Home Biznes Plaforma cyfrowa ma posłużyć transformacji biznesu

Plaforma cyfrowa ma posłużyć transformacji biznesu

5 min
0
0
355

Zaprezentowana z końcem grudnia przez Platformę Przemysłu Przyszłości „Platforma Cyfrowa”, to nowatorskie narzędzie wspierania rozwoju przemysłu przyszłości w Polsce i doskonalenia kompetencji zawodowych pracowników przemysłu. To bezprecedensowe na naszym rynku rozwiązanie, stworzone zostało z myślą o przedsiębiorcach, szczególnie z sektora MŚP. Dołączenie do Platformy Cyfrowej przynosi wiele korzyści – jakich?

Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości została stworzona z myślą o przedsiębiorcach chcących unowocześniać swoje firmy pod kątem organizacyjnym, biznesowym i technologicznym. Serwis posiada najważniejsze narzędzia ułatwiające przeprowadzenie cyfrowej i zielonej transformacji, będące efektem wieloletniej pracy i zbierania doświadczenia rynkowego przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Poprzez rejestrację na Platformie Cyfrowej przedsiębiorcy mogą liczyć m.in. na: wsparcie procesu transformacji w postaci pomocy ekspertów, personalizację instrumentów finansowych, dostęp do panelu zapytań czy grup roboczych – czyli miejsca wymiany doświadczeń.

Nowe narzędzie dla przedsiębiorców w swoich założeniach spełnia cztery podstawowe funkcje. Integracyjną – łączy środowiska przedsiębiorców i innowatorów, narzędziową – udostępnia usługi i rozwiązania, informacyjną – zapewnia bazę niezbędnej wiedzy nt. przemysłu przyszłości zebranej w jednym miejscu oraz łączącą – zachęca użytkowników do wspólnego podejmowania wyzwań związanych z transformacją.

Platforma Cyfrowa to doskonałe rozwiązanie dla pracowników i przedsiębiorców sektora przemysłowego. Zadbaliśmy tu o wszystkie narzędzia, które pomogą w przeprowadzeniu zmian. Dzięki Platformie Cyfrowej, firmy zainteresowane transformacją dowiedzą się jakie są dostępne źródła finansowania, zasięgną opinii ekspertów czy skoordynują swoje zespoły pracujące nad cyfryzacją. Dzięki naszemu najnowszemu narzędziu przedsiębiorcy przekonają się wreszcie, że cyfryzacja nie musi być skomplikowana. – mówi Piotr Bober, Prezes Platformy Przemysłu Przyszłości.

Jak stać skorzystać z usług Platformy Cyfrowej?

Przedstawiciele firm mogą zarejestrować się, a następnie założyć bezpłatny profil swojej organizacji. W przypadku właściciela lub członka zarządu wystarczający jest odpis z CEiDG, KRS lub inny dokument potwierdzający, że dana osoba ma prawo reprezentacji firmy. W przypadku pozostałych osób niezbędne jest dodatkowo pełnomocnictwo udzielone przez uprawnione osoby. Należy pamiętać, że do założenia profilu dowolnej organizacji konieczne jest potwierdzenie prawa do jej reprezentowania.

Platforma Cyfrowa jest narzędziem bezpłatnym, a jej twórcą i administratorem jest Platforma Przemysłu Przyszłości, Fundacja Skarbu Państwa, powołana w celu wspierania transformacji polskiej gospodarki w kierunku przemysłu przyszłości.

Więcej informacji na temat Platformy Cyfrowej Przemysłu Przyszłości znajduje się na stronie www.platforma.przemyslprzyszlosci.gov.pl .

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Obrońmy pracowników przed cyberprzestępcami

Ludzie stanowią główny wektor ryzyka i najczęstszy cel ataków hakerskich. Dominuje przekon…