Home Chmura O rynku urządzeń sieciowych

O rynku urządzeń sieciowych

7 min
0
0
120

Jakie są kierunki rozwoju rynku urządzeń sieciowych?

Coraz więcej firm odchodzi od własnych serwerowni. Decydują się przenieść swoje usługi i aplikacje do chmury, co powoduje optymalizację kosztów oraz pozbycie się problemu, jakim jest trzymanie sprzętu we własnej lokalizacji, czyli biurze. Wymusza to jednak potrzebę budowania infrastruktury IT dla komunikacji z chmurą. Stąd obecnie wiele osób decyduje się na budowanie własnej prywatnej chmury – głównie poprzez instalacje urządzenia ReadyNAS lub ReadyDATA oraz dzielenie danych w firmie, a także z jej klientami. Wniosek z tego taki, że bez inwestycji w odpowiedni sprzęt, nie będzie odpowiedniej usługi cloudowej na wysokim poziomie.

Jakie firmy korzystają z usług cloudowych?

Jeszcze kilka lat temu usługa ta zarezerwowana była wyłącznie dla „największych” i najbogatszych. Obecnie coraz więcej podmiotów z branży MSP  korzysta z aplikacji biurowych dostępnych w chmurze. Jako przykład niech posłuży między innymi poczta elektroniczna czy systemy CRM. Nie widzę powodów, by nie umieścić tam również urządzeń sieciowych. Lista argumentów świadczących za takim rozwiązaniem jest bardzo długa – redukcja kosztów, większa elastyczność, skalowalność, wydajność czy redundancja.

Staramy się obserwować trendy rynkowe i odpowiadać na zapotrzebowanie klientów. Oferowana przez nas aplikacja NETGEAR Insight daje możliwość zarządzania siecią domową lub firmową z poziomu urządzenia mobilnego – potrzebny jest tylko dostęp do Internetu.

Wspominał Pan o grupie Małych i Średnich firm. To atrakcyjny dla Was rynek.

To jeden z głównych obszarów, gdzie kierujemy nasze produkty i usługi. Z Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce (autor: PARP) wynika, że w Polsce działa ponad 1,9 mln firm, z czego zdecydowana większość to mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (99,8 proc.). Udział MŚP w tworzeniu PKB na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rośnie i według ostatnich dostępnych danych przekroczył już 50 proc. Siłą rzeczy wraz z rozwojem tych firm, rośnie również zapotrzebowanie na coraz bardziej skomplikowaną infrastrukturę sieciową.

Skomplikowaną, ale jednocześnie w prosty sposób zarządzaną.

Oczywiście, i do tego z każdego miejsca! Prawdą jest, że żyjemy w dynamicznych czasach. Stale się przemieszczamy i podróżujemy, a przy tym musimy zachować kontakt – czy to z pracownikami, czy z kluczowymi dokumentami, czy wreszcie z aplikacjami w firmie. Dalszym krokiem jest zapewnienie sobie możliwości – bez względu na to, gdzie się znajdujemy i jakim urządzeniem mobilnym dysponujemy – zarządzania siecią lub nawet kilkoma sieciami firmowymi. Za pośrednictwem aplikacji NETGEAR Insight możemy monitorować, konfigurować oraz zarządzać urządzeniami sieciowymi, w tym przełącznikami, punktami dostępowymi czy bankami danych.

Brzmi pięknie, ale czy mała firma murarska bądź zakład fryzjerski rzeczywiście potrzebują bardziej rozbudowanej infrastruktury sieciowej oraz możliwości zarządzania nią z każdego miejsca?

Internet jest dziś ważnym narzędziem promocji w każdej branży. A zatem umiejętność poruszania się po nim i wykorzystywania jego atutów w komunikacji z rynkiem to podstawa osiągnięcia sukcesu. W małych firmach nierzadko właściciel sam dba zarówno o promocję, jak i obecność w sieci czy zarządzanie (mniej lub bardziej zaawansowaną) infrastrukturą.  Dodatkowo zajmuje się sprawami finansowymi i administracyjnymi, co zmusza go do spędzania wielu godzin poza biurem. Dzięki naszej aplikacji będzie miał dostęp do sieci z poziomu urządzenia mobilnego. W wielu krajach Europy wiedza i świadomość rozwiazań sieciowych jest dużo większa. Niemniej patrzymy optymistycznie w przyszłość – rewolucja internetowa już się wydarzyła, teraz czas na sieciową.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Chmura

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Do 2024 roku dwie trzecie firm przeniesie się do chmury. Tylko co czwarta ma plan, jak to zrobić

Gartner prognozuje, że do końca 2024 roku dwie trzecie zasobów firmowych znajdować się będ…