Home Na czasie OVHcloud na 1. miejscu w obsłudze domen z końcówką „.pl”

OVHcloud na 1. miejscu w obsłudze domen z końcówką „.pl”

0
0
110

NASK, Państwowy Instytut Badawczy odpowiedzialny za Rejestr domeny krajowej .pl, ogłosił wyniki nagród dla najlepszych firm działających na rynku polskich domen. OVHcloud zdobyła 1. miejsce w kategorii procentowego udziału w obsłudze nazw domeny .pl za 2023 rok, a także trzy dyplomy w innych kategoriach: procentowy udział w rejestracjach nazw domeny .pl, procentowy udział w obsłudze nazw domeny .pl zabezpieczonych DNSSEC oraz wolumen rejestracji – wzrost rok do roku.

Siła polskiego rynku domen

Wynik OVHcloud w segmencie nazw z końcówką .pl odzwierciedla dynamiczny rozwój projektów online w Polsce. Cyfrowy biznes trzyma się mocno, a liczba e-projektów rośnie, co napędza popyt i inwestowanie w nowe domeny przez użytkowników. Domeny z rozszerzeniem .pl są tradycyjnie pierwszym wyborem wielu firm i użytkowników, ponieważ zapewniają najlepszą rozpoznawalność i są mocno zakorzenione w świadomości Polaków.

Wsparcie i zaufanie klientów

Robert Paszkiewicz, odpowiedzialny za rynek CEE w OVHcloud, podkreślił znaczenie zaufania klientów:

„Cieszy nas, że OVHcloud otwiera podium rejestratorów obsługujących domenę .pl. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla większości abonentów stron w Polsce domena z końcówką „.pl” jest elementem pozycjonowania firmy, określa jej tożsamość. Dziękujemy za zaufanie wszystkim Klientom, którzy zdecydowali się na utrzymywanie swoich domen właśnie u nas. Obiecujemy, że nie ustaniemy w pracach nad rozwojem naszych usług, aby w kolejnych latach umacniać się na pozycji lidera.”

Bezpieczeństwo domeny .pl

Podczas konferencji dla partnerów, dyrektor NASK, Radosław Nielek, podkreślił kwestię bezpieczeństwa domeny .pl w dobie rosnącej liczby ataków i zagrożeń dla użytkowników sieci. Poinformował o pakiecie działań NASK, zmierzających do zapewnienia bezpiecznego środowiska cyfrowego w ramach projektu bezpieczna domena .pl. Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, dyrektorka ds. Rejestru Domen Internetowych NASK, dodała:

> „W warunkach cyberzagrożeń kluczowe jest podejście oparte na współpracy rynku i państwa, na szeroko pojmowanym partnerstwie publiczno-prywatnym.”

Przyszłość OVHcloud i rynku domen

Rosnący rynek online wymusza konieczność zapewnienia stabilności i zabezpieczenia cyfrowych projektów. Użytkownicy szukają bezpiecznych rozwiązań i oczekują ich od partnerów. OVHcloud niezmiennie koncentruje się na ofercie najlepszych jakościowo usług w segmencie domen, jak i pozostałych produktów z portfolio, w tym chmury publicznej oraz platform do budowy systemów opartych o sztuczną inteligencję.

Podsumowanie osiągnięć OVHcloud

OVHcloud nagrodzona 1. miejscem w kategorii procentowego udziału obsługi nazw domeny .pl w 2023 roku, otrzymała również trzy dyplomy (3. miejsca) w kategoriach: procentowy udział w rejestracjach nazw domeny .pl w 2023 r.; procentowy udział w obsłudze nazw domeny .pl zabezpieczonych DNSSEC w 2023 r.; oraz wolumen rejestracji – wzrost rok do roku (2023 vs 2022).

Podczas wydarzenia NASK opublikował premierowy numer specjalny czasopisma naukowego dot.pl, dostępnego pod adresem journaldot.pl.

Rola NASK w rejestracji domen

NASK to Państwowy Instytut Badawczy nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, który prowadzi Rejestr domeny krajowej .pl i umożliwia rejestrację nazw w domenie .pl oraz szeregu domen funkcjonalnych i regionalnych. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem rejestratorów, którzy przystąpili do stworzonego przez NASK Programu Partnerskiego.

Osiągnięcia OVHcloud na rynku polskich domen potwierdzają silną pozycję firmy i zaufanie klientów, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za …