Home Biznes Jak motywować i szkolić pracowników w osiąganiu sukcesu?

Jak motywować i szkolić pracowników w osiąganiu sukcesu?

0
0
1,659

Zbyt wiele osób na stanowiskach kierowniczych uważa, że ​​ktoś pracuje tylko dla pieniędzy. Wielu menedżerów uważa, że ​​ludzie pracują dzięki wypłacie i nie ma powodu, by dziękować nikomu za świetną robotę. Widzimy rzeczy, które robią źle i nie rozpoznajemy i nie celebrujemy tego, co robią dobrze.

Ci ludzie, z którymi rozmawiam, są gotowi odejść, chcą odejść lub czekają na pracę, której naprawdę chcą. Kiedy dziś tracisz pracownika, znacznie trudniej jest znaleźć zastępcę. Zwłaszcza kogoś dobrego. Każdego dnia możesz zmotywować swoich pracowników lub ich wyłączyć. Kiedy poniżasz pracowników, popadają w depresję, a ich skuteczność znika. Zadaniem menedżera jest szkolenie pracowników i wydobycie tego, co najlepsze w każdym, kogo uda ci się pomóc, aby wspierać ich i twój sukces. Kiedy organizacje dobrze traktują swoich pracowników, skutecznie ich szkol i nieustannie pracuj nad motywacją do lepszej wydajności… wszyscy wygrywają.

Typowy przełożony i menedżer nie przeszli praktycznie żadnego szkolenia w zakresie umiejętności przywódczych, zarządczych i coachingowych. Niezwykle ważne jest, aby każdego roku poświęcać czas i pieniądze na rozwijanie tych umiejętności.

Coaching skupia się na właściwej motywacji, pracy zespołowej, oczekiwaniach i potwierdzaniu, a nie na podejściu dowodzenia i kontroli.

Współczesny menedżer jako trener pracuje zarówno jako lider zespołu, jak i członek zespołu.

Pracownicy myślą o menedżerach jako o pchaczach papierowych, osobach zajmujących się przetwarzaniem liczb lub administratorach, podczas gdy trenerzy to nauczyciele i mentorzy, którzy oprócz celów biznesowych organizacji mają na uwadze ich zainteresowania. Menedżerowie są zdystansowani i powściągliwi.

W oczach trenerów pracowników są przystępne. Są otwarci i dostępni. Pracownicy chcą pracować z kimś, kto chce widzieć ich jako ludzi, którymi są. Chcą im zaimponować i przyczynić się do sukcesu całego zespołu.

Pracownicy chcą czuć się potrzebni

Jesteśmy ludźmi: chcemy czuć się poszukiwani – przez wszystkich w naszym miejscu pracy. Dotyczy to zwłaszcza ciebie, ich trenera. Kiedy Ty lub współpracownik nie chcecie mieć pracownika w pobliżu, jest to oczywiste dla wszystkich. Będą świadomie lub podświadomie przetwarzać to dystansowanie ze szkodą dla wydajności zespołu.

Pracownicy chcą czuć się potrzebni

Pracownicy chcą wiedzieć, że ich umiejętności i talenty są wykorzystywane przez ich zespół i organizację. Wielu z Twoich pracowników trudzi się latami, doskonaląc swoje umiejętności i doskonaląc swoje doświadczenie. Chcą czuć, że wykorzystują to, czego się nauczyli i że te umiejętności są wykorzystywane w odpowiedni sposób.

Pracownicy chcą czuć, że należą

Pracownicy chcą czuć, że jest dla nich miejsce nie tylko w organizacji, ale także w zespole. Pracownik będzie spędzał więcej czasu w swojej pracy niż w jakimkolwiek innym miejscu w swoim życiu, z wyjątkiem domu.

Jako ludzie rozwijamy się dzięki tworzeniu i utrzymywaniu się w naszych relacjach międzyludzkich.

Pracownicy chcą czuć się doceniani

Pracownicy pragną uznania za wysiłek i wyniki od Ciebie, Twojej organizacji i od swoich współpracowników. Pracownicy nie tylko chcą mieć poczucie, że wykorzystują swoje umiejętności,

chcą mieć poczucie, że organizacja docenia ich talenty i docenia je, gdy spełniają i przekraczają oczekiwania. Uznanie to sposób na pokazanie pracownikom, że są doceniani.

Pracownik, który czuje się pożądany, potrzebny i ceniony, czuje się bezpieczny i wspierany w swojej pracy. Może to prowadzić do pozytywnych wyników, w tym:

  • Pracownicy podejmują bardziej zdecydowane decyzje
  • Pracownicy lepiej współpracują ze swoimi klientami i współpracownikami
  • Pracownicy nie boją się podejmować ryzyka

Zatrzymanie pracowników i motywowanie ich do osiągania większych sukcesów ma kluczowe znaczenie. Pracownicy są 10 razy bardziej wrażliwi niż myślisz. Twój sukces to ich ręce.

John Tschohl, Service Quality Institute

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Niezdrowe praktyki mobilnych aplikacji medycznych. Czy dbają o nasze dane?

Informacje o kolejnych wyciekach danych medycznych elektryzują opinię publiczną. Warto w t…