Home Maszyneria Vigor doceniony przez NetWorld

Vigor doceniony przez NetWorld

0
0
85

Ocena 4,35

NetWorld wziął pod lupę router Vigor 2910VG ze względu na możliwości tego urządzenia w zakresie zapewnienia firmom 2 niezależnych od siebie łączy internetowych. W końcowej klasyfikacji, na 5 możliwych punktów do zdobycia, router DrayTek otrzymał aż 4,35 punktów. Na "5” zostały ocenione funkcjonalność i bezpieczeństwo, jakie zapewnia Vigor 2910VG.

2 x Internet

Wg NetWorld, największymi atutami Vigor’a 2910VG są: 2 łącza WAN (co daje firmom możliwość posiadania równocześnie 2 niezależnych łączy internetowych, z których drugie może być traktowane jako zapasowe i aktywowane np. w przypadku spadku prędkości transmisji danych poniżej określonego progu), możliwość łatwego zarządzania pasmem, możliwość podłączenia bezpośredniego modemu USB HSDPA (daje to możliwość przekształcenia routera w Hot Spot), możliwość eliminacji ruchu P2P i ograniczenia dostępu do określonych stron WWW, firmware po polsku.

Zastrzeżenia testerów Vigor’a 2910VG wzbudziły jedynie problemy z załadowaniem strony z serwera WWW routera (co jednak nie zakłóca pozostałych usług urządzenia), a także niezbyt rozbudowany podstawowy kreator konfiguracji.

Router jako hotspot Wi-Fi

NetWorld poświęcił wiele komentarzy dotyczących możliwości przekształcenia routera Vigor 2910VG w bezprzewodowy punkt dostępu do Internetu (Hot Spot sieci Wi-Fi). Umożliwia to bezpłatne zaktualizowanie oprogramowania (firmware) routera do wersji 3.0.6 (lub wyższych w przyszłości) i podpięcie zewnętrznego modemu USB UMTS/HSDPA. Za jego pomocą i wykupując bezprzewodowy dostęp do Internetu, np. od operatorów telefonii komórkowej (m.in. iPlus, Blue Connect, Business Everywhere), można np. rozprowadzić sygnał radiowy do wszystkich pracowników w firmie. Oznacza to możliwość posiadania kolejnego zapasowego łącza, tym razem z komórki.

Router zabezpieczony

NetWorld obszernie opisał także stosowane w routerze zabezpieczenia. Z lektury komentarza do testów można dowiedzieć się, że wbudowany w Vigor 2910VG firewall pozwala nie tylko na filtrowanie pakietów, ale chroni też przed atakami typu DoS, eliminuje ruch P2P czy blokuje dostęp do określonych stron WWW, co jest bardzo użyteczną funkcją w wielu firmach. Przy pomocy routera można także stworzyć do 32 kanałów dostępowych VPN (Virtual Private Network), które zapewniają bezpieczny dostęp do danych zawartych w korporacyjnej sieci z dowolnego miejsca na świecie.

Autor testów zwrócił również uwagę na duże możliwości testowanego sprzętu w zakresie obsługi telefonii VoIP. Vigor 2910VG umożliwia zestawienie 2 jednoczesnych połączeń VoIP oraz skonfigurowanie do 6 kont SIP.



Dodaj komentarz

Przeczytaj również

RAPORT: zakupy internetowe po sąsiedzku

Coraz chętniej kupujemy online, ale w pobliskich sklepach. Ten tzw. lokalny e-commerce to …