Home Praca zdalna Przyszłość technologii mobilnych

Przyszłość technologii mobilnych

0
0
121

Nowoczesne systemy telefonii IP oferują pracownikowi mobilnemu wyposażonemu w telefon komórkowy praktycznie wszystkie funkcje, do jakich ma dostęp ze swojego firmowego komputera biurowego. Zainstalowanie aplikacji klienckiej pozwala na dostęp do skrzynki e-mail, książki kontaktów, firmowej bazy danych, poczty głosowej, faksu… Jednym słowem wszystkich najbardziej użytecznych aplikacji biurowych.

Text-to-speech

Dodatkowo systemy text-to-speech, zmieniające automatycznie np. treść emaila na plik głosowy, pozwalają na odsłuchiwanie wiadomości zamiast ich odczytywania – funkcja bardzo przydatna na przykład w czasie jazdy samochodem. Podobnie pracownik mobilny nie musi już naciskać klawiszy telefonu, aby uzyskać dostęp do poszczególnych aplikacji telefonu – wystarczy, aby wydał komendę głosową. Jeśli nie ma możliwości odpisania na pilnego maila, może podyktować odpowiedź, która zostanie wysłana do odbiorcy jako plik .wav. Wszystkie powyższe funkcje Interactive Intelligence udostępnia w swojej aplikacji Interaction Mobile Office.

Oprogramowanie telefonii IP

Oczywiście dla uzyskania powyższych korzyści niezbędna jest inwestycja w oprogramowanie telefonii IP. Koszty takiego projektu oraz współczynnik zwrotu z inwestycji różnią się znacząco w zależności od typu systemu, na jaki się zdecydujemy. Przedsiębiorca, który bez uważnego rozeznania rynku zdecyduje się na wdrożenie przestarzałego, wielopunktowego oprogramowania, szybko odkryje, że rozwiązanie co prawda usprawnia pracę, jednak korzyści te można osiągnąć tylko pod warunkiem nabycia pełnej gamy pomocniczych komponentów sprzętowych i programowych danego producenta. Każda modyfikacja systemu może zostać wykonana jedynie przez specjalistów dostawcy, a integracja kolejnych urządzeń to koszmar dla administratorów. Nowoczesne, zintegrowane oprogramowanie telefonii IP typu all-in-one to o wiele korzystniejsza inwestycja. W tym przypadku całość kosztów związana jest jedynie z zakupem serwera, bramek SIP, oraz oczywiście licencji na oprogramowanie.

Korzyści

Inwestycja w system telefonii IP jest tym bardziej korzystna, im bardziej skomplikowane i wszechstronne są potrzeby komunikacyjne przedsiębiorstwa. W przypadku rozwiązania Mobile Office naszej firmy można założyć, że projekt jest opłacalny przy założeniu liczby 100 pracowników mobilnych lub zdalnych zatrudnianych przez klienta.

Automatyzacja procesów w twoim biznesie

Przyszłością mobilnych usług telefonii IP są naszym zdaniem dostosowane do telefonów komórkowych aplikacje workflow. Workflow, czyli automatyzacja procesów biznesowych, pozwala na kontrolę i zarządzanie wszystkimi procesami w firmie. Dzięki takiej aplikacji wdrożonej na telefonie komórkowym pracownik nie tylko raportuje w czasie rzeczywistym swoją dostępność dla przełożonych, ale w każdym momencie może sprawdzić, jakie nowe zadania zostały mu przydzielone, sprawdzić status procesu, w który jest zaangażowany lub zlecić wykonanie danej czynności swoim podwładnym bez potrzeby wracania do biura. Technologia workflow to już nie tylko użyteczny gadżet – umożliwia osiągnięcie mierzalnych zysków z wdrożenia mobilnej telefonii IP w firmie.

Wszystkie rozmowy nagrywane w abonamencie


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Systemy EMS: jakie realne oszczędności mogą wygenerować?

Nowe możliwości w obszarach integracji systemów i transmisji danych dynamicznie zmieniają …