Home Na czasie mytaxi podsumowuje 5 lat na polskim rynku: 4800 kierowców i 53 mln przejechanych kilometrów

mytaxi podsumowuje 5 lat na polskim rynku: 4800 kierowców i 53 mln przejechanych kilometrów

0
0
115

W ciągu 5 lat na polskim rynku dołączyło niej ponad 4800 licencjonowanych kierowców, którzy z pasażerami mytaxi przejechali ponad 53 mln kilometrów. Polski oddział firmy rozwija się dynamicznie – w samym 2017 roku liczba kursów powiększyła się dwukrotnie.

Oprócz popularyzacji płatności mobilnych za kurs taksówką, mytaxi dostarczyło system do bezgotówkowego rozliczania przejazdów służbowych przez konto firmowe i rozbudowało flotę o 100 nowych Mercedesów Klasy B i 20 Klasy E. Udostępniło również pierwsze w Polsce w pełni elektryczne taksówki, których liczba przekroczyła 40 w Warszawie. Najnowszą innowacją mytaxi było wprowadzenie w stolicy Polski unikalnej na tle europejskim usługi współdzielenia taksówki: mytaxi match.

Wprowadzenie taksówek w XXI wiek

Dzięki dynamicznemu rozwojowi mytaxi i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, w ciągu kilku lat znacznie zmienił się obraz rynku taxi.

– Jeszcze 5 lat temu w Polsce nie było dobrych narzędzi motywujących kierowców do podnoszenia jakości swoich usług zaznacza Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce– Pasażerowie nie mogli oszacować kosztów przejazdu, śledzić nadjeżdżającej taksówki, ocenić kierowcy po kursie, ani wygodnie zapłacić bezgotówkowo za przejazd. Obecnie ta forma zapłaty jest ulubioną wśród pasażerów mytaxi – już 80% kursów kończy się płatnością przez aplikację. 

mytaxi zależy na usłudze najwyższej jakości, w której kierowca spełnia wszystkie wymogi dotyczące legalnego wykonywania przewozu osób, ma doświadczenie, zna miasto i posiada wysoką kulturę osobistą. Współpracując wyłącznie z licencjonowanymi taksówkarzami, łączy tradycyjny biznes z nowymi technologiami i zmienia stereotypy dotyczące tego zawodu.

– Wśród kierowców mytaxi jest coraz więcej młodych osób, ale też doświadczonych taksówkarzy, dlatego poziom świadczonych usług wyróżnia się na tle konkurencji – podkreśla Krzysztof Urban – Z mytaxi jeździ również istotna grupa kierowców, którzy usługi taxi świadczą okazjonalnie i łączą ją z innym zawodem, np. kierowca karetki pogotowia czy nauczyciel. Do zawodu taksówkarza przystępują coraz chętniej kobiety, których w mytaxi jeździ już ponad 100. Wśród naszych kierowców działa również grupa „Ratowników mytaxi”, którzy ukończyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i dużo czasu w ruchu miejskim, dlatego są często w stanie nieść pomoc jako pierwsi.

Polskie taksówki na tle Europy

Polska znajduje się obecnie w grupie najszybciej rozwijających się krajów spośród 11-stu państw europejskich, w których dostępne jest mytaxi. W roku 2017 liczba użytkowników mytaxi przekroczyła 11 milionów. Obecnie w Europie 4 taksówki mytaxi zamawiane są w każdej sekundzie. Do europejskiego sukcesu mytaxi w znacznej mierze przyczynił się polski oddział, który odnotował 2,5-krotny wzrost liczby użytkowników i podwojenie liczby kursów w 2017 roku.

Statystyki europejskie dotyczące liczby licencjonowanych taksówek, pokazują jak mocnym rynkiem w Europie jest stolica Polski. Liczba taksówek w Warszawie przekroczyła już 11,5 tysiąca, co pod względem rozmiaru rynku taxi zbliża ją do Madrytu i Paryża. Jest też prawie dwukrotnie większa niż w takich dużych miastach europejskich jak Berlin czy Rzym.

– Dostęp do zawodu taksówkarza w Polsce nie jest ograniczony limitem licencji, uzyskanie uprawnień jest bardzo łatwe, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wyrobienie licencji taxi zauważa Krzysztof UrbanW Warszawie mytaxi jest pierwszym wyborem – mamy tu największą flotę taksówek, dlatego większość kierowców, którzy przystępują do zawodu decyduje się na współpracę z nami. Wszystkim naszym kierowcom oferujemy tygodniowe wypłaty obrotu oraz zwalniamy ich ze stałego abonamentu. Taka forma współpracy przyciąga coraz większą liczbę kierowców: w ubiegłym roku zwiększyliśmy flotę o kolejny tysiąc.

Planem mytaxi na 2018 rok jest udostępnienie usługi w kolejnych miastach w Polsce, między innymi w Łodzi, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.  

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…