Home Na czasie Wyścig bogactwa nie zwalnia tempa

Wyścig bogactwa nie zwalnia tempa

0
0
98

Najnowszy raport Capgemini World Wealth Report 2023 ujawnił niezwykłe dane – globalny majątek zamożnych osób fizycznych wzrósł w ubiegłym roku o oszałamiające 3,8 biliona dolarów, osiągając rekordowy poziom 86,8 biliona dolarów. Liczba milionerów na świecie powiększyła się o 5,1%, sięgając 22,8 miliona osób. Te cyfry zrekompensowały zeszłoroczne straty i stanowią dowód na niesamowitą żywotność najbogatszych, nawet w obliczu niepewności gospodarczej.

Ameryka Północna prowadzi

Ameryka Północna okazała się bezsprzecznym liderem wzrostów, z majątkiem powiększonym o 7,2% i przyrostem zamożnych o 7,1%. Azja i Pacyfik oraz Europa także odnotowały solidne zyski, podczas gdy Ameryka Łacińska i Bliski Wschód radziły sobie nieco gorzej. Jedynym regionem, który zanotował minimalny spadek, była Afryka.

Elastyczność kluczem do sukcesu

To zdumiewające odbicie po kryzysie z 2022 roku skłania do refleksji nad niezwykłą elastycznością i przystosowalnością najbogatszych. Podczas gdy świat zmagał się z turbulencjami, milionerzy potrafili nie tylko zachować swoje fortuny, ale i je pomnożyć. Ich sekret? Nacisk na inwestycje i wykorzystywanie każdej nadarzającej się okazji do zwiększania zysków.

Agresywne inwestowanie w 2024

Raport Capgemini ujawnił, że aż dwie trzecie zamożnych osób planuje w 2024 roku bardziej agresywnie inwestować w kapitał prywatny, nie oglądając się na ochronę majątku. To śmiała, ale prawdopodobnie skuteczna strategia w czasach, gdy inne rynki również wydają się sprzyjać wzrostom.

Spowolnienie w perspektywie?

Choć eksperci przewidują spowolnienie w nadchodzących miesiącach, przy zbliżających się wyborach w USA, niepokój o globalną gospodarkę wydaje się przedwczesny. Najbogatsi udowodnili, że potrafią nie tylko przetrwać, ale i kwitnąć w każdych okolicznościach. Wyścig bogactwa wciąż trwa, a ci, którzy prześcigną resztę, mogą oczekiwać kolejnych rekordów w nadchodzących latach.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Open source – bezpieczniejszy wybór dla biznesu?

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele firm obawiało się korzystać z oprogramowania open sourc…