Home Na czasie 12 ważnych ogłoszeń w ciągu zaledwie 12 miesięcy

12 ważnych ogłoszeń w ciągu zaledwie 12 miesięcy

0
0
299

HMD Global, wyłączny licencjobiorca telefonów marki Nokia, świętuje dziś swoje pierwsze urodziny. W ciągu zaledwie 12 miesięcy ta debiutująca firma zrealizowała 12 ważnych przedsięwzięć ― wprowadziła na rynek 11 nowych urządzeń oraz nawiązała globalną współpracę z największymi przedstawicielami branży, takimi jak ZEISS. Do jej dynamicznego rozwoju w tym okresie przyczynił się również entuzjazm szybko rosnącej społeczności fanów.

Od pierwszego dnia swojej działalności HMD Global realizuje ambitne plany o zasięgu globalnym. Wprowadził sześć nowych smartfonów Nokia oraz pięć urządzeń klasy feature phone na ponad 80 rynkach, z aktywacją w 170 krajach. Udostępnia serwisy WWW w 48 językach i buduje solidne podstawy przyszłego rozwoju.

Szybki rozwój i skala

HMD Global wkroczył na scenę, ogłaszając na targach Mobile World Congress 2017 powrót telefonu Nokia 3310 oraz wprowadzenie na rynek swojej pierwszej globalnej linii smartfonów z systemem operacyjnym Android. Nowa oferta zdobyła na tych targach ponad 20 nagród i została całkowicie wyprzedana na wielu rynkach. Dziś telefony Nokia można kupić w ponad 80 krajach, w 45 lokalnych serwisach WWW prowadzonych w 48 językach. Zostały one już aktywowane w ponad 170 krajach.

W ciągu pierwszego roku swojej działalności HMD Global nawiązał strategiczną współpracę z liderami branży, takimi jak Google, Foxconn i ZEISS. Celem tej współpracy w nadchodzącym roku będzie udostępnianie fanom praktycznych innowacji oraz wyznaczanie nowych standardów funkcjonalności i jakości smartfonów.

Ogromne zainteresowanie fanów

Fani na całym świecie powitali nową ofertę firmy z niebywałą pasją, zaangażowaniem i entuzjazmem. Bezpośrednią transmisję z premiery telefonów Nokia 3310, Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6 podczas targów MWC 2017 obejrzało ponad milion osób. W ubiegłym roku firmowe serwisy WWW odnotowały 87 milionów odsłon, a nagrania wideo zostały wyświetlone ponad 200 milionów razy. Na Facebooku firmę śledzi 2,2 miliona zaangażowanych i aktywnych fanów.

Florian Seiche, dyrektor generalny HMD Global, powiedział:

„Podsumowując ten wspaniały rok, chciałbym przede wszystkim podziękować naszym fanom. Ich zaangażowanie, entuzjazm i sympatia dla nowych telefonów Nokia oraz innych naszych projektów i planów w dużej mierze przyczyniły się do naszych sukcesów. Pokazuje to, jak ważne jest dotarcie do ludzi, budowanie społeczności oraz słuchanie sugestii dotyczących funkcji i właściwości telefonów. Biorąc pod uwagę postępy, które zrobiliśmy, oraz reakcję rynku, z niecierpliwością czekam na to, co rok 2018 przyniesie nam i naszym fanom”.

Zobowiązania i osiągnięcia dotyczące produktów

W ciągu zaledwie roku HMD Global wprowadził na rynek zróżnicowaną ofertę produktów, dotrzymując zobowiązania do instalowania „czystego” systemu operacyjnego Android na wszystkich swoich smartfonach. Firma pozostaje wierna słynnemu tradycyjnemu projektowi telefonów Nokia. Każdy z nich jest tworzony w oparciu o trzy główne zasady ― wykorzystywanie technologii w konkretnych celach, dostosowanie projektu do potrzeb człowieka oraz używanie bezpiecznego i aktualnego „czystego” systemu Android.

Ponadto HMD Global dodaje do swojej oferty oprogramowanie Android OreoTM. Począwszy od modelu Nokia 8 aktualizacja ta jest udostępniana fanom w jeszcze większej liczbie krajów. Uzupełnia ona „czystego” Androida o takie funkcje, jak Android Instant Apps i Background Limits. 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Pierwszy na świecie benchmark dużych modeli językowych AI. Wiesz, co wybrać!

Salesforce wprowadził pierwszy na świecie benchmark LLM, który ma pomóc firmom w ocenie sz…