Home Na czasie Nawigacja z zawsze aktualną mapą

Nawigacja z zawsze aktualną mapą

0
0
156

 

Zawsze aktualna czyli prawdziwa

W przyszłości NAVIGON będzie informować w czasie rzeczywistym również o zamkniętych odcinkach dróg. Kolejnym krokiem ekspansji usług Live będą aktualizacje na bieżąco całych fragmentów map. Możliwe będzie także aktualizowanie w czasie rzeczywistym takich elementy dróg, jak znaki wyświetlane za pośrednictwem funkcji Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań. Informacje w tym przypadku będą pochodzić między innymi od użytkowników urządzeń NAVIGON: najnowsze modele umożliwiają bowiem przechowywanie zauważonych przez kierowcę zmian na drogach, takich jak nowe ronda i drogi jednokierunkowe i przekazywanie ich firmie NAVIGON po podłączeniu do komputera i uruchomieniu aplikacji NAVIGON Fresh. Jak tylko zostaną sprawdzone przez ekspertów z firmy NAVTEQ, informacje są włączane do map.""

 „Przykładowo, jeżeli zostanie wybudowana nowa droga, NAVIGON prześle taką informację do urządzeń nawigacyjnych poprzez usługę Live i od tego momentu dane te staną się częścią systemu nawigacyjnego. Już teraz nawigacja bierze pod uwagę regularne zamknięcia dróg, np. tych znajdujących się w górskich rejonach niektórych europejskich krajów” – wyjaśnia Jörn Watzke.  

Navigon Live już działa

Ważną częścią tego celu jest rozwój i nastawienie na wykorzystywanie tak zwanej dynamicznej zawartości, jaką dostarcza usługa Live firmy NAVIGON. Kierowcy, którzy mają urządzenia gotowe do korzystania z NAVIGON Live już teraz mogą otrzymywać najnowsze dane w 32 europejskich krajach (usługa jest zróżnicowana w zależności od danego rynku). Składają się na nie informacje o korkach (Traffic Live), miejscach umieszczenia mobilnych fotoradarów (Mobile Safety Camera Live), dostępnych miejscach parkingowych (Clever Parking Live), prognozie pogody na trasie podróży (Weather Live), po przydatne przeszukiwanie celów specjalnych, takich jak restauracje czy firmy (Google Local Search).

„Na targach IFA pokazaliśmy pakiet rozwiązań odpowiadających najważniejszym oczekiwaniom naszych klientów; to dopiero pierwszy krok. We współpracy z naszym dostawcą map, firmą NAVTEQ, będziemy mogli wkrótce zaoferować uaktualnienia całych fragmentów map jako usługę w pakiecie Live” – mówi Jörn Watzke, wiceprezydent odpowiedzialny za linię produktową w firmie NAVIGON.

Komunikacja pomiędzy kierowcami

Pierwsze rozszerzenie usługi NAVIGON Live ma być zakończone w najbliższych miesiącach – będzie to Live POI Update. „W miejsce listy celów specjalnych, które były poprzednio uaktualniane razem z mapami za pomocą NAVIGON Fresh, POI będą teraz uaktualniane na bieżąco. W przyszłości, odbiorcy usług Live będą nie tylko wiedzieć co do minuty, w którym miejscu tworzy się korek, gdzie znajduje się fotoradar oraz czy parking ma wolne miejsca, ale będą też mieć informacje, czy miejsce, które chcą odwiedzić na trasie, będzie otwarte w czasie, kiedy do niego dotrą.

Tak jak w przypadku już uruchomionej usługi Mobile Safety Camera Live, przy użyciu której posiadacze NAVIGON Live mogą informować się nawzajem o położeniu fotoradarów używając ikonki “report camera”, użytkownicy NAVIGON Live będą mogli w przyszłości informować się o nowym postoju na autostradzie czy atrakcji turystycznej. Wszystkie zgłoszone zmiany zostaną sprawdzone przez dostawcę map, firmę NAVTEQ, i dodane do bazy danych celów specjalnych, która po aktualizacji zostanie rozesłana do urządzeń z uruchomioną usługą Live.

Nawigacja ze stacją pogody


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…