Home Biznes inFakt rozwija aplikację dla przedsiębiorców i szykuje nowości

inFakt rozwija aplikację dla przedsiębiorców i szykuje nowości

0
0
258

Na przedsiębiorców-użytkowników aplikacji inFaktu czekają wkrótce kolejne udogodnienia. W ramach generowania kwietniowego druku ZUS DRA będą oni mogli rozliczyć roczną składkę zdrowotną za 2022 rok. inFakt szykuje także nowe narzędzia dla spółek z o. o. oraz dodatkowe rozwiązania w ramach Pulpitu Finansowego, dzięki któremu można wygodnie sprawdzać stan firmowych finansów.

Nowa składka zdrowotna, wyliczana według zasad wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu, stała się znaczącym obciążeniem dla przedsiębiorców. Dodatkowo zasady jej wyliczenia np. na ryczałcie mogą być mało zrozumiałe, ponieważ progi wysokości składki zdrowotnej zależą od progu osiąganych przez przedsiębiorcę przychodów w skali roku. Dzięki zautomatyzowanej aplikacji inFaktu przedsiębiorcy będą mogli dokonać rocznego rozliczenia składki zdrowotnej szybko, wygodnie i bez ryzyka popełnienia błędu. W razie problemów czy wątpliwości do ich dyspozycji pozostaje jeden z ponad 500 współpracujących z inFaktem księgowych.

Statystyki konta bankowego w Pulpicie Finansowym aplikacji

To nie jedyne ułatwienie dla przedsiębiorców, jakie inFakt przygotowuje w swojej aplikacji. Firma rozwija m.in. Pulpit Finansowy – narzędzie, za pomocą którego w ramach aplikacji można otrzymać wgląd w statystyki firmy. W zakładce „Przychody” przedsiębiorca może podejrzeć faktury przychodowe, w „Kosztach” – kosztowe, jak np. rachunki za paliwo, czynsz czy energię. Z kolei dzięki zakładce „Księgowość” może sprawdzić relacje przychodów do kosztów. W Pulpicie są też dane dotyczące wysokości zapłaconego podatku dochodowego czy składek ZUS ze wszystkich poprzednich lat. Od marca tego roku klienci korzystający z Pulpitu Finansowego mają możliwość generowania statystyk dla swojego konta bankowego za ostatnie 12 miesięcy, a nie tylko za cały wybrany rok.

Integracja aplikacji inFaktu z danymi pochodzącymi z rachunków płatniczych jest możliwa dlatego, że firma działa jako podmiot AISP (Account Information Service Provider) rejestrowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. – Dzięki temu przedsiębiorcy otrzymują dostęp w aplikacji do informacji z kont bankowych, między innymi salda czy historii transakcji, a także możliwość szybkiej i bezpiecznej kontroli stanu swoich finansów z dowolnego miejsca – mówi Sebastian Bobrowski, CTO w inFakcie. Podmiot AISP świadczy poprzez kanały elektroniczne usługi, które polegają na dostarczaniu posiadaczom rachunków płatniczych informacji o tych rachunkach, pod warunkiem, że są one dostępne online. W przypadku aplikacji inFaktu informacje pobierane są do niej z konta, aby od razu po otrzymaniu przelewu  użytkownik mógł dopasować go do właściwej faktury i oznaczyć jako opłaconą.

Firma dba również o to, aby wszelkie procesy odbywały się w zgodzie z wytycznymi dyrektywy AML – Anti Money Laundering, zapobiegającej próbom prania brudnych pieniędzy.

Nowe narzędzia dla spółek

InFakt zapowiada także wdrożenie kolejnych udogodnień dla klientów prowadzących spółki z o.o. Otrzymają oni możliwość przeglądu Rachunku Zysków i Strat, Bilansu oraz księgowanych na bieżąco kosztów. – Rozwój narzędzi dla spółek jest dla nas bardzo ważnym celem w 2023 roku – mówi Sebastian Bobrowski. – Optymalizujemy dla nich rozwiązania, które w jak największym stopniu pomogą im mieć wygodny wgląd w firmowe finanse i rozliczenia.

Komfort użytkowników ma być zapewniony również dzięki systematycznemu rozwojowi API inFaktu. Ułatwia to integrację aplikacji z zewnętrznymi narzędziami oraz pozwala dostosowywać możliwość wystawiania faktur w inFakcie do indywidualnego zapotrzebowania klientów.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Rozszerzona rzeczywistość jako nowy stróż bezpieczeństwa na drogach

Samochody autonomiczne zaczynają pojawiać się drogach, co rodzi pytania o przyszłe bezpiec…