Home Chmura O rynku urządzeń sieciowych

O rynku urządzeń sieciowych

0
0
120

Jakie są kierunki rozwoju rynku urządzeń sieciowych?

Coraz więcej firm odchodzi od własnych serwerowni. Decydują się przenieść swoje usługi i aplikacje do chmury, co powoduje optymalizację kosztów oraz pozbycie się problemu, jakim jest trzymanie sprzętu we własnej lokalizacji, czyli biurze. Wymusza to jednak potrzebę budowania infrastruktury IT dla komunikacji z chmurą. Stąd obecnie wiele osób decyduje się na budowanie własnej prywatnej chmury – głównie poprzez instalacje urządzenia ReadyNAS lub ReadyDATA oraz dzielenie danych w firmie, a także z jej klientami. Wniosek z tego taki, że bez inwestycji w odpowiedni sprzęt, nie będzie odpowiedniej usługi cloudowej na wysokim poziomie.

Jakie firmy korzystają z usług cloudowych?

Jeszcze kilka lat temu usługa ta zarezerwowana była wyłącznie dla „największych” i najbogatszych. Obecnie coraz więcej podmiotów z branży MSP  korzysta z aplikacji biurowych dostępnych w chmurze. Jako przykład niech posłuży między innymi poczta elektroniczna czy systemy CRM. Nie widzę powodów, by nie umieścić tam również urządzeń sieciowych. Lista argumentów świadczących za takim rozwiązaniem jest bardzo długa – redukcja kosztów, większa elastyczność, skalowalność, wydajność czy redundancja.

Staramy się obserwować trendy rynkowe i odpowiadać na zapotrzebowanie klientów. Oferowana przez nas aplikacja NETGEAR Insight daje możliwość zarządzania siecią domową lub firmową z poziomu urządzenia mobilnego – potrzebny jest tylko dostęp do Internetu.

Wspominał Pan o grupie Małych i Średnich firm. To atrakcyjny dla Was rynek.

To jeden z głównych obszarów, gdzie kierujemy nasze produkty i usługi. Z Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce (autor: PARP) wynika, że w Polsce działa ponad 1,9 mln firm, z czego zdecydowana większość to mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (99,8 proc.). Udział MŚP w tworzeniu PKB na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rośnie i według ostatnich dostępnych danych przekroczył już 50 proc. Siłą rzeczy wraz z rozwojem tych firm, rośnie również zapotrzebowanie na coraz bardziej skomplikowaną infrastrukturę sieciową.

Skomplikowaną, ale jednocześnie w prosty sposób zarządzaną.

Oczywiście, i do tego z każdego miejsca! Prawdą jest, że żyjemy w dynamicznych czasach. Stale się przemieszczamy i podróżujemy, a przy tym musimy zachować kontakt – czy to z pracownikami, czy z kluczowymi dokumentami, czy wreszcie z aplikacjami w firmie. Dalszym krokiem jest zapewnienie sobie możliwości – bez względu na to, gdzie się znajdujemy i jakim urządzeniem mobilnym dysponujemy – zarządzania siecią lub nawet kilkoma sieciami firmowymi. Za pośrednictwem aplikacji NETGEAR Insight możemy monitorować, konfigurować oraz zarządzać urządzeniami sieciowymi, w tym przełącznikami, punktami dostępowymi czy bankami danych.

Brzmi pięknie, ale czy mała firma murarska bądź zakład fryzjerski rzeczywiście potrzebują bardziej rozbudowanej infrastruktury sieciowej oraz możliwości zarządzania nią z każdego miejsca?

Internet jest dziś ważnym narzędziem promocji w każdej branży. A zatem umiejętność poruszania się po nim i wykorzystywania jego atutów w komunikacji z rynkiem to podstawa osiągnięcia sukcesu. W małych firmach nierzadko właściciel sam dba zarówno o promocję, jak i obecność w sieci czy zarządzanie (mniej lub bardziej zaawansowaną) infrastrukturą.  Dodatkowo zajmuje się sprawami finansowymi i administracyjnymi, co zmusza go do spędzania wielu godzin poza biurem. Dzięki naszej aplikacji będzie miał dostęp do sieci z poziomu urządzenia mobilnego. W wielu krajach Europy wiedza i świadomość rozwiazań sieciowych jest dużo większa. Niemniej patrzymy optymistycznie w przyszłość – rewolucja internetowa już się wydarzyła, teraz czas na sieciową.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …