Home Na czasie NaviExpert pomoże podczas majówki. Teraz w promocyjnej cenie!

NaviExpert pomoże podczas majówki. Teraz w promocyjnej cenie!

0
0
72
1) Zakorkowane wylotówki i główne trasy. W tym roku wystarczy wziąć 3 dni wolnego, by wypoczywać przez… 9 dni! Tak, w tym czasie można już spokojnie zdecydować się na długi urlop. To oznacza szczególnie zakorkowane wylotówki dużych miast w dni otwierające i zamykające długi weekend – czyli ostatni piątek i sobotę kwietnia oraz 6 i 7 maja. W ubiegłym roku – choć mieliśmy do czynienia ze znacznie krótszą majówką, to jednak w danych pochodzących od użytkowników NaviExperta widać, że… najwięcej użytkowników korzystało z nawigacji w godzinach 14.00 – 16.00 w piątek oraz w godzinach 10.00 – 12.30 w sobotę. Przy powrotach, 3 maja największy ruch panował w godzinach 11.00 – 18.00. W tym roku, planując wyjazd można po prostu tych godzin unikać. Można też skorzystać z NaviExperta, który pozwoli ominąć największe korki, wskazując na trasy alternatywne.
2) Nowe odcinki i uciążliwe remonty w drodze nad morze, w góry i na Mazury. Nie jeździmy na pamięć. To się po prostu nie opłaca. Szczególnie jeśli dłuższe wypady są naszym udziałem raz na jakiś czas, przed wyjazdem warto zapoznać się z proponowanymi trasami. Zmiany organizacji ruchu, remonty czy brak wiedzy o nowych inwestycjach – to wszystko może skutecznie wydłużyć naszą podróż. – Tylko w ostatnim kwartale wprowadziliśmy 4 103 remonty i zmiany organizacji ruchu. 52 390 punktów POI. 2 nowe inwestycje – Obwodnicę Grodziska Mazowieckiego i Obwodnicę Dęblina, 3 fotoradary oraz nową kamerę na światłach. Ostatni rok to z kolei ponad 20 tys. remontów i zmian organizacji ruchu, zaktualizowaliśmy ponad 120 tys. punktów POI, wprowadziliśmy prawie 3 tys. blokad drogowych związanych z wypadkami i demonstracjami, a także 40 nowych inwestycji drogowych, co stanowi prawie 380 km nowych dróg – mówi Katarzyna Przybylska z firmy Telematics Technologies, będącej producentem NaviExpert. Wśród najważniejszych otwarć z minionego roku, które realnie wpływają na czas podróży można z kolei wymienić m.in. na S7 Tunel Lubień-Naprawa oraz odcinek Warszawa Lotnisko-Lesznowola, S5 Nowe Marzy–Dworzysko, DW579 Obwodnica Grodziska Mazowieckiego czy Trasa Kaszubska na S6.
3) Wzmożone kontrole drogowe. Liczby nie kłamią! Posiłkując się danymi pochodzącymi od samych użytkowników NaviExperta wiemy, że w pierwsze dni majowego weekendu, czyli piątek i sobotę, liczba kontroli rośnie aż o kilkadziesiąt procent, względem zwykłych kwietniowych odpowiedników tych dni.
TOP 5 majówkowych odcinków dróg najchętniej kontrolowanych przez drogówkę w 2022 r. to:
  • DK7 w woj. mazowieckim
  • DK7 w małopolskim,
  • DK1 w woj. śląskim,
  • S8 w woj. mazowieckim,
  • DK14 w woj. łódzkim.
4) Nowe radary. Aktualnie nad przepisową jazdą w Polsce czuwa w sumie 559 urządzeń rejestrujących, w skład których wchodzą: 465 fotoradarów, 36 kamer na światłach, 31 odcinkowych pomiarów prędkości oraz 30 mobilnych urządzeń rejestrujących. Z tych uruchomionych w ostatnim czasie możemy wymienić fotoradary: DW969 Krośnica, DK44 w Tychach i DK50 Nacpolsk oraz kamera na światłach we Wrocławiu na skrzyżowaniu ulic Na Ostatnim Groszu z Bystrzycką.
5) Objazdy. DOZ Maraton Łódź, 20. Cracovia Maraton czy 15. Poznań Półmaraton – to tylko ważniejsze imprezy biegowe, jakie miały miejsce w kwietniu, a utrudnienia z nimi związane uwzględniała nawigacja NaviExpert. Kolejnym – prowadzonym z dużym rozmachem biegiem ulicznym będzie Wings for Life, który odbędzie się już 7 maja w Poznaniu. I tym razem kierowcy korzystający z NaviExperta będą na to wydarzenie przygotowani.
6) Punkty i trasy Slow Road by Mazda. Kierowcy korzystający z aplikacji znajdą w niej kategorię Slow Road, a w jej ramach trasy slow, inspiracje oraz miejsca slow. Dzięki nim każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a jest w czym wybierać! Zabytki, muzea, klimatyczne agroturystyki czy malownicze plenery. Slow Road to projekt stworzony przez Mazda Motor Poland, pozwalający odkrywać, a dzięki współpracy z NaviExpert również dojechać, do nieznanych szerszemu gronu miejscówek. Przydatne szczególnie w długie weekendy zarówno przy lokalnych, jak dalszych podróżach po Polsce.
7) Coś dla Androida. Ostatnia wersja NaviExperta z numerem 15.0 dla użytkowników Androida to przede wszystkim możliwość zmiany ekranu na ciemny, nie tylko w trybie mapy ale w całej aplikacji. Dzięki temu podróże z NaviExpertem po zmroku (i nie tylko) stały się odczuwalnie przyjemniejsze dla oka. Dostawca nawigacji poprawił także czytelność dymków tras alternatywnych zwiększając ich wielkość i dodając kolory. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
8) Coś dla iOSa. Ostatnie miesiące to także kolejne udogodnienia dla użytkowników systemu iOS. W wersji 5.0.4 nawigacji  kierowcy otrzymali m.in. nową odsłonę mapy, przesuniętą strzałkę nawigacyjną, nowy ekran manipulacji kamerą, wyszukiwanie wzdłuż trasy z opcją dodawania punktów pośrednich, a także możliwość podglądu punktu pośredniego na mapie względem trasy.
9) Nowy search dla wszystkich. Z kolei ostatnie prace nad lepszym i szybszym działaniem wyszukiwarki zaowocowały m.in. poprawą precyzyjności podpowiedzi wyszukań poprzez lepsze rozpoznawanie pojedynczych słów oraz procesu usuwania niedopasowanych słów, które pojawiały się m.in. podczas wyszukiwania głosowego. Dostawca nawigacji zadbał także o lepsze dopasowanie nazw kopiowanych i “przeklejanych” z innych serwisów. Poprawę odczują użytkownicy obu systemów operacyjnych.
10) Płatności za autostrady. Majowe wyjazdy na wypoczynek wiążą się z wieloma wydatkami. Kierowcy niechcący ponosić dodatkowych kosztów podróży – z NaviExpertem mogą omijać odcinki płatne. Aby wytyczona trasa omijała płatne drogi , przed wyruszeniem w podróż, z menu nawigacji należy wybrać: Ustawienia > Ustawienia trasy i checkbox: Omijaj odcinki płatne. Wszyscy ci, którzy komfort podróży autostradami stawiają ponad koszty powinni z kolei pamiętać, by odpowiednio przygotować się do podróży. Czasy, gdy za autostrady można było płacić wyłącznie na bramkach już za nami. Planując podróż należy sprawdzić, jakimi odcinkami prowadzi trasa i jaki będzie na nich obowiązywał sposób płatności za przejazd. Które odcinki mogą nas zaskoczyć? Te, na których obowiązuje eToll oraz tzw. videotolling.  Więcej o metodach płatności na bramkach tutaj.
Gdzie obowiązuje system e-TOLL?
  • A2 pomiędzy Koninem a Strykowem
  • A4 pomiędzy Wrocławiem a Gliwicami (Bielany Wrocławskie – Sośnica)
Gdzie obowiązuje videotolling?
  • A1 (odcinek Toruń – Gdańsk)
  • A4 (odcinek Katowice – Kraków)
Aby dokonać zakupu abonamentu w promocyjnej cenie, w nawigacji pobranej z Google Play lub App Store wybierz: Menu > Sklep.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

10 najtańszych samochodów na abonament

Masz 10 tys. zł na wkład własny i zastanawiasz się jakie auto możesz wynająć, aby miesięcz…