmy ciekawi, co w tym roku przygotowali inni” – powiedział Łukasz Michniewicz, kapitan zwycięskiej drużyny.

Drudzy

Drugie miejsce zajął zespół kAMUflage także z Poznania w składzie: Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz z projektem komputerowego tłumacza nut na język Braile’a. Trzecie miejsce przypadło zespołowi NosoiFighters z Warszawy w składzie: Cezary Bartosiak, Bartosz Lipiński, Krzysztof Wilkos oraz Marcin Wilkos. Zespół przedstawił projekt systemu symulującego naturalne rozprzestrzenianie się chorób. W tym roku przyznano również wyróżnienie specjalne dla drużyny FteamS z Łodzi za interoperacyjność przedstawionego rozwiązania – systemu edukacji na odległość z wykorzystaniem telefonii komórkowej. Ponadto, jury nagrodziło Jarosława Andrzejczaka z drużyny FteamS za projekt interfejsu oraz drużynę NosoiFighters z Warszawy za wkład naukowo-badawczy.

„Wszystkie projekty przygotowane zostały na bardzo wysokim poziomie, zaś finałowe drużyny wykazały się dużą kreatywnością oraz doskonałą znajomością nowoczesnych technologii. Ideą konkursu Imagine Cup jest wykorzystanie narzędzi informatycznych na rzecz rozwiązywania istotnych problemów współczesnego świata  i przedstawione” – powiedział Joe Wilson, dyrektor inicjatyw akademickich w firmie Microsoft, odpowiedzialny za Imagine Cup.

 „W naszej opinii wspieranie młodych, zdolnych ludzi w realizacji ich innowacyjnych pomysłów jest naszym wspólnym zadaniem. W tegorocznej edycji Imagine Cup po raz kolejny swoje projekty prezentowały zespoły złożone ze studentów uczelni technicznych oraz artystycznych, co przyniosło niezwykle ciekawe efekty ich wspólnej pracy. Wzornictwo ma ogromne znaczenie przy projektowaniu każdego produktu, bez względu na to czy to będzie kubek, czy też oprogramowanie” – powiedziała Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Jury

Prezentacje poszczególnych zespołów były oceniane przez trzynastoosobowe jury, w składzie: Bartosz Pampuch (Comarch SA), Beata Bochińska (Instytut Wzornictwa Przemysłowego), Jerzy Krawczyk (Teta SA), Krzysztof Gawęda (PI ORHMET Sp. z o.o.), Łukasz Łobocki (Accenture Sp. z o.o.), Marcin Hudyma (InsERT Sp. z o.o.), Marcin Wierzbik (Vsoft SA), Mirosław Jędrych (Sage Symfonia), Piotr Moskwa (Datacom System SA), Szymon Słupik (Slupik.com), Tadeusz Golonka (BPD Sp. z o.o.), Tymoteusz Chmielewski (K2 Internet SA) oraz Tomasz Kopacz (Microsoft Sp. z o.o.).

Co to jest Imagine Cup

Imagine Cup jest największym konkursem technologicznym dla studentów na świecie. Turniej rozwija ich wyobraźnię, kreatywność oraz pasję w zakresie nowoczesnych technologii. Celem tej inicjatywy jest jednocześnie inspirowanie młodych ludzi do wykorzystania nowych technologii na rzecz rozwiązywania istotnych problemów współczesności. Tegoroczne światowe finały Imagine Cup odbędą się w Egipcie w dniach od 3 do 7 lipca. Edycja Imagine Cup 2009 przebiega pod hasłem „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”. Problemy te zostały zidentyfikowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Milenijnych Celach Rozwoju i są to między innymi: eliminacja skrajnego ubóstwa i głodu, zapewnienie powszechnego nauczania na poziomie podstawowym, promowanie równości płci i awansu społecznego kobiet. W tegorocznej edycji konkursu bierze udział ponad 300 000 studentów z ponad 100 krajów.

Kategorie finału światowego

Podczas światowych finałów najlepsze drużyny będą rywalizować w 9 kategoriach: Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, MashUp, Fotografia, Film Krótkometrażowy, Design, Robotyka i Algorytmy, Projektowanie Oprogramowania. Nagrody zostaną także przyznane w specjalnych kategoriach – wyróżnieniach. W 2009 roku będą to: Dostępność, Przetwarzanie Współbieżne, Projektowanie dla rozwoju, Interoperacyjność i rozwiązania z wykorzystaniem technologii MultiPoint w edukacji.

Steve Ballmer w Polsce


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

SAP Story: podróż Mercedes-Benz Polska od planowania aż po rozliczenia wydatków w HR

W ostatnich latach branża motoryzacyjna odnotowuje rosnącą potrzebę cyfrowych transformacj…