Home Maszyneria Historia wyszukiwań on-line

Historia wyszukiwań on-line

0
0
103

Wczorajsza premiera jest częścią szerszej inicjatywy Google, której celem jest zaoferowanie użytkownikom bardziej użytecznych wyników i ściślejszej kontroli. Wyrażając zgodę na korzystanie z Historii online, użytkownicy pozwolą firmie na dostarczanie bardziej spersonalizowanych i ukierunkowanych wyników wyszukiwania.

Pod kontrolą

Historia online jest spersonalizowana w takim stopniu, w jakim życzy sobie użytkownik. Jeśli na przykład jego Historia zawiera pytania, które wolałby zachować dla siebie, Google umożliwia zmodyfikowanie, wstrzymanie lub usunięcie tych pozycji. Użytkownicy mogą też w dowolnym momencie wyłączyć usługę Historii online.

Sep Kamvar – główny inżynier ds. personalizacji – powiedział: „Czy kiedyś zginęło wam w sieci coś, co wcześniej wam się spodobało: zabawne wideo, przepis na ciasto czekoladowe, ciekawy artykuł? Od dziś takie zdarzenia należą do przeszłości. Dzięki historii WWW znajdziecie to łatwo z dowolnego komputera. Historia online, która zastępuje historię wyszukiwania, pozwala zajrzeć w przeszłość i odwiedzić stare witryny — przeszukiwać wszystkie strony, które kiedyś odwiedziliście”.

Jak?

Chcąc skorzystać z Historii online, użytkownicy muszą utworzyć konto Google i włączyć funkcję PageRank™ paska narzędzi Google Toolbar™. Pasek ten jest zintegrowany z przeglądarką i pomaga odpowiednio dopasowywać strony odwiedzane za pośrednictwem konta Google. Użytkownicy, którzy korzystają już z historii wyszukiwania, zauważą, że nazwa tej usługi została zmieniona na Historię online.Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…