Home Bezpieczeństwo eSafe chroni prowajderów

eSafe chroni prowajderów

0
0
124

Chroni począwszy od gateway’a

eSafe zapewnia ochronę „na bramie” systemu (gateway), zabezpieczając infrastrukturę informatyczną firmy przed zewnętrznymi atakami – hackingiem, wirusami, robakami, oprogramowaniem szpiegującym oraz spamem.

eSafe zawiera mechanizm antywirusowy posiadający certyfikaty ICSA i Checkmark, moduł antyspamowy, gdzie wykorzystuje się kilka metod zarządzania spamem włącznie z czarnymi listami tworzonymi w czasie rzeczywistym (RBL), wyszukiwaniem DNS, filtrowaniem słów kluczowych oraz zaawansowanymi usługami antyspamowymi.

Autaktualizacja bazy wirusów

Nowe urządzenie – poprzez uwierzytelnianie, grupowanie i identyfikację – zapewnia integrację z Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) – protokołem przeznaczonym do dostępu do usług katalogowych. Ponadto, dzięki nowej technologii Application Level Gateway Filtering w nowym rozwiązaniu znacznie powiększono ilość kontrolowanych aplikacji i protokołów.

System zawiera bazę m.in. wirusów, malware, która jest automatycznie aktualizowana przez Internet na podstawie ustalonego harmonogramu.

W odróżnieniu od innych rozwiązań, eSafe nie polega na metodzie tworzenia „czarnych list” czyli list serwisów internetowych zablokowanych dla użytkowników – chociaż pozostawia użytkownikowi taką możliwość.

System ukierunkowany jest na możliwość elastycznego opracowania własnych polityk bezpieczeństwa.

Uderzenie prewencyjne

eSafe to rozwiązanie, które wyprzedza atak na poziomie kilku warstw blokuje bieżące ataki skierowane w infrastrukturę informatyczną oraz wszelkie podejrzane operacje elektroniczne.

Konwencjonalne oprogramowanie antywirusowe nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed nowymi, nieznanymi zagrożeniami, ponieważ chroni jedynie przed tymi wirusami, które można zidentyfikować. Niestety, do czasu zidentyfikowania wirusa i rozpowszechnienia jego sygnatury, rozprzestrzeniający się nowy wirus tworzy „lukę wrażliwości”. System eSafe eliminuje tę lukę poprzez pro aktywne zablokowanie nowego złośliwego kodu zanim spowoduje on uszkodzenia.

Korzyść prowajderów

eSafe jest skierowany m.in. do dostawców usług dostępowych (ISP czyli prowajderów), którzy w oparciu o jego funkcjonalność mogą stworzyć dla swoich klientów istotną wartość dodaną (zabezpieczenie przed atakami z sieci).

Rozwiązania mogą używać także większe organizacje, zyskując kompleksowe rozwiązanie do bezpiecznego korzystania z Internetu, ochrony antyspamowej, ochrony przed programami szpiegującymi i atakami hackerów.

Wg Gartnera – „rynek oczekuje rozwiązań kompleksowych klasy SWG (Secure Web Gateway), które umożliwiają nie tylko tradycyjne filtrowanie URL ale także filtrowanie złośliwego oprogramowania oraz kontrole aplikacji dla rozwiązań sieciowych, jak instant messaging i rozwiązań typu VoIP.”

Ochrona i bezpieczeństwo najważniejsze

Rozwiązania eSafe Gateway, eSafe Web, eSafe Web SSL i eSafe Mail maksymalizują ochronę przed zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania. Poszczególne moduły eSafe umożliwiają zintensyfikowaną kontrole aplikacji, zaawansowane możliwości antyspamowe i inne dodatkowe wparcie z zakresu bezpieczeństwa.

Na całym świecie organizacje są coraz bardziej narażone na ryzyko ataku przez wrogie oprogramowanie – programy szpiegowskie, wirusy i robaki – użytkownicy zaś poddawani są próbom wyłudzania poufnych informacji w drodze procesu zwanego phisingiem.

Firmy i organizacje budujące komunikację na Internecie szczególnie są obiektem ataków przychodzących z sieci. Luki w systemach ochrony zasobów informacyjnych znacząco zwiększają ryzyko i koszty poprzez obniżenie produktywności pracowników, nadmierne obciążenie sieci, naruszenie bezpieczeństwa sieciowego, a nawet potencjalną odpowiedzialność prawną.

WEB 2.0 utrudnia ochronę

Obecne rozwiązania z zakresu ochrony zasobów informacyjnych wyprzedzać rosnące ryzyko ataków. Dynamiczny rozwój WEB 2.0 powoduje, że sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, ponieważ w sieci dynamicznie rozwija się przepływ informacji i plików pomiędzy użytkownikami.

Z tego względu instytucje potrzebują rozwiązań ochronnych wykazujących się większą elastycznością, takich które mogą działać w różnorodnych środowiskach i poradzą sobie z nowymi typami zagrożeń ochrony zawartości.



Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cyfryzacja biznesu w Polsce: firmy powinny przyspieszyć obrany kurs

Jedna trzecia firm w Polsce zamierza zwiększać wydatki na realizację transformacji cyfrowe…