Home Maszyneria Alcatel-Lucent ma nową platformę

Alcatel-Lucent ma nową platformę

0
0
124

 

Dzięki temu sieci te są lepiej przystosowane do obsługi aplikacji działających w czasie rzeczywistym, które wymagają szczególnie dużej przepustowości, takich jak systemy wideokonferencyjne, systemy do obsługi wirtualnych pulpitów oraz coraz szersza gama usług realizowanych w chmurze.

W kolejnym kroku rozwoju architektury Mesh, Alcatel-Lucent wprowadził obsługę połączeń 40 GigE do przełącznika OmniSwitch 10K Modular Ethernet LAN Chassis. Posunięcie to ― w powiązaniu z zastosowaniem techniki zwanej „Shortest Path Bridging”, która optymalizuje komunikację między serwerami w ramach całej infrastruktury Mesh ― umożliwia przedsiębiorstwom przekształcenie sieci obsługiwanych przez ich centra przetwarzania danych w chmury prywatne. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą szybko, łatwo i elastycznie rekonfigurować zasoby swoich centrów.

W uzupełnieniu do wprowadzenia obsługi technologii 40 GigE, potwierdzono współpracę  platformy przełączającej Alcatel-Lucent Mesh pod kątem zgodności z platformą Citrix, w wyniku czego matryca ta uzyskała certyfikat Citrix Ready.
Architektura Mesh

Infrastruktura Alcatel-Lucent Mesh jest oparta na unikatowej architekturze w ramach której elementy sieci są połączone ze sobą bezpośrednio, bez koncentratora centralnego. Pozwala to łączyć ze sobą mniejsze grupy przełączników, zwane kapsułami (pods), oraz tworzyć jedną, działającą bezproblemowo sieć obsługiwaną przez centrum przetwarzania danych, która umożliwia łatwe automatyczne realokowanie zasobów. Infrastruktura Mesh zapewnia łączność pomiędzy serwerami z niewielkim opóźnieniem i można ją skalować w zakresie od zaledwie 100 do ponad 14 000 portów dostępnych dla serwerów, wykorzystując w tym celu zaledwie dwa przełączniki rdzeniowe. Taka skalowalność pozwala klientom wdrożyć w centrum przetwarzania danych niewielką matrycę przełączającą i rozbudowywać ją stosownie do potrzeb w miarę wdrażania dodatkowych serwerów obsługujących technologię 10 GigE. Oferowane przez Alcatela-Lucenta rozwiązanie sieciowe do centrów przetwarzania danych, udostępniające chmurę prywatną, można zintegrować z opracowanym przez Alcatela Lucenta rozwiązaniem operatorskim do przetwarzania w chmurze CloudBand. Powstaje w ten sposób hybrydowy model przetwarzania w chmurze, w ramach którego pracownicy mogą uzyskiwać dostęp do różnego typu danych i aplikacji z dowolnego miejsca i z poziomu dowolnego urządzenia.

  • Pełna przepustowość, na jaką pozwala łącze, przy małym opóźnieniu ― połączenia 40 GigE w ramach infrastruktury Mesh oferują dostępne dla serwerów porty 1GigE i 10GigE. Porty takie nadają się znakomicie do obsługi aplikacji działających w czasie rzeczywistym, wymagających małego opóźnienia w komunikacji, takich jak aplikacje służące do udostępniania na urządzeniach mobilnych usług realizowanych w chmurze i usług pulpitów wirtualnych.
  • Aplikacje zarządzane jako usługi ― sieć automatycznie dostosowuje się do potrzeb związanych z przenoszeniem maszyn wirtualnych, zarówno w ramach jednego ośrodka centrum przetwarzania danych, jak i między różnymi ośrodkami, w celu zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów.
  • Shortest Path Bridging ― standard wdrażany m.in. przez Alcatela-Lucenta, zgodnie z którym sieć zapewnia skalowalną, wielościeżkową łączność między serwerami. Komunikacja ta spełnia wymogi przetwarzania w chmurze, dzięki czemu sieć umożliwia zoptymalizowane świadczenie usług realizowanych w chmurze.
  • Uproszczone zarządzanie operacyjne ― technologia wirtualnego chassis umożliwia zarządzanie wieloma przełącznikami tak, jakby stanowiły jeden przełącznik.
  • Gotowość do obsługi konwergentnej pamięci masowej ― „bezstratna” technologia Ethernet obsługuje zarówno protokół iSCSI, jak i protokół Fibre Channel over Ethernet (FCoE), umożliwiając łączenie aplikacji i sieci pamięci masowej w centrum przetwarzania danych w jedną sieć.
  • Uproszczenie infrastruktury ― technologia Virtual Edge Port Aggregation (VEPA) oferuje jeden punkt kontroli jakości usług (QoS), zarządzania i bezpieczeństwa. Umożliwia to stosowanie jednolitych zasad zapewniania gwarantowanej jakości usług (QoS) i bezpieczeństwa dla wszystkich operacji przełączania, eliminując jednocześnie duplikowanie zadań zarządzania.
  • Zrównoważone wdrażanie w dłuższej perspektywie czasu ― rozwiązanie jest już gotowe do obsługi technologii 100GigE, która jest już dostępna w niektórych produktach z naszej oferty rozwiązań IP.


 

  • 6 pytań o firmowe BYOD

    Pracownicy korzystają w indywidualny sposób z wielu urządzeń elektronicznych. Na rynku poj…
  • VDSL idzie do przodu

    Alcatel-Lucent poinformował, że zainstalował milionową linię wyposażoną w technologię VDSL…
  • Migracja do BYOD dla firm

    Alcatel-Lucent poinformował o nowym pakiecie rozwiązań, które ułatwiają przedsiębiorstwom …

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Pięć oznak kradzieży danych personalnych

Rachunek za usługę, z której nigdy się nie skorzystało lub przeciwnie, nagła przerwa w otr…