Home Biznes Jak ułatwić świąteczne zakupy i zrobić to 20% taniej

Jak ułatwić świąteczne zakupy i zrobić to 20% taniej

9 min
0
0
85

Jeśli wziąć pod uwagę globalne dane z analogicznego okresu w zeszłym roku, to najlepszy czas na „wygładzenie” doświadczenia zakupowego w sklepie. Zgodnie z danymi amerykańskiego ośrodka National Retail Federation, wyprzedaże online i e-commerce wzrosły o 6.8%, osiągając w 2014 roku wartość 101.9 mld dolarów.

PayPal przedstawia cztery najważniejsze obszary, na których powinni skupić się sprzedawcy, chcąc zapewnić swoim konsumentom wygodne, intuicyjne doświadczenie zakupowe – w efekcie zwiększając wskaźniki konwersji i utrzymania klientów.

Oto cztery obszary, na których powinni skupić się sprzedający, aby skutecznie ułatwić zakupy świąteczne swoim konsumentom:

Świąteczne zakupy “on the Go”

Umożliwiłeś swoim klientom zakupy za pośrednictwem urządzeń mobilnych? Świetnie! Chcąc konkurować z najlepszymi w trakcie sezonu świątecznego musisz jednak wyjść ponad to. Wraz z rozwojem handlu mobilnego, sprzedawcy powinni kierować się zasadą “mobile first”– projektować całość doświadczenia zakupowego myśląc w pierwszej kolejności
o kanale mobilnym.

Najlepsze sklepy internetowe dostarczają swoim klientom doświadczenie zakupowe na najwyższym poziomie wygody – bez konieczności wprowadzania loginu, hasła czy innych szczegółów, mogących stanowić niepotrzebne utrudnienie w zakupach. Dobrym przykładem jest PayPal One Touch, który niedawno znacznie rozszerzył swój globalny zasięg – co oznacza, że możesz zwiększyć konwersję konsumentów z całego świata.

Bez obaw o bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo stanowi fundament udanej sprzedaży online. Także dokonując zakupów w Internecie i na urządzeniach mobilnych w sezonie świątecznym, użytkownicy oczekują, że ich dane osobowe pozostaną bezpieczne.  Pamiętaj, aby oferować swoim klientom wypróbowane opcje płatności, które gwarantują najlepszą w swojej klasie ochronę przed oszustwami i monitoring transakcji.

 W przypadku rozwiązań takich jak PayPal, sprzedawcy mają pewność, że oferują klientom także najlepszą ochronę kupujących. Obejmuje ona zwrot pełnej kwoty zakupy, wraz z ewentualnymi kosztami przesyłki, jeśli cokolwiek pójdzie nie tak. Kupujący mają ponadto 180 aż dni na zgłoszenie sporu. Taki poziom bezpieczeństwa i ochrony gwarantuje konsumentom pewność, której potrzebują podczas zakupów online.

Prostsza finalizacja transakcji = lepsze doświadczenie zakupowe

Sprzedawcy online doskonale zdają sobie sprawę z powszechności problemu porzuconych koszyków, prowadzącego w efekcie do niższej konwersji. Niektórzy konsumenci rezygnują z zakupu, kiedy okazuje się, że nie mogą znaleźć znanych im opcji płatniczych. Inni poddają się w obliczu długich lub skomplikowanych procesów wprowadzania informacji, koniecznych do finalizacji transakcji.

Kiedy przychodzi do płacenia, wygoda jest kluczowa. Sprzedawcy powinni rozważyć, czy na pewno chcą za każdym razem pytać swoich klientów o dane karty kredytowej i inne informacje związane z transakcją (jak np. adres do wysyłki). Przechowywane informacje płatnicze stanowią jedną z przyczyn, z w powodu których transakcje procesowane przez PayPal mają o 70% wyższy wskaźnik konwersji, niż w przypadku finalizacji transakcji za pomocą karty kredytowej.

„BORIS” i „BOPIS”, czyli jak zapewnić elastyczność zakupową

Świąteczne zakupy mogą niejednokrotnie przyprawić konsumentów o zawrót głowy. Warto ułatwić im podjęcie decyzji i zaproponować opcje, takie jak możliwość odebrania lub zwrotu w sklepie stacjonarnym rzeczy kupionej online [odpowiednio – Buy Online; Pick up In Store (BOPIS) i Buy Online; Return in Store (BORIS)].

Obecnie, około 88% ze 100 najbardziej topowych sklepów w Stanach Zjednoczonych oferuje obydwie opcje, co oznacza, że konsumenci coraz częściej oczekują takiego rozwiązania także od mniejszych sprzedawców. Może wydawać się, że BORIS i BOPIS stwarzają duże wyzwanie dla zarządzania łańcuchem dostaw. Niemniej jednak, bez elastyczności systemów magazynowania, nie można mówić o jego skutecznej skalowalności.

Powitaj Nowy Rok większą sprzedażą

Wprawdzie “mobilność”, bezpieczeństwo, wygodna finalizacja transakcji i elastyczność powinny być istotne dla sprzedawców przez cały rok, zawalczenie o klientów i lepsze wyniki podczas okresu świątecznego jest szczególnie ważne. Stwarza doskonały powód
do przeanalizowania własnej strategii i zastanowienia się nad tym, co mogłoby być zrobione lepiej w celu osiągnięcia wyższych zysków. Kroki podjęte już teraz, w okresie przygotowań do sezonu świątecznego, pomogą sprzedawcom osiągnąć wzrost na przestrzeni całego nadchodzącego roku.

Wykorzystaj okres świąteczny w 100%

Shopify zapewni wyjątkowe doświadczenie zakupowe dla klientów dzięki odpowiedniemu zarządzaniu ruchem. Dzięki temu, że Shopify nieustannie stwarzana nowe funkcje i możliwości, twoja strona będzie zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami, a e-commerce stanie się prostsze dla ciebie i twoich klientów. Shopify ma wszystko, czego potrzebujesz do szybkiego i łatwego zbudowania świetnego sklepu online, według powyższych wskazówek
i bez konieczności posiadania wcześniejszego doświadczenia.

 
Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak się bronić przed SIM swap?

Oszuści biorą na celu użytkowników smartfonów za pomocą metody SIM Swap, która może doprow…