Home Maszyneria Nokia prezentuje zautomatyzowane rozwiązanie – „drone-in-a-box”

Nokia prezentuje zautomatyzowane rozwiązanie – „drone-in-a-box”

0
0
80

Nokia zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie — zautomatyzowane „drony w pudełku”, które spełniają wymagania normy CE. Rozwiązanie przeznaczone jest dla organizacji, takich jak agencje bezpieczeństwa publicznego, inteligentne miasta, branża budowlana, energetyczna i obronna. Dzięki połączeniu z sieciami 4G/LTE i 5G, zwiększa się zdolność oceny sytuacji i podejmowania odpowiednich działań np. służb ratowniczych.

Zestaw dronów firmy Nokia, którym można zdalnie sterować, składa się ze stacji dokującej, dwóch kamer oraz usługi przetwarzaniem danych w chmurze przy użyciu rozwiązania Nokia MX Industrial Edge (MXIE). Połączenie z publicznymi i prywatnymi sieciami 4G/LTE i 5G zapewnia wysoką niezawodność, a także większą szybkość transmisji danych i niższe opóźnienia w porównaniu z połączeniami Wi-Fi. Bezpośrednie operacje lotów poza zasięgiem wzroku (BVLOS) z rzeczywistym pozycjonowaniem kinetycznym (RTK) zwiększa wiedzę o otoczeniu i zapewnia możliwość szybkiego rozpoznawania zagrożeń, a podwójne połączenie modemu umożliwia jednoczesne połączenie dronów firmy Nokia z wieloma sieciami.

Nokia Drone Networks pozwala na zdalną obsługę w przypadku poszukiwań i akcji ratowniczych oraz w ocenie szkód w niebezpiecznych warunkach. Można także zaprogramować drony, aby zarządzały autonomicznymi zaplanowanymi lotami na potrzeby bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych lub do zarządzania regularnymi kontrolami urządzeń zdalnych. Stacja dokująca chroni drona i ładuje go na następny lot, jednocześnie chroniąc urządzenia takie jak sensory lub kamery gimbala przed warunkami atmosferycznymi.

Dane z dronów firmy Nokia, w połączeniu z rozwiązaniem Nokia MXIE, mogą być przetwarzane w czasie rzeczywistym w chmurze. Otwarty interfejs API pozwala na integrację preintegrowanych aplikacji i systemów firmy Nokia i firm trzecich, co pozwala na wykorzystanie dronów do automatyzacji zadań, takich jak identyfikacja obiektów, śledzenie i pomiary sieci.

Firma Nokia i władze Nowojorskiej Agencji Energetycznej z powodzeniem wykorzystały rozwiązanie Nokia Drone Networks do inspekcji linii przesyłowych połączonej z prywatnym sieciami LTE.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kryzys w IT? Branża spowalnia, ale pracownicy nadal nie widzą problemu

Czy branżę, która przez lata pozostawała zieloną wyspą, również zaczął gnębić kryzys? Cora…