Home Na czasie Nokia wprowadza AirScale: rewolucja w wydajności i oszczędności energii dla sieci 5G!

Nokia wprowadza AirScale: rewolucja w wydajności i oszczędności energii dla sieci 5G!

0
0
77

Nokia ogłosiła globalne wprowadzenie nowych produktów do swojego portfolio AirScale baseband. Są to rozwiązania, które łączą ultra-wysoką wydajność i pojemność z ekstremalną oszczędnością energii.

Nokia zaprezentowała dwie karty bazowe nowej generacji 5G-Advanced o nazwach Levante i Lodos. Ponadto zaprezentowała nową kartę sterującą bazową o nazwie Ponente, która ma niezrównaną przepustowość. Te nowe produkty są zasilane przez najnowszą generację technologii System-on-Chip (SoC) ReefShark firmy Nokia, która umożliwia uzyskanie najwyższej pojemności komórek bazowych, łączności i przetwarzania. Te karty bazowe są zoptymalizowane pod kątem architektury 5G stand-alone jako część modułowego i bardzo skalowalnego rozwiązania bazowego AirScale, które wspiera długoterminową ewolucję sieci i zapewnia ochronę inwestycji. Baza AirScale firmy Nokia jest zgodna z O-RAN i będzie wdrażana zarówno z własnymi produktami radiowymi firmy Nokia, jak i produktami radiowymi firm trzecich. Będzie ona również obsługiwana w przyszłych sieciach hybrydowych z Cloud RAN.

Optymalizacja zużycia energii

Nokia poszerzyła również swoje bogate portfolio radiowe o Pandion Multiband Remote Radio Heads i Shikra outdoor and indoor small cells. Ponadto wprowadziła na rynek MantaRay, portfolio inteligentnych rozwiązań do zarządzania i optymalizacji sieci firmy Nokia, w tym MantaRay Energy, które łączy możliwości firmy Nokia do optymalizacji zużycia energii w sieciach mobilnych ze sztuczną inteligencją.

Co to wszystko oznacza dla nas, użytkowników sieci mobilnych?

Otóż dzięki tym nowym produktom firmy Nokia możemy spodziewać się lepszej jakości usług, większej prędkości transmisji danych, mniejszego opóźnienia i większej niezawodności. Możemy również cieszyć się korzyściami płynącymi z 5G-Advanced, takimi jak usługi ultra-niskiej latencji (URLLC), masowa komunikacja typu machine-to-machine (mMTC) czy inteligentne zarządzanie ruchem i energią.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czas na złożenie PIT-ów ucieka. Korzystają na tym cyberprzestępcy

Niemal połowa (49%) Polaków zgłasza, że otrzymuje podejrzane wiadomości drogą mailową – wy…