Home Chmura Komunikacja dla dużych firm 

Komunikacja dla dużych firm 

0
0
112

Platforma komunikacyjna Aastra 5000 okazała się szczególnie interesująca dla dużych firm.  Umożliwia ona bowiem obsługę od 500 do 150 000 użytkowników, integrację protokołu SIP i administrowanie za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej, co sprawia, że jest to rozwiązanie bezpieczne i skuteczne.

MSP też

W odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania i tendencje na rynku Aastra proponuje dziś nową wersję, przeznaczoną jednocześnie dla dużych, jak i małych oraz średnich firm o większej liczbie lokalizacji. Uwzględnia ona w szczególności wymagania firm w zakresie wydajności i skuteczności, jak również elastyczności rozbudowy i wielofunkcyjności.

Otwartość

Serwer komunikacyjny Aastra 5000 od samego początku wykorzystuje architekturę Linux i interfejs Trunk SIP. Aastra 5000.2 jeszcze lepiej integruje się z protokołem SIP. Terminale SIP podłączone do tego rozwiązania mają teraz taką samą funkcjonalność, jak terminale IP: gwarantują możliwość nadzoru, interkom, dowolne przydzielanie miejsc pracy, konwergencję telefonii stacjonarnej i mobilnej itd. Dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu terminal SIP Aastra 6739i jest idealnym narzędziem dla kadry zarządzającej. Otwartość platformy Aastra 5000 powoduje, że znakomicie współdziała ona z architekturą HP ProCurve. Współpraca między Aastrą i HP ProCurve pozwala na całkowitą integrację aplikacji telefonii IP z infrastrukturą sieci przewodowej lub bezprzewodowej. Jej rozbudowa jest wówczas uproszczona, przy niższym całkowitym koszcie utrzymania (TCO).

„Strategia badawczo-rozwojowa firmy Aastra bazuje na otwartości. Przejawia się to w tworzeniu rozwiązań opartych na standardach rynkowych, takich jak protokół SIP. Najnowsza wersja serwera komunikacyjnego Aastra 5000 otwiera nowy etap, pozwalający nam w niedalekiej przyszłości na większą sprzedaż otwartych terminali SIP niż terminali o zastrzeżonej konstrukcji” –  mówi Tomasz Łodziński, Dyrektor ds. Sprzedaży w firmie Aastra Technologies.

Wirtualizacja

Rozwiązanie Aastra 5000 oferowało od początku kilka poziomów bezpieczeństwa, pozwalających na wirtualizację programu do obsługi połączeń telefonicznych. Redundancja przestrzenna umożliwia automatyczne przełączanie połączeń w przypadku awarii serwerów, bądź ponowne przyłączenie zdalnych terminali IP do lokalnych serwerów zapasowych. Wersja 5000.2 idzie jeszcze dalej, doskonale integrując się ze zwirtualizowaną architekturą centrów obliczeniowych, na przykład typu VMware. Aastra spełnia w ten sposób oczekiwania firm w zakresie optymalizacji i zmniejszenia ilości serwerów fizycznych, jak również w zakresie planu ciągłości działania (disaster recovery plan).

Mobilność

Aastra 5000 zwiększa możliwości firm w zakresie mobilności, zarówno  jeśli chodzi o wewnętrzne potrzeby przedsiębiorstw, pracę zdalną, jak też mobilną :

  • Dzięki nowemu rozwiązaniu służącemu do konwergencji telefonii stacjonarnej i mobilnej o nazwie Aastra Mobile Client (AMC), smartfon staje się jedynym terminalem użytkownika. Aplikacja AMC, współpracująca ze smartfonami wyposażonymi w system operacyjny Symbian, Android, jak również z urządzeniami iPhone i Blackberry, pozwala dysponować na mobilnym  terminalu tylko jednym numerem, o takich samych funkcjach, jak klasyczny terminal: dostęp do książki telefonicznej firmy oraz do poczty elektronicznej, identyfikowanie dzwoniącego itd. Używając terminalu typu bi-mode, można nawet rozpocząć rozmowę w sieci WiFi w pomieszczeniach firmy i kontynuować ją poza firmą w sieci GSM.
  • DECT IP nabiera nowego wymiaru wraz z możliwością 6-krotnie zwiększonego pokrycia radiowego. Aastra 5000 może od teraz zarządzać architekturą DECT IP dla aż 1 700 końcówek oraz przeszło 4 500 terminali, odpowiadając w ten sposób na potrzeby dużych instytucji, takich jak szpitale, lotniska, itd. Serwer rozprowadzania alarmu Aastra 7900 został dodatkowo wyposażony w funkcję geolokalizacji, dostosowaną w szczególności do potrzeb zakładów przemysłowych lub placówek leczniczych, chcących lokalizować swoich pracowników w pilnych sytuacjach.

Komunikacja zintegrowana i praca zespołowa

Rozwiązanie pracy grupowej TWP, współpracujące z Aastra 5000, odpowiada potrzebom firm i współpracujących ze sobą osób w zakresie wymiany informacji i zarządzania mobilnością, co zwiększa konkurencyjność. Służą temu takie funkcje, jak wideokonferencje, czat, SMS, zarządzanie obecnością, itd.

  • Platforma Aastra 5000 dostępna jest w ofercie firmy MCX Telecom 2, wiodącego integratora rozwiązań telekomunikacyjnych i wyłącznego partnera Aastra Technologies w Polsce.
  • MCX Telecom 2
    Firma MCX Telecom powstała w grudniu 2008 roku (od października spółka nosi nazwę MCX Telecom 2).
    MCX Telecom 2, kontynuując ponad 20-letnią tradycję MCX i MCX Systems, zapewnia dostęp do najnowszych
    technologii komunikacyjnych. W ofercie Spółki znajdują się produkty liderów światowego rynku, firm takich jak: Aastra, NEC, Mitel oraz LifeSize i Tandberg. MCX Telecom 2 specjalizuje się w budowaniu dostosowanych do potrzeb Klienta, zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji głosowej i wideo, zapewnia pełne wsparcie techniczne zarówno na etapie projektowania systemu teleinformatycznego, dostawy sprzętu, jaki realizacji wdrożenia oraz obsługi serwisowej. Rozwiązania MCX Telecom 2 dedykowane są dla wielu sektorów, m.in.: jednostek administracji publicznej i samorządowej, służb mundurowych, bankowości, przemysłu, transportu i logistyki, handlu detalicznego i usług, hotelarstwa oraz obiektów infrastruktury sportowej.



 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

AI ludzi „nie zwolni”, bo ich brakuje. Za to ułatwi nam pracę

Jeśli myślicie, że sztuczna inteligencja zlikwiduje część zawodów i wpłynie negatywnie na …