Home Biznes #MobilnyPortretPolaka: Zakupy przez smartfona

#MobilnyPortretPolaka: Zakupy przez smartfona

0
0
92

Za pomocą telefonu opłacamy nawet bilety komunikacji miejskiej i parkingi. A za internetowe zakupy płacimy przez aplikację mobilną – płaci w ten sposób 75% użytkowników bankowości mobilnej.  

71% posiadaczy smartfonów w ciągu ostatniego roku zrobiło zakupy lub zamówiło usługę za pomocą telefonu. 40% kupiło produkt w sklepie internetowym, prawie tyle samo osób zmówiło jedzenie z dostawą. 34% zamówiło mobilnie taksówkę lub samochód, 21% zarezerwowało nocleg lub hotel. Zakup biletu autokarowego lub kolejowego zadeklarowało 16% osób, a biletu komunikacji miejskiej 13%. Parkingi opłaca już mobilnie 7% użytkowników smartfonów.

 

Którą z wymienionych czynności wykonał Pan/i w ostatnim roku za pomocą smartfona/telefonu (dane w %)

"mobilne 

 

 

Za pomocą telefonu kupujemy wiele rzeczy potrzebnych do codziennego życia. Aż 47% użytkowników smartfonów kupuje odzież i obuwie. 45% książki, 33% kosmetyki, a 25% sprzęt elektroniczny. Kupujemy też sprzęt AGD (19%), produkty spożywcze (18%), artykuł dla dzieci (17%), leki i suplementy (16%), gry (13%), meble (6%) i inne.

 

 

 

Co kupił/a Pan/i za pomocą smartfona/telefonu w mijającym roku (dane w %)

 

"mobilne

 

Zakupy i programy lojalnościowe przenoszą się już też do bankowych aplikacji mobilnych. Przewidujemy, że w najbliższych latach, oprócz nowych funkcjonalności, pojawią się w nich swego rodzaju „punkty handlowe” czy połączenia z platformami smartshoppingowymi typu goodie. Tego typu narzędzia agregują informacje o zniżkach, promocjach i programach rabatowych oraz wspierają inteligentne zakupy. Według badania #finanseprzyszlosci 78% badanych przewiduje na przykład, że w za 10 lat będzie kupowała przy użyciu aplikacji bankowej ubrania, a aplikacja podpowie im, gdzie kupić taniej i lepiej. – mówi Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium.

 

Metryka badania #MobilnyPortretPolaka: badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Banku Millennium w grudniu 2017 na reprezentatywnej, 1000-osobowej, ogólnopolskiej próbie Polaków w wieku 18  i więcej lat. Technika badawcza: CATI.

 

Metryka badania #finanseprzyszlosci: Metryka badania: badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Banku Millennium w dniach 27 listopada – 1 grudnia 2017 r. na reprezentatywnej, 1000-osobowej, ogólnopolskiej próbie Polaków w wieku 18 do 60 lat deklarujących posiadanie konta bankowego. Technika badawcza: CATI.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Niezdrowe praktyki mobilnych aplikacji medycznych. Czy dbają o nasze dane?

Informacje o kolejnych wyciekach danych medycznych elektryzują opinię publiczną. Warto w t…