Home Maszyneria Jak wyposażyć salę konferencyjną?

Jak wyposażyć salę konferencyjną?

0
0
208

Markus Eisemann i Ronald Huijbregts – specjaliści z działu Visual Solutions Sharp – stworzyli listę pytań, które warto zadać dostawcy zindywidualizowanych rozwiązań audio-wideo.

Sala konferencyjna jest kosztowną przestrzenią w firmie, i to nie ze względu na konieczność zakupu wyposażenia, ale dlatego, że pracownicy spędzają w niej mnóstwo czasu. Z badań, przeprowadzonych w tym roku przez Sharp wynika, że w przypadku polskich pracowników biurowych jest to prawie 26 godzin miesięcznie (przykładowo, w Wielkiej Brytanii jest to 17 godzin, a w Szwecji – aż 32).

W większości spotkań biorą udział pracownicy zajmujący wyższe stanowiska, a zatem zarabiający więcej. Będąc na spotkaniach, nie generują dochodów dla firmy. W Wielkiej Brytanii, w przypadku pracowników o przeciętnych zarobkach, koszty te oszacowano na 3 tys. funtów na osobę rocznie.

Miejsca spotkań muszą być tak zorganizowane, aby zapewnić uczestnikom maksymalną wydajność działania dzięki odpowiednimi narzędziom audiowizualnym. Klienci, którzy decydują się na zakup profesjonalnego monitora, zwykle zastępują nim monitor z segmentu konsumenckiego lub projektor, którego nie można połączyć z innymi urządzeniami i który nie jest interaktywny.

Jeśli więc rozważasz zakup nowego monitora do sali konferencyjnej, weź pod uwagę poniższe kwestie i omów je ze sprzedawcą:

  1. Czy potrzebujesz interaktywnego, czy może „standardowego” lub nieinteraktywnego monitora? Czy będziesz używać monitora do wyświetlania informacji, czy do interakcji z nimi?
  2. Monitor należy dopasować wielkością do rozmiarów sali konferencyjnej, musisz zatem wiedzieć, jak duża jest przestrzeń, w której urządzenie zostanie zainstalowane. W jakiej odległość będą siedzieć użytkownicy? Jaki rozmiar monitora najlepiej się sprawdzi?
  3. Jeśli z wyświetlacza ma korzystać więcej osób, należy zapytać o łatwość użytkowania. Czy jest ustawiony w miejscu, w którym wszyscy go widzą lub mogą mieć do niego dostęp?
  4. Czy potrzebujesz kilku monitorów i rozwiązania pozwalającego na wizualizację treści? Jest to szczególnie ważne w większych salach konferencyjnych oraz tych o niekonwencjonalnym układzie, a także tam, gdzie regularnie zmieniają się prowadzący.
  5. W jaki sposób informacje będą wyświetlane na monitorze cyfrowym? Czy uczestnicy przyniosą własne urządzenia (BYOD) na spotkanie i będą musieli połączyć się z monitorem? A może korzystasz z pamięci USB?
  6. Z jakich formatów plików będziesz korzystać podczas spotkań?
  7. Jakie informacje będą wyświetlane? Czy potrzebujesz ultra wysokiej rozdzielczości 4K, by móc prezentować obrazy z najdrobniejszymi szczegółami?
  8. Jak funkcjonuje środowisko IT w firmie? Czy monitor będzie do niego pasował? Czy wybrany monitor spełnia zalecenia dostawców rozwiązań, z których już korzystasz?
  9. Czy prezentacje i spotkania będą wymagały także rozwiązań dźwiękowych? Jeśli tak, poszukaj monitora z wbudowanymi głośnikami lub dodaj głośniki zewnętrzne.
  10. Czy monitor będzie używany w lokalizacjach o znaczeniu krytycznym? Czy monitor będzie użytkowany przez całą dobę, siedem dni w tygodniu (24/7)?

Jak widać, wybór monitora do sali konferencyjnej nie jest prosty.

Sharp pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb firmy. Wystarczy pobrać nasz bezpłatny poradnik „Jak usprawnić prowadzenie spotkań” ze strony www.sharp.pl/better-meetings. Zawarto w nim praktyczne wskazówki i wytyczne, dotyczące zwiększenia efektywności spotkań biznesowych.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

50% więcej ataków na urządzenia mobilne. Czy nadchodzące regulacje zmienią zasady gry dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego?

W 2023 roku liczba cyberataków na urządzenia mobilne osiągnęła prawie 33,8 mln przypadków,…