Home Maszyneria AOC Q2775PQU – monitor, który można dopasowywać

AOC Q2775PQU – monitor, który można dopasowywać

0
0
105

Model Q2775PQU firmy AOC dysponując szeregiem różnorodnych funkcji pokazuje jak wiele się zmieniło i do czego obecnie mogą służyć monitory.

Postęp związany z wprowadzaniem systemów operacyjnych opartych na konstrukcji Androida już dawno przestał dotyczyć tylko telefonów komórkowych. Funkcje „smart” możemy odnaleźć w tabletach, telewizorach czy nawet pralkach lub lodówkach. Czy jednak jesteśmy w stanie pomyśleć urządzenie, które działa bez takich funkcji, a nadal potrafi pozytywnie zaskakiwać?

Monitor, telewizor czy sprzęt do grania?

Q2775PQU wyróżnia między innymi różnorodność możliwości podłączania zewnętrznych urządzeń – poza klasycznym wejściem VGA, DVI czy DisplayPort oraz w sumie czterema gniazdami USB 3.0 posiada także wejście HDMI z technologią MHL, która poza urządzeniami stacjonarnymi umożliwia także podłączanie sprzętu mobilnego, w tym smartfonów. Dzięki temu możemy wyświetlać nie tylko obraz z komputera stacjonarnego, lecz także z tabletu, laptopa, wspomnianych smartfonów oraz takich urządzeń jak dekodery DVB-T czy konsole do gier.

O ile nie jest możliwe wyświetlanie obrazu lub dźwięku bezpośrednio z dysku USB (ze względu na brak interfejsu, który mógłby to umożliwić), to z powodzeniem można odtwarzać pliki za pośrednictwem dowolnego urządzenia, które uda się podłączyć do monitora. 27-calowy ekran o rozdzielczości WQHD (2560×1440 pikseli w układzie 16:9) zapewnia porządną jakość – ustawienia za pomocą przycisków u dołu ekranu pozwalają dostosować najlepszą jasność czy kontrast podstawowych kolorów aby dopasować się do wymagań użytkownika. Filmy w jakości HD wyglądają naprawdę dobrze, kolory są przekonująco odwzorowane – jeśli nie mamy ambicji oglądać filmów w jakości 4K, to standard WQHD jest zupełnie wystarczający.

"test

Za duży czy za mały?

Skoro Q2775PQU jest tak uniwersalny, to jak należy ocenić wielkość jego ekranu? Przekątna o długości 27 cali jest stosunkowo duża jak na ekran komputera biurowego – lepiej postawić go w odległości przynajmniej metra od miejsca, w którym siedzimy, gdyż inaczej trudno ogarnąć wzrokiem całą szerokość monitora. Mimo to doskonale sprawdza się jako narzędzie pracy, a także rozrywki dostarczanej przez komputer – oglądania filmów czy grania w ulubione gry.

Z drugiej strony 27 cali to dość niewiele jak na ekran telewizora lub konsoli do gier – użytkownicy przyzwyczajeni do standardów kinowych lub oscylujących w okolicach 50” mogą czuć pewien niedosyt. Jednakże jeśli do tej pory dysponowaliśmy jedynie 17-calowym ekranem laptopa (nie mówiąc o mniejszych przekątnych), to oglądanie w nowej rozdzielczości naprawdę okaże się satysfakcjonujące. Możliwość podłączania sprzętów mobilnych za pomocą złącza HDMI-MHL pozwala także uczynić Q2775PQU wydajnym sprzętem biurowym służącym na przykład do wyświetlania dokumentów lub prezentacji w PowerPoincie.

Obrotowy i z wbudowanym głośnikiem

Poza wspomnianą różnorodnością złącz i możliwości użytkowania Q2775PQU posiada także możliwość obrotu ekranu za pomocą podstawki, na której się trzyma. Dzięki temu można go użytkować w pozycji pionowej (na przykład jako dodatkowy ekran lub gdy akurat taki układ jest potrzebny), jak również przytwierdzać do ściany lub sufitu. To gwarantuje dodatkowe możliwości konfiguracji i dopasowania do potrzeb użytkownika.

Jeszcze jednym udogodnieniem są wbudowane dwa, małe głośniki o sile 2W – dla użytkowników biurowych, którzy nie potrzebują głośnego ani wyraźnego dźwięku jest to rozwiązanie zupełnie wystarczające. Użytkownicy zainteresowani bardziej donośnym i lepszym jakościowo brzmieniem mogą odnaleźć z tylnej części monitora gniazdo na słuchawki – w przypadku gdy urządzenie wyświetlające obraz nie dysponuje takim złączem (na przykład dekoder DVB-T) jest to bardzo wygodna opcja.

Podsumowanie

Q2775PQU z pewnością jest bardzo dobrym rozwiązaniem biurowym – bardzo wysoka jakość przedstawianych kolorów, wbudowane głośniki oraz różnorodność możliwych sposobów podłączania (w tym również smartfonów) to tylko najbardziej oczywiste argumenty. Dla użytkowników zwróconych na multimedialną rozrywkę monitor firmy AOC może być stosunkowo mały, jednak jego elastyczność i możliwość podłączania do różnych urządzeń pozwala go łatwo dopasować do wymagań użytkowników.  W swoim przedziale cenowym z pewnością jest interesującym rozwiązaniem i jednym z lepszych jakościowo dla pracowników biurowych.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Co najbardziej wkurza Polaków w wiadomościach od rekruterów?

Aż 92,5 proc. pracowników biurowych otrzymuje bezpośrednie wiadomości od rekruterów, np. z…