Home Chmura Nowa łączność SIP-DECT dla firm

Nowa łączność SIP-DECT dla firm

0
0
111

„Dzięki tym usprawnieniom nasza technologia nadaje się nie tylko dla ochrony zdrowia, logistyki i służb bezpieczeństwa, ale także dla handlu detalicznego i produkcji. Rozbudowa sieci DECT jest z natury ograniczona do 1024 stacji bazowych i 2048 elementów mobilnych. My poszerzyliśmy tę granicę. Teraz instalacje SIP-DECT mogą składać się z 2048 stacji bazowych i 4500 elementów mobilnych.  W przypadku DECT XQ pomiędzy stacją bazową a telefonem IP-DECT używane jest pasmo o podwójnej szerokości w celu polepszenia jakości dźwięku, dzięki czemu nawet w trudnych warunkach rozmowa przebiega bez zakłóceń” – mówi Frederic Boone, dyrektor na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią Aastra Technologies.

Nowe funkcje w aparatach DECT
""Kolejna nowość to przekazywanie wiadomości tekstowych oraz alarmowanie. Telefony DECT firmy Aastra mogą teraz odbierać różne typy wiadomości. Mogą to być wiadomości tekstowe z innych telefonów DECT o długości do 1000 znaków, e-maile, faksy lub wiadomości z czytnika RSS.

Funkcja przekazywania wiadomości tekstowych jest przydatna szczególnie w przypadku szpitali, hoteli, branży logistycznej, ale także w handlu detalicznym. Przestaje być konieczne przekazywanie informacji przez głośniki – na przykład w domach handlowych.

Co więcej, za pośrednictwem nowego interfejsu XML można także dołączać aplikacje innych producentów, np. serwery alarmowe.

Alarm „Man-Down” zabezpieczeniem pracowników

Dzięki funkcji lokalizacji, firmy z branży ochrony zdrowia lub posiadające wielkopowierzchniowe tereny, warsztaty lub linie produkcyjne zyskują dodatkową korzyść. Przykładowo, jeżeli osoba w wyniku wypadku nie może się poruszyć, telefon DECT emituje sygnał alarmowy „Man-Down”.

Za pośrednictwem serwera lokalizacyjnego, do którego załadowano plan budynku, można teraz określić, gdzie znajduje się ta osoba. Pozwala to szybko i sprawnie zorganizować dla niej pomoc. Aby określić dokładne miejsce pobytu, z centrali (albo innego telefonu DECT, który posiada ratownik) do telefonu poszkodowanej osoby zostaje wysłane polecenie nadania alarmu dźwiękowego.

Rozwiązanie SIP-DECT

  • Stacje bazowe Aastra, tzw. Radio Fixed Parts (RFP). Są one podłączone do sieci IP i dostępne w wersjach do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Za pomocą RFP można jednocześnie tworzyć zarówno sieci DECT jak i punkty dostępowe sieci WLAN. Użytkownikowi potrzebny jest więc tylko jeden rodzaj RFP dla obu rodzajów sieci.
  • OpenMobility ® Manager (OMM), oprogramowanie zarządzającego wszystkimi elementami mobilnymi oraz działaniem sieci DECT (roaming, płynne przełączanie pomiędzy stacjami bazowymi);
  • Elementy sieci DECT firmy Aastra: rodziny Aastra 600d;
  • Dzięki XML można przyłączać aplikacje innych producentów, przykładowo służące do alarmowania, przekazywania wiadomości tekstowych i lokalizacji.
  • System SIP-DECT może być stosowany w większości środowisk IP bazujących na otwartych standardach, włącznie z IP-Centrex.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Groźne w skutkach i trudne do wykrycia – ataki podsłuchowe to realne zagrożenie

Cyberataki bazujące na podsłuchu to zagrożenie, którego nie należy lekceważyć. Prowadzący …