Home Po godzinach NiSi: System filtrów kwadratowych do smartfonów

NiSi: System filtrów kwadratowych do smartfonów

0
0
144

Dziś już prawie każdy robi zdjęcia telefonem komórkowym. Nawet profesjonaliści nie zawsze mają ze sobą aparat fotograficzny, ale zawsze mają smartfona. Dzięki temu, w każdej chwili można uchwycić szczególny moment. Choć niemal każdy korzysta ze smartfona, zrobienie przyzwoitego zdjęcia przy wykorzystaniu mikro obiektywu i takiej matrycy jest sporym wyzwaniem.

Na rynku pojawiają się więc liczne akcesoria, które mają poprawić jakość mobilnej fotografii.W nasze ręce trafił system filtrów kwadratowych marki NiSi, którą na polski rynek wprowadziła firma Sklep Bez Nazwy. Czy są warte zachodu?

Pierwsze wrażenie?

Zaskakująco dobre – opakowanie estetyką nawiązujące do wyrobów Apple, praktyczna sakiewka z weluru mieści bardzo solidnie wykonany uchwyt z wsuwanymi filtrami. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z solidnym rozwiązaniem. Uchwyt przymocowywany za pomocą klipsa do obudowy smartfona ma dwie prowadnice do których można wsunąć filtry.

"nisi"

Uniwersalny zestaw na filtry kwadratowe NISI Prosories P1 składa się z dwóch filtrów: kwadratowego polaryzacyjnego oraz połówkowego Medium GND8 (0.9). Największą zaletą tego kompletu jest dopasowanie do większości smartfonów, w tym iPhone’ów. System umożliwia zamocowanie dwóch filtrów jednocześnie i jest dziecinnie prosty w montażu oraz regulacji.

Zestaw NiSi P1 Prosories zawiera:

– uchwyt filtrowy NiSi z klipsem do mocowania na telefonie

– filtr NiSi kwadratowy Polaryzacyjny

– filtr NiSi Połówkowy Medium GND8 (0.9)

– pudełko.

Filtr Nocny do telefonu i neutralny szary o gęstości ND8 (0.9)

Kolejną nowością zwiększającą możliwości systemu są dwa dodatkowe filtry: NiSi Natural Night P1 – Filtr Nocny i Filtr Szary Neutralny NiSi Nano IR ND8 (0.9) przystosowane do uchwytu NiSi P1 Prosories. Pierwszy z nich wyróżnia wyjątkowa specyfika pracy, dzięki której mamy możliwość wykonania zdjęć nocnych bez efektu żółtego, zanieczyszczonego światła. Filtr bowiem blokuje niektóre widma światła, dzięki czemu staje się niezbędnym narzędziem do astrofotografii. Z kolei drugi z produktów, NiSi Nano IR ND8 (0.9), to filtr neutralny szary o gęstości pozwalającej przyciemnić ekspozycję o 3 podziałki przysłony. Tak jak wszystkie filtry kwadratowe marki NiSi tak i te przystosowane do uchwytu P1 Prosories wykonane są z wysokiej jakości japońskiego szkła optycznego (H-K9L) z powłokami NANO, w fazie produkcji filtry poddane są dwustronnemu szlifowaniu oraz polerowaniu, a powłoki IR eliminują światło podczerwone, dzięki czemu zdjęcia pozbawione są efektu zamglenia i stają się bardziej wyraziste.

Jak to działa?

Jak już wspomniałem zainstalowanie zestawu jest banalnie proste, lecz już robienie zdjęć wymaga nieco skupienia. Sam filtr może dość łatwo wysunąć się z prowadnic, zatem należy być uważnym. Przed przystąpieniem do robienia zdjęć trzeba też ustawić podświetlenie wyświetlacza na maksimum, aby nie ściemniał się automatycznie po założeniu filtra.

Dalej to już inwencja fotografa i eksperymentowanie z ustawieniami. Poniżej kilka przykładowych zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych.

 "stadion"

 "zalew

"zalew

Filtry NiSi to dobrze wykonane i profesjonalne filtry, które niewątpliwie mogą znakomicie podnieść jakość zdjęć wykonywanych smartfonem. Warto jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie dla zwykłego pstrykacza i wymaga przynajmniej minimalnej wiedzy o ekspozycji. Efekty powinny zadowolić wymagającego użytkownika.

Dostępność NiSi w Polsce

NiSi to producent cenionych przez fotografów na całym świecie filtrów do aparatów fotograficznych oraz zestawów do fotografii mobilnej. Wyłącznym dystrybutorem produktów NiSi w Polsce jest firma Sklep Bez Nazwy. Sugerowane ceny detaliczne filtrów:

Cena całego zestawu to 190,00 zł.

Filtr Nocny NiSi Natural Night P1 – 99,00 zł

Filtr Szary NiSi Nano IR ND8 (0.9) – 99,00 zł

Filtry NiSi są dostępne w sieci autoryzowanych partnerów:  http://www.nisi.pl/gdzie-kupic-nisi/

Oficjalna strona polskiego dystrybutora: http://www.nisi.pl/

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…