Home Biznes Jak Twój biznes może skorzystać na reklamach na TikToku?

Jak Twój biznes może skorzystać na reklamach na TikToku?

0
0
66

Każdego miesiąca ponad miliard osób odwiedza TikTok, z czego około 150 milionów użytkowników przypada na Europę. Dzięki naszej platformie marki mogą nawiązywać interakcje ze swoimi odbiorcami i dostarczać im rozrywki, zyskując w ten sposób mierzalne korzyści biznesowe. Co więcej, aż 92% użytkowników TikTok podejmuje jakiegoś rodzaju działania po obejrzeniu wyświetlonych im filmów, a 37% kupuje odkryte na platformie produkty lub usługi [1].

Wiedząc, że TikTok przynosi firmom dobre wyniki, postanowiliśmy zbadać wpływ naszej platformy na przyjęte przez te nie cele biznesowe. Nawiązaliśmy współpracę z zaufanymi partnerami zewnętrznymi, by zbadać wydajność kampanii w różnorodnych branżach. Szczególnie zależało nam na sprawdzeniu, w jaki sposób TikTok generuje wyniki dla marek, w kontekście wpływu na sprzedaż, wydajności oraz jakości kreacji.

Sprawdź, jak skutecznie radzi sobie z tym TikTok, i dowiedz się, jak wykorzystać naszą platformę do osiągnięcia – a nawet przekroczenia – wytyczonych przez Twoją markę celów biznesowych.

Jak TikTok napędza sprzedaż?

Liczne badania wykazały, że TikTok ma pozytywny wpływ na kilka kluczowych elementów, w tym na zwrot wydatków na reklamę, efektywność sprzedaży, sprzedaż inkrementalną czy sprzedaż offline.

W ciągu dwóch ostatnich lat cztery odrębne badania Nielsen Media Mix Model Meta Analyses – zlecone przez TikTok – wykazały, że platforma wymiernie przyczyniła się do wzrostu ROAS oraz efektywności sprzedaży w całym sektorze CPG [2]. W Europie odnotowano o 64% wyższy ROAS mediów płatnych (w kontekście innych mediów cyfrowych objętych badaniami) oraz prawie trzykrotnie lepszą efektywność sprzedaży offline. Inne regiony, takie jak Bliski Wschód, USA czy Azja Południowo-Wschodnia również odnotowały wzrosty.

Pic 1

Potencjał reklam na TikToku w połączeniu z insightami z danych umożliwia markom szczegółowe określenie wpływu platformy na wyniki sprzedaży. W efekcie TikTok jawi się jako kluczowy partner dla marek CPG w zwiększaniu sprzedaży przy mniejszych nakładach, uświadamiając jednocześnie, jak ważna jest optymalizacja długości reklam w celu uzyskania pożądanego efektu.

Jak TikTok skutecznie wpływa na wydajność mediową

TikTok stał się ważnym medium w kontakcie klienta z marką: od odkrywania nowości po finalizację zakupu. Marki, które decydują się wprowadzić kampanię uwzględniającą całość lejka sprzedażowego, odnotowują pozytywne wyniki swoich reklam. Takie działania mogą prowadzić nawet do 3-krotnego wzrostu konwersji w porównaniu z kampaniami jednokanałowymi.

Pic 2 - PL

 

Marki, które chcą określić wydajność swoich reklam na TikTok, mogą skorzystać z Conversion Lift Study, które dostarcza informacji na temat liczby inkrementalnych konwersji wygenerowanych przez poszczególne kampanie. Dzięki temu narzędziu aplikacja Bolt odkryła, że ich ostatnia kampania spowodowała wzrost liczby instalacji aż o 1977%.

Skontaktuj się ze swoim Account Managerem TikTok i dowiedz się, jak wdrożyć Conversation Lift Study, by precyzyjniej mierzyć wpływ swoich kampanii TikTok.

Jak TikTok buduje kapitał marki za pomocą pomysłowych i przyciągających uwagę reklam?

Jednym z najważniejszych elementów każdej kampanii na TikToku jest etap kreacji. To właśnie od niego zależy w głównej mierze skuteczność reklam. Według badania Nielsen aż 47% wzrostu sprzedaży spowodowanego oddziaływaniem reklamy jest wynikiem kreacji [4].

Według analizy Kantar LinkAI ponad 3500 zbadanych reklam na TikToku przekroczyło założone normy cyfrowe i telewizyjne o 15–20%. Dotyczy to wielu różnych wskaźników, w tym: perswazji (prawdopodobieństwa, że reklama wywoła odpowiednie nastawienie u odbiorcy), znaczenia marki (docenianie przekazu) oraz przyjemności związanej z interakcją (realizacja i oddziaływanie reklamy). Mówiąc prościej: reklamy lubiane przez widzów są skuteczniejsze [5].

Nasza analiza wykazała, że te kreacje, które płynnie łączą w sobie specyfikę platformy oraz twórczy potencjał jej społeczności, są skuteczniejsze niż reklamy przerabiane pod kątem TikToka. Staje się to jeszcze widoczniejsze, gdy marki świadomie używają specyficznych dla TikToka narzędzi kreatywnych: muzyki, częstych zmian scen, podkładów głosowych i nakładek tekstowych.

Pic 3 - PL

Kreacje, które od samego początku są przeznaczone dla użytkowników TikToka, zwiększają zapamiętywalność reklam o ponad 19% (źródło: badanie własne). Wynik ten może być jeszcze lepszy, gdy dojdzie do tego współpraca z twórcami – wtedy zapamiętywalność reklam przekracza 27% [6].

pic 4 - pl

Co to oznacza dla marketerów?

Warto przyjrzeć się tym badaniom TikTok, by zapewnić swojej marce świetne wyniki, tworząc skuteczne i trafiające do odbiorców reklamy. Oto kluczowe kwestie do zapamiętania:

  1. TikTok jest efektywnym narzędziem media mixu każdego marketera –  generując imponujące wyniki.
  2. TikTok sprawdza się w całym lejku marketingowym, stając się gamechangerem dla przyjętych celów biznesowych.
  3. Natywna dla platformy kreacja reklamowa jest najskuteczniejsza – szczególnie wtedy, gdy wykorzystuje nasze

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowy front wojny detalicznej: ataki cybernetyczne poprzez chmurę

W handlu detalicznym, gdzie stawka jest bardzo wysoka, nowe zagrożenia nie pochodzą już od…