Home Praca zdalna Nowe wersje Toughbooka i Toughpada

Nowe wersje Toughbooka i Toughpada

0
0
90

Pokazane przez firmę Panasonic nowe wersje tabletu Toughpad FZ-G1 oraz dwóch komputerów mobilnych Toughbook: CF-31 i CF-19. Modele FZ-G1 i CF-31 mają najnowszą – piątą generację procesorów Intel Core. 

Toughpad FZ-G1 jest obsługiwany przez procesor Intel Core i5-5300U z technologią vPro (z pamięcią 3MB, o częstotliwości od 2,3 GHz do 2,9 GHz, przy użyciu technologii Intel Turbo Boost). Tablet ma kartę graficzną Intel HD 5500 z obsługą DirectX 11, zapewniającą swobodną pracę zdalną z najbardziej wymagającymi aplikacjami biurowymi.

  • W odnowionym Toughpadzie FZ-G1 długość pracy standardowej baterii wydłużono z 10 do 13 godzin, a w przypadku wykorzystania akumulatora o wysokiej pojemności z 20 do 26 godzin.
  • Dzięki funkcji wymiany baterii typu hot-swap (z gwarancja podtrzymania bez konieczności wyłączania komputera), urządzenie może funkcjonować w trybie 24-godzinnym.
  • Model FZ-G1 o przekątnej ekranu 10,1 cala wyróżnia niewielka waga i cienka obudowa. Urządzenie jest przy tym w pełni wzmocnione, certyfikowane zgodnie z normą MIL-STD-810G, a także chronione przed wnikaniem pyłu i wody w stopniu IP65.
  • Toughpad został zaprojektowany szczególnie z myślą o wykorzystaniu w handlu detalicznym, sektorze produkcji oraz przedsiębiorstwach posiadających bardzo dużą liczbę pracowników mobilnych. Ponadto model sprawdzi się w branży przemysłowej, transportowej i dostawczej, jak również w służbach ratunkowych czy u rzeczoznawców ubezpieczeniowych.

Toughbook CF-31

Toughbook oferuje zwiększoną moc obliczeniową, a czas jego pracy został wydłużony z 14,5 do 18 godzin. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro Update. Istnieje także możliwość jego zamiany na Windows 7 Professional.

  • Model CF-31, należący do najbardziej wytrzymałych komputerów w ofercie Panasonic, jest przeznaczony do mobilnej pracy w najtrudniejszych warunkach zarówno terenowych i atmosferycznych. Dzięki wyposażeniu w tryb ukrycia, ekran dotykowy oferujący obraz o jasności do 1200 cd/m2, a także możliwości szybszego przetwarzania danych i dłuższej pracy baterii urządzenie jest idealne między innymi dla sektora obronnego. Oprócz tego sprawdzi się w służbach ratowniczych, jak również wśród pracowników mobilnych innych branż zajmujących się serwisem technicznym.
  • Najnowsza wersja Toughbooka CF-31 została zoptymalizowana także pod kątem łączności mobilnej niezależnie od lokalizacji w jakiej znajduje się użytkownik. Model jest wyposażony w technologię 802.11ac WLAN, zapewniającą szybszy transfer danych. Z kolei dzięki funkcjonalności U-Blox 8 GPS użytkownicy mogą ustalić wyszukiwaną lokalizację z dokładnością do 2-4 m, poruszając się pieszo, jak i pojazdem.

Toughbook CF-31: 2 sieci WLAN jednocześnie

W urządzeniu zwiększono przepustowość drugiej opcjonalnej sieci LAN ze 100Mbit do Gigabita, zapewniając możliwie najszybszy transfer danych po podłączeniu do kilku sieci naraz. Z tego rozwiązania skorzystać może między innymi pracownicy serwisów, którzy bardzo często potrzebują podwójnego złącza LAN, aby jednocześnie połączyć się z siecią klienta oraz firmową.

  • Model CF-19 został wyposażony w procesor Intel Embedded Core i5-3610ME vPro(z pamięcią 3MB, o częstotliwości od 2,7 GHz do 3,3 GHz przy użyciu technologii Intel Turbo Boost). Urządzenie pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro Update, z możliwością zamiany na Windows 7 Professional. Wyposażono je również w U-Blox 8 GPS.

Ceny

  • Toughpad FZ-G1 od 9 900 zł netto,
  • Toughbook CF-31 od 17 900 zł netto,
  • Toughbook CF-19 od 15 900 zł netto.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Bezpieczeństwo w świecie magii

„Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii” – …