Home Po godzinach 4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

0
0
981

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie możemy je spotkać w coraz większej liczbie mieszkań. Mowa oczywiście o inteligentnych kamerach, które dziś są już nie tylko doskonałą ochroną przed złodziejami, ale spełniają coraz więcej funkcji. Sprawdźmy, do czego jeszcze można je wykorzystać.

Monitorowanie zdrowia starszych członków rodziny

Już od jakiegoś czasu całościowa funkcjonalność inteligentnych kamer wykracza poza aspekty bezpieczeństwa. Dzięki wprowadzeniu nowych funkcji takich jak komunikacja dwukierunkowa, a także zaprojektowaniu aplikacji umożliwiających stały dostęp do smart urządzeń, możemy za pomocą kamer wewnętrznych, z dowolnego miejsca, monitorować stan starszych członków rodziny. W ten sposób możemy szybko reagować w sytuacjach, które tego wymagają, co w przypadku seniorów jest szczególnie ważne.

Elektroniczna niania

Smart kamery mogą stanowić także ogromne wsparcie dla świeżo upieczonych rodziców. Standardowe elektroniczne nianie pozwalają jedynie nasłuchiwać dźwięk dobiegający z pokoju dziecka, natomiast inteligentne kamery wewnętrzne umożliwiają dodatkowo podgląd, również w ciemności za sprawą trybu nocnego, a także możliwość dwustronnej komunikacji. Co więcej, dzięki specjalnej aplikacji, rodzice natychmiast dostaną powiadomienie, kiedy tylko urządzenie wykryje jakikolwiek ruch lub dźwięk. Opiekunowie mogą być więc spokojni i nie martwić się, czy dziecko przypadkiem się nie dławi lub, czy coś nie przerwało jego snu.

Petsitter

Posiadanie psa lub kota w mieszkaniu wiąże się z dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza za jego zachowanie. O ile, będąc w domu, jesteśmy w stanie zapanować nad pupilem, to podczas naszej nieobecności często nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak zachowuje się nasz zwierzak. Na szczęście również w tym przypadku możemy posłużyć się smart kamerami, aby to ustalić. Późniejsze wnioski wyciągnięte z poczynań czworonoga pozwolą uniknąć w przyszłości nieprzyjemnych sytuacji. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w detektory ruchu, które mogą informować właściciela o tym, że jego pies lub kot wszedł tam, gdzie nie powinien. Najważniejsze jest jednak to, że w każdej chwili możemy sprawdzić, czy z naszym zwierzakiem jest wszystko w porządku.

Upamiętnianie ważnych momentów

Oprócz standardowych funkcjonalności tj.podgląd wideo w czasie rzeczywistym, natychmiastowe powiadomienia po wykryciu ruchu, programowanie strefy detekcji  oraz dostęp do historii nagrań, aplikacja Ezviz, jednego z wiodących producentów smart urządzeń, umożliwia również nietypową funkcję. Wspomniana aplikacja pozwala swoim użytkownikom na udostępnianie wybranych nagrań i zdjęć w mediach społecznościowych. Posiadając już kamerę zapewniającą bezpieczeństwo, możemy wykorzystać ją również do rejestracji tych najważniejszych chwil. Na przykład uwiecznić przyjęcie urodzinowe i umieścić materiał w social mediach lub przesłać znajomym przez komunikator.

Dostępne na rynku inteligentne kamery wewnętrzne oferują dziś o wiele więcej niż tylko doskonałą ochronę przed włamywaczami. Wybierając takie urządzenie, warto więc nie tylko przyjrzeć się parametrom sprzętu, ale również aplikacji producenta, aby poznać szereg dodatkowych możliwości.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Podróże Europejczyków w 2024 roku – raport Mastercard Economics Institute

W 2024 roku sektor turystyczny notuje kolejne wzrosty. Według najnowszej analizy Mastercar…