Home Maszyneria Kontrola dostępu – wyzwania i rozwiązania

Kontrola dostępu – wyzwania i rozwiązania

0
0
130

Wielkopowierzchniowe lub mniejsze obiekty biurowe, handlowe, magazynowe, przestrzenie przeładunkowe, budynki administracji publicznej lub służb mundurowych, wreszcie obiekty infrastruktury krytycznej bądź zamkniętych imprez masowych – w większości z nich system kontroli dostępu (o mniejszym lub większym zaawansowaniu) jest nieodzownym elementem infrastruktury bezpieczeństwa. Na rynku zabezpieczeń dostępnych jest wiele ofert – ta od Axis, dzięki długoletnim inwestycjom w badania i rozwój, a także systemowi wsparcia lokalnych partnerów, jest uznawana za jedną z najlepszych. Jej kluczowym atutem jest stosunek jakości do ceny, sprawna instalacja i profesjonalna pomoc serwisowa. Spośród konkretnych produktów, warto wskazać na sieciowy system kontroler drzwiowy AXIS A1601 – właśnie wprowadzany na polski rynek.

Dzięki możliwości zarządzania dużą liczbą drzwi i szybkiemu przetwarzaniu nawet 70 000 identyfikatorów, AXIS A1601 idealnie nadaje się do dużych, wielostronnych i zaawansowanych instalacji. Kontroler ten, oparty na otwartych standardach, a także kompatybilny z ONVIF (profil A i C) łatwo integruje się z innym sprzętem i oprogramowaniem, a z istniejącym kontrolerem (np. AXIS A1001) może stanowić kompleksowe rozwiązanie dla obiektu o dowolnej skali. Ważne, że opcja integracji pozwala użytkownikom dopasowywać sprzęt i oprogramowanie kontroli drzwi również z takimi systemami, jak dozór wideo, sygnalizacja włamań, sieciowy system audio oraz systemy kontroli czasu pracy i obecności.

W kontekście specyfikacji technicznej należy dodać, że AXIS A1601 opiera się na procesorze o dużej mocy obliczeniowej, zoptymalizowanej pod kątem przetwarzania „cięższych” pakietów danych związanych z poświadczeniami dostępu dużej liczby użytkowników. Do tego większy zasób pamięci, dwa przekaźniki i cztery porty I/O, a także zasilanie przez PoE+. Kontroler drzwi AXIS A1601, zaprojektowany na tej samej platformie co ultranowoczesne kamery sieciowe Axis, pozwala na łatwą instalację, ograniczając okablowanie do zasilania zamków, czytników kart i innych urządzeń pomocniczych. Co równie istotne – jeśli połączenie z serwerem obsługującym zostanie utracone, AXIS A1601 może nadal działać na bazie danych poświadczeń dostępowych w trybie offline.

AXIS A1601 jest idealnym rozwiązaniem dla organizacji działających w wielu sektorach, z różnymi poziomami zabezpieczeń, od operatorów infrastruktury krytycznej i dużych korporacji finansowych, przez placówki rządowe i oświatowe, po handel detaliczny i hurtowy – wskazuje Pia Hantoft, globalny menedżer produktu w dziale kontroli dostępu Axis Communications. Wyróżnikiem produktów Axis jest jednak nie tylko solidnie skonstruowany i zestandaryzowany system dostępowy dla organizacji o każdej skali działalności i potrzeb w zakresie zabezpieczeń, ale także stałe wsparcie serwisowe lokalnych, polskich partnerów naszej firmy – dodaje Hantoft.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

SAP Story: podróż Mercedes-Benz Polska od planowania aż po rozliczenia wydatków w HR

W ostatnich latach branża motoryzacyjna odnotowuje rosnącą potrzebę cyfrowych transformacj…