Home Na czasie Sonos prezentuje nową wersję aplikacji do sterowania systemem audio

Sonos prezentuje nową wersję aplikacji do sterowania systemem audio

0
0
119

Firma Sonos zaprezentowała nową wersję swojej aplikacji. Słuchacze mogą teraz zarządzać ulubionymi playlistami, stacjami radiowymi czy albumami z ponad 100 serwisów streamingowych z poziomu jednej spersonalizowanej strony głównej. Nowa strona główna umożliwia szybszy dostęp do przycisków sterowania systemem Sonos za pomocą przesunięcia palcem po ekranie w górę, co eliminuje konieczność przechodzenia między kartami.

Firma Sonos przeprojektowała swoją aplikację, korzystając z nowoczesnej platformy oprogramowania. Celem było zwiększenie szybkości działania, poprawa wrażeń użytkownika oraz łatwiejsze wprowadzanie innowacji. Nowa wersja aplikacji obsłuży wszystkie dotychczasowe produkty Sonos i będzie dostępna na całym świecie od 7 maja 2024 roku. Użytkownicy będą mogli pobrać aktualizację aplikacji mobilnej S2 oraz korzystać z nowej wersji webowej za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Ponad 100 serwisów streamingowych, jedna strona główna

Zaprojektowana na nowo aplikacja Sonos nadaje priorytet doznaniom dźwiękowym słuchacza, umożliwiając umieszczenie jego ulubionych treści w samym centrum i przekazując mu kontrolę nad treściami pochodzącymi ze streamingu.

  • Szybszy dostęp do muzyki (i wyjście z aplikacji): Od teraz nie trzeba już przechodzić między kartami – na nowej stronie głównej wszystkie ulubione treści i przyciski sterowania znajdują się w jednym miejscu. Możliwe jest szybkie przejście do ostatnio odtwarzanych zasobów, przeglądanie biblioteki i rekomendacji z preferowanych serwisów
  • Personalizacja: Nowa aplikacja umożliwia tworzenie spersonalizowanej strony głównej, która odzwierciedla sposób słuchania użytkownika. Ma funkcję przypinania ulubionych treści i serwisów, przesuwania ich, możliwość edytowania lub organizowania według własnych preferencji.
  • Wyszukiwanie we wszystkich bibliotekach streamingowych: Aplikacja umożliwia wyszukiwanie artystów, utworów, podcastów lub audiobooków we wszystkich preferowanych aplikacjach streamingowych jednocześnie, korzystając z łatwego w obsłudze paska wyszukiwania, który jest zawsze dostępny na stronie głównej.
  • Udoskonalone sterowanie systemem: Wystarczy przesunąć palcem w górę od dołu strony głównej, aby łatwo sterować całym systemem i wyświetlić wizualny podgląd treści aktualnie odtwarzanych na każdym urządzeniu, szybko zgrupować głośniki i wybrać idealny poziom głośności z dowolnego miejsca w aplikacji.

„20 lat temu wprowadziliśmy pierwsze na świecie systemy audio multiroom, a teraz z dumą możemy powiedzieć, że nasze produkty są obecne w ponad 15 milionach domów na całym świecie. Zawsze staramy się być na bieżąco z innowacjami i słuchać opinii naszych lojalnych klientów. Dlatego też poczuliśmy, że to już czas, aby gruntownie przeprojektować naszą aplikację. Po dokładnym planowaniu i testowaniu jesteśmy pewni, że nowa wersja aplikacji jest łatwiejsza w obsłudze, szybsza i lepsza. To kolejny krok w kierunku poprawy doznań dźwiękowych naszych użytkowników, a nam nowa aplikacja umożliwia wprowadzanie do oferty nowych kategorii i rozbudowywanie doświadczeń” – powiedział Patrick Spence, CEO Sonos.

„Dzisiejszy sposób słuchania muzyki uległ fragmentacji  – nasze ulubione utwory rozproszone są po różnych platformach, często ze względu na dostęp ekskluzywnych treści, preferencje algorytmów lub po prostu chęć uniknięcia tworzenia tych samych playlist w wielu miejscach. Jako jedyna firma z otwartą platformą, oferująca szeroki wybór serwisów streamingowych, Sonos zapewnia jedno miejsce, z którego łatwo można kontrolować system i wybierać ulubione utwory. Nowa wersja naszej aplikacji zapewnia najbardziej płynny streaming wśród dostępnych opcji, zapewniając użytkownikom dostęp do wielu treści i funkcji sterowania z poziomu intuicyjnej strony głównej” – dodał Maxime Bouvat-Merlin, Kierownik produkcji w Sonos.

Nowa aplikacja internetowa, dostępna z każdej nowoczesnej przeglądarki internetowej, daje słuchaczom taką samą możliwość łatwego sterowania systemem, co aplikacja mobilna. Aplikacja internetowa zastąpi dotychczasowy pulpit nawigacyjny Sonos i będzie dostępna wraz z nową wersją aplikacji mobilnej 7 maja 2024 r.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za …