Home Na czasie Ridesharing młodych do korzystania z taksówek

Ridesharing młodych do korzystania z taksówek

0
0
116

Badanie wykazało, że użytkownicy mytaxi match znacząco różnią się od użytkowników mytaxi. Korzystający z ridesharingu w taksówce są o wiele młodsi, a także bardziej mobilni, otwarci na nowe znajomości, regularnie korzystają z mediów społecznościowych i aplikacji.

Według badanych głównymi czynnikami decydującymi o zainteresowaniu mytaxi match są:

  • oszczędność pieniędzy – 94%,
  • poznawanie nowych ludzi – 16%,
  • ograniczenie emisji spalin, zmniejszenie korków i bycie ,,eco friendly” – 12%.

Nowa generacja użytkowników taksówek

Jeśli chodzi o profil użytkowników, z mytaxi match korzystają głównie osoby w wieku 22-39 lat (82%). W przedziale wiekowym powyżej 40 lat znajduje się jedynie 10% użytkowników mytaxi match, podczas gdy wśród pasażerów klasycznej usługi mytaxi stanowią oni aż 42%.

– Udostępniając naszym pasażerom alternatywę w postaci współdzielenia taksówki z mytaxi match stworzyliśmy zupełnie nową grupę użytkowników taksówekmówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce– Rozwiązanie takie jak mytaxi match to dobry kompromis pomiędzy wygodą korzystania z taksówki i oszczędnością na kosztach przejazdu, ponieważ cena za współdzielony przejazd może być nawet o 50% tańsza. 

Ponad połowa użytkowników mytaxi match deklaruje, że poświęca dużo czasu swojej karierze, czas wolny spędza na mieście, a media społecznościowe i aplikacje to ich główne środki komunikacji. Dla użytkowników klasycznych taksówek te wartości są mniej ważne. Obie grupy różni również korzystanie z mediów – prawie połowa użytkowników mytaxi match nie czyta dzienników ani magazynów, za to dla ponad 60% z nich Twitter i Facebook są głównym źródłem informacji. To co łączy użytkowników mytaxi match i mytaxi to dbałość o efektywne wykorzystywanie czasu i otwartość na nowe doświadczenia – ponad 80% badanych w obu grupach wskazuje je jako ważne.

Ridesharing w taksówce może konkurować z komunikacją miejską

W czołówce najczęściej wybieranych środków transportu codziennego jest komunikacja miejska (43%) i własny samochód (37%), jednak w weekendy ponad połowa badanych deklaruje, że bardzo często wybiera rower. Z taksówek w dni powszednie użytkownicy korzystają średnio raz w tygodniu – aż 42% badanych deklaruje taką częstotliwość. W weekendy taksówki są bardzo częstym środkiem transportu dla prawie 40% uczestników badania. 

Zalety mytaxi match takie jak oszczędność kosztów, poznawanie nowych ludzi i ekologia, powodują, że osoby rzadziej korzystające z taksówek dostrzegły w nich potencjał i alternatywę dla innych środków transportu, takich jak:

  • tradycyjne taksówki – wskazywane przez 69% badanych,
  • przewóz osób – wskazywany przez 50% badanych,
  • komunikacja miejska (autobusy, metro, tramwaje) – wskazywana przez ponad 40% badanych.

Badani zdecydowanie rzadziej wskazują natomiast współdzielenie taksówki jako alternatywę dla własnych środków transportu, czyli samochodu lub motoru czy roweru, a także usług carsharingowych.   

– Wyniki naszego badania po raz kolejny potwierdzają, że mieszkańcy stolicy są bardzo przywiązani do korzystania z własnego samochodu zauważa Krzysztof Urban – W kwestii edukacji o multimodalności transportu, czyli wzajemnego uzupełniania się jego składowych, jest jeszcze wiele do zrobienia.

Jak działa mytaxi match?

mytaxi match łączy pasażerów zamawiających kurs z różnych miejsc, ale wybierających miejsce docelowe na podobnej trasie. Koszt przejazdu taksówką, obejmujący opłatę startową oraz wspólnie przejechany odcinek, jest dzielony proporcjonalnie do przejechanego dystansu między dwóch pasażerów. W wypadku, gdy aplikacja nie znajdzie pasażerowi partnera do przejazdu, pasażer odbędzie standardowy kurs, jednak z gwarantowaną 40% zniżką. Aby skorzystać z mytaxi match wystarczy na głównym ekranie w aplikacji mytaxi wybrać suwakiem funkcję „match”.  Więcej informacji o usłudze znajduje się pod adresem: www.mytaxi.com/match.



[1] Badanie w formie ankiety internetowej zostało przeprowadzone od stycznia do lutego 2018 roku i wzięło w nim udział ponad 1000 użytkowników mytaxi. Dotyczyło nie tylko korzystania z usługi współdzielenia przejazdów, ale także klasycznych taksówek i innych środków transportu w Warszawie.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

50% więcej ataków na urządzenia mobilne. Czy nadchodzące regulacje zmienią zasady gry dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego?

W 2023 roku liczba cyberataków na urządzenia mobilne osiągnęła prawie 33,8 mln przypadków,…