Home Maszyneria Nowa generacja komputerów Dell: łącząc wydajność, bezpieczeństwo i szacunek dla środowiska.

Nowa generacja komputerów Dell: łącząc wydajność, bezpieczeństwo i szacunek dla środowiska.

0
0
190

Dell postawił na rozwój serii OptiPlex, aby zmienić pojęcie komputera stacjonarnego. Nowa generacja została zaprojektowana w taki sposób, by była bardziej bezpieczna i przyjazna dla środowiska, a jednocześnie oferowała wydajność i elastyczność, zgodną z potrzebami biznesowymi użytkowników.

Jednym z najważniejszych aspektów, na który firma skupia się przy projektowaniu nowej linii OptiPlex, jest bezpieczeństwo. Komputery zostały wyposażone w wiele funkcji i narzędzi, które chronią użytkowników przed cyberzagrożeniami. Weryfikacja BIOS-u poza hostem oraz narzędzia do identyfikowania ataków pomagają działom IT w przeciwdziałaniu przyszłym zagrożeniom.

Safe ID to kolejna funkcja, która zabezpiecza proces uwierzytelniania poprzez bezpieczne przechowywanie i przetwarzanie zaawansowanych danych w dedykowanym chipie bezpieczeństwa. Klienci, składając zamówienie, nie muszą się martwić o zewnętrzną ingerencję, dzięki komponentowi bezpieczeństwa, który pozwala łatwo sprawdzić, czy sprzęt został dostarczony w takiej formie, w jakiej został zamówiony. Ponadto, nowe komputery stacjonarne OptiPlex składają się w 59,6% z plastiku pozyskiwanego w procesie recyklingu, a wybrane modele są zbudowane z minimum dziesięcioprocentowym udziałem odzyskanej w procesach technologicznych stali. Dzięki tym funkcjom, nowa generacja OptiPlex przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Nowa generacja OptiPlex oferuje różne modele komputerów, które są dostosowane do różnych potrzeb biznesowych. 24-calowy All-in-One może zostać wyposażony w procesory Intel® Core™ i9, 64 GB pamięci DDR5 oraz chowaną kamerę FHD lub 5 MP IR z funkcją Express Sign-in i inteligentną ochronę prywatności. Wszystkie ekrany – dotykowe i bezdotykowe – posiadają certyfikat potwierdzający niską emisję światła niebieskiego, co przekłada się na wyższy komfort podczas całodziennego użytkowania komputera. Model OptiPlex Micro Plus oferuje maksymalną produktywność w ultrakompaktowym rozmiarze. Komputer można wyposażyć w procesory Intel® Core™ i9, 64 GB pamięci DDR. Największą innowacją jest kabel zasilający USB-C w konfiguracji OptiPlex Micro (35W). Umożliwia to zasilanie, przesyłanie obrazu oraz danych za pomocą jednego kabla.

Dodatkowo, nowa generacja OptiPlex oferuje także modele w formacie Mini Tower, Small Form Factor i Micro, aby zaspokoić potrzeby różnych użytkowników. Wszystkie modele zostały wyposażone w procesory Intel® Core™ najnowszej generacji, co pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności przy niskim zużyciu energii.

Dell Technologies zwraca uwagę także na kwestie związane z łatwością zarządzania sprzętem. Nowa linia OptiPlex oferuje narzędzia do zarządzania flotą komputerową oraz do zdalnego monitorowania stanu sprzętu i wykonywania napraw. Dzięki temu dział IT może skuteczniej zarządzać parkiem komputerowym, co przekłada się na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności pracy.

Nowe laptopy

Nowe urządzenia z serii Latitude i Precision zostały stworzone z myślą o pracy z procesorami Intel® Core™ 13. generacji i najnowszymi funkcjami Dell Optimizer, które mogą zapewnić nawet 18% oszczędności prądu.

Najnowszy model, Latitude 9440, to najmniejszy na świecie 14” komercyjny komputer pełen innowacji, który został stworzony z myślą o potrzebach wyższej kadry kierowniczej, handlowców i konsultantów. Aluminiowa obudowa i grafitowa barwa zapewniają elegancki i ekskluzywny wygląd, a zmodernizowane chłodzenie oparte na układzie dwóch wentylatorów ma zapewnić wydajność i cichą pracę. Klawiatura ma szersze klawisze bez odstępów i wyraźniejsze fazowanie, a profil klawiszy umożliwia bezproblemowe odróżnianie ich samym dotykiem. Ponadto, model 9440 posiada pierwszy na świecie touchpad z technologiami haptycznymi, co umożliwia dostęp do mikrofonu, kamery, funkcji czatu i udostępniania ekranu podczas telekonferencji.

Nowa seria Latitude 7000 to niesamowicie lekka i kompaktowa seria laptopów, dostępna w opcjonalnych wersjach Ultralights oraz w wersji wykonanej z aluminium. Ultralekkie laptopy Latitude 7340 oraz 7440 zapewniają niezwykłą wydajność przy kompaktowej formie oraz wadze (ok. 1 kg), oferując tym samym maksymalną mobilność. Seria Latitude 7000 jest również dostępna w aluminiowych wersjach 13”, 14” i nowej 16”. Użytkownicy mogą wybierać kamery 5MP IR, FHD IR albo FHD, zapewniające jeszcze wyższą jakość wideokonferencji.

Precision 5680 to nowy model stacji roboczej, który ma najmniejsze wymiary wśród 16” stacji roboczych na świecie o niezwykle wydajnej specyfikacji. Posiada procesory do Intel® Core™ i9, do 64 GB pamięci DDR5, przeznaczone do laptopów karty graficzne NVIDIA RTX™ 5000 Ada oraz wyraźny wyświetlacz PremierColor o rozdzielczości sięgającej nawet UHD+ oraz proporcjach 16:10 z trójstronną ramką InfinityEdge. Dodatkowo, Precision 5680 ma haptyczny touchpad, cztery g

Inną nowością w ofercie Dell Precision jest model 7760 – mobilna stacja robocza z 17-calowym ekranem 4K UHD. Ten model oferuje mocne procesory Intel® Core™ i9, do 128 GB pamięci RAM oraz opcjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro. Ponadto, Precision 7760 posiada trójstronną ramkę InfinityEdge oraz kamery FHD IR, dzięki czemu jest idealnym narzędziem dla projektantów graficznych czy architektów potrzebujących wydajnego i mobilnego sprzętu.

Dell Technologies jest znany ze swojego zaangażowania w tworzenie ekologicznych rozwiązań, dlatego też nowe modele Latitude i Precision zostały zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu energii. Dzięki Dell Optimizer, nowoczesnej funkcji dostępnej w nowych urządzeniach, oszczędność energii może wynieść nawet 18%.

Nowa seria produktów firmy Dell Technologies to wyjątkowe rozwiązania dla użytkowników komercyjnych, którzy potrzebują wydajnego sprzętu o innowacyjnym designie, dającego swobodę pracy z dowolnego miejsca na świecie. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika, jednak bez wątpienia nowe produkty Dell to sprzęt dla ludzi z pasją do pracy oraz dla tych, którzy cenią sobie innowacyjne technologie.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Technologie cloud-native zyskują na popularności. Jakie korzyści dają i w jakich sektorach są wykorzystywane?

Badania pokazują, że technologie chmurowe i konteneryzacja mają coraz większe znaczenie dl…