Home Maszyneria Zapora sieciowa ze sztuczną inteligencją

Zapora sieciowa ze sztuczną inteligencją

0
0
107

Huawei uruchomił pierwszą w branży zaporę sieciową (firewall) opartą na technologii AI, która integruje możliwości wykrywania zaawansowanych zagrożeń i współpracy z chmurą, w celu zapewnienia inteligentnej ochrony granic sieciowych dla przedsiębiorstw.

Wraz z ciągłymi zmianami w zakresie chmury obliczeniowej, telefonii komórkowej oraz Internetu rzeczy, zagrożenia sieciowe rosną i stają się coraz bardziej złożone. Ataki hakerskie typu APT (Advanced Persistent Threats) rozprzestrzeniają się oraz są bardziej ukryte i szkodliwe niż większość zagrożeń sieciowych. Do 70 proc. współczesnych ataków sieciowych wykorzystuje się szyfrowanie. Tradycyjne wykrywanie zagrożeń związanych z zawartością pakietów jest więc trudne do opanowania, co skutkuje wysokim odsetkiem fałszywie dodatnich wyników analizy zagrożeń sieciowych w przedsiębiorstwach i opóźnionymi reakcjami.

Nowo uruchomiony firewall Huawei ma wbudowany zaawansowany mechanizm wykrywania zagrożeń oparty na AI, który może identyfikować niebezpieczeństwo w zaszyfrowanym ruchu. Działa w chmurze, aby osiągnąć wskaźnik wykrywania zagrożeń powyżej 99 proc. Zapora sieciowa Huawei AI posiada wbudowany „silnik” przyspieszający optymalizację kluczowych funkcji, takich jak bezpieczeństwo protokołu internetowego (IPSec), zapobieganie włamaniom i antywirusy. Wydajność zarządzania zagrożeniami w firewallu jest znacznie wyższa i podwaja średnią przetwarzania danych w branży. Oparta na architekturze wirtualizacji zapora sieciowa z interfejsem AI w elastyczny sposób integruje możliwości wykrywania przez osoby trzecie, osiągając tym samym konwergencję wielu usług i redukując nakłady inwestycyjne o ponad 80 procent.

Zapora sieciowa oparta na AI – model USG6000E średniej i niskiej klasy – jest stosowany głównie w sieciach małych i średnich przedsiębiorstw w celu zapobiegania lekkim zagrożeniom. Jest to pierwsza na świecie rozwiązanie o wysokości 1 U i przepustowości 100 Gbit/s do przetwarzania małych pakietów. Maksymalna przepustowość całej serii może z kolei osiągnąć 160 Gbit/s. Co ważne, moduły interfejsów 100GE, 40GE, 10GE i GE mogą być dostarczane w tym samym czasie.

Huawei wprowadził na rynek nową generację zapory sieciowej opartej na sztucznej inteligencji, która jest modernizacją organu egzekwującego bezpieczeństwo w Huawei SDSec Solution. Firewall oparty na AI rozwiązuje problemy takie jak czasochłonność i brak efektywności tradycyjnych technologii wykrywania zagrożeń. Wprowadzenie AI i architektury wirtualizacji umożliwia następnej generacji zapory sieciowej (NGFW) inteligentną ochronę granic przedsiębiorstw. Firewall oparty na technologii AI sprawia, że Huawei SDSec Solution dynamicznie współpracuje pomiędzy zdefiniowanymi programowo produktami bezpieczeństwa poprzez otwartą architekturę. Rozwiązanie wdraża także inteligentną współpracę pomiędzy usługami w i poza chmurą poprzez scentralizowaną i krawędziową inteligencję, w celu znacznego zwiększenia odporności sieci firmowych – powiedział Denzel Song, dyrektor generalny Huawei Network Security Domain.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cyberatak z wnętrza firmy – kim są insiderzy i jak chronić przed nimi zasoby przedsiębiorstwa?

Według raportu Cybersecurity Insiders, 74 proc. firm zauważa wzrost liczby ataków pochodze…