Home Maszyneria 4 dyski w jednym – dla małej firmy

4 dyski w jednym – dla małej firmy

13 min
0
0
67

Uruchomienie nowego urządzenia wymaga jedynie czterech kliknięć myszką i kilku minut poświęconych na instalację. Iomega ix4-200d NAS oferuje przestrzeń do 8 TB danych i w bardzo prosty sposób integruje się z istniejącymi rozwiązaniami w sieci lokalnej.

Iomega ix4-200d oferuje następujące funkcje:

 • Dostęp iSCSI na poziomie bloków w celu wydajnego przechowywania danych.
 • Replikację typu device-to-device przez sieć pozwalającą w prosty sposób odzyskiwać utracone dane.
 • Wiele konfiguracji macierzy RAID w celu najefektywniejszej ochrony danych.
 • Obsługę Windows Active Direktory.
 • Zdalny dostęp i zarządzanie.
 • Obsługę kamer monitoringu IP.
 • Nowy panel przedni LCD i przycisk QuikTransfer do łatwego kopiowania wybranych plików.
 • Unikalną, w tej kategorii produktów, certyfikację VMware umożliwiającą wirtualizację serwerów w cenie poniżej 700 USD.

„Nowe napędy StorCenter ix4-200d oferują, małym biurom i oddziałom firm, technologie klasy enterprise firmy EMC w formie dostępnych i łatwych w użyciu rozwiązań” – powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i Consumer and Small Business Products Division firmy EMC.

Wydajne i uniwersalne centra danych – do 8TB   

Pamięci masowe Iomega StorCenter ix4-200d NAS dostępne z dyskami o łącznej pojemności 2TB, 4TB i 8TB wykorzystują uznane oprogramowanie EMC LifeLine. Jest to środowisko operacyjne systemu Linux i towarzyszący mu zestaw aplikacji chroniący dane i wykonujący ważne biznesowo zadania. Oprogramowanie EMC LifeLine zostało zaprojektowane do współpracy z komputerami z systemami PC, Mac i Linux. ix4-200d może działać w różnych trybach RAID: RAID 5 (prekonfigurowany) i RAID 10 (z automatyczną odbudową RAID), jak również JBOD.  Cztery dyski mogą być wymieniane samodzielnie przez użytkowników. Dwa gigabitowe porty Ethernet i wysokowydajna architektura pamięci ix4-200d umożliwia małym przedsiębiorstwom wysoką produktywność i zachowanie bezpieczeństwa danych. ix4-200d wyposażono w trzy porty USB 2.0, do których można podłączyć drukarki, zewnętrzne dyski twarde.""

Co może serwer  StorCenter Pro ix4-200r

Nowy serwer NAS ix4-200r oferuje szereg biznesowych funkcji, które czynią go najbardziej zaawansowanym, innowacyjnym i łatwym w użyciu napędem dla małych przedsiębiorstw:

 • Replikacja typu device-to-device (D2D): umożliwia kopiowanie lub archiwizację plików na i z pamięci masowej ix4-200d na dowolną inną, bez konieczności używania pośredniczącego komputera. Zadania mogą być wykonywane na bazie wcześniej ustalonego harmonogramu lub po wciśnięciu przycisku szybkiego transferu QuikTransfer. Ix4-200d wykorzystuje do transferu danych między sobą i inną pamięcią sieciową protokoły rsync lub Windows File Sharing.
 • Obsługa iSCSI: zapewnia dostęp na poziomie bloków w celu najlepszego wykorzystania przestrzeni pamięci. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydajności obsługi baz danych, poczty elektronicznej i archiwizacji danych. Pozwala również systemowi i oprogramowaniu do wirtualizacji wykorzystać w pełni możliwości natywnego systemu plików, jak np. użycie VMFS  do współpracy z VMware.
 • Certyfikat VMware Ready: ix4-200d posiada certyfikat zarówno NAS (NFS) jak i NAS iSCSI dla VMware vSphere. ix4-200d znajduje się na liście urządzeń sprzętowo zgodnych z VMware, dzięki czemu małe firmy i biura mogą wykorzystywać zalety zaawansowanych funkcji napędów NAS działających w środowisku VMware. ix4-200d idealnie nadaje się do wirtualizacji w małych biurach korzystających z oprogramowania VMware vSphere Essentials i  vSphere Essentials Plus.
 • Zdalny dostęp: ix4-200d. umożliwia zdalny dostęp do danych i zarządzanie serwerem z dowolnego miejsca na świecie.
 • Wiele protokołów sieciowych: ix4-200d może działać w środowiskach Windows, Linux i MAC wykorzystując protokoły CIFS/SMB/Rally, NFS i AFP/Bonjour. ix4-200d obsługuje również zaawansowane protokoły takie jak HTTP, FTP i SNMP.
 • Obsługa Time Machine®: użytkownicy komputerów Mac mogą bez kłopotu archiwizować dane z systemów OS X (10.5 lub późniejszych) korzystając z oprogramowania Time Machine.
 • Obsługa Windows® Active Directory(ADS): ix4-200d może działać jako klient w domenie Active Directory.
 • UPS: bezprzerwowy zasilacz UPS zapobiega nieprzewidzianym zamknięciom systemu w przypadku awarii sieci energetycznej i co za tym idzie utracie danych.
 • Nadzór wideo: w zależności od natężenia ruchu sieciowego może obsługiwać do 5 kamer wideo Axis Network w celu monitoringu i rejestracji obrazu na ix4-200r bez konieczności stosowania komputera pośredniczącego. Napęd może również przechowywać dane z innych sieciowych kamer wideo.
 • Serwer druku: może służyć jako printsewer dla trzech drukarek podłączonych do portów USB ix4-200d.
 • Serwer Mediów AV UPnP: ix4-200d jest kompatybilny z certyfikowanymi odtwarzaczami i może przesyłać strumieniowo zdjęcia, dźwięk i wideo do komputerów stacjonarnych i notebooków oraz do innych urządzeń, jak np. konsole do gier (Xbox 360, Sony PlayStation 3), mostków audio, odtwarzaczy iTunes, sieciowych cyfrowych ramek do zdjęć i innych urządzeń.
 • Bluetooth: umożliwia zapisywanie kontaktów, zdjęć z telefonów komórkowych, PDA i telefonów Blackberry (wymagany jest adapter Bluetooth na USB, sprzedawany osobno).
 • Picture Transfer Protocol (PTP): obsługuje bezdotykowy, automatyczny transfer zdjęć z aparatów cyfrowych poprzez jeden z czterech wbudowanych portów USB 2.0.
 • Uniwersalność: Obsługuje odczyt i zapis z dysków w wielu formatach jak, np. Fat32, HFS+, NTFS lub ext2/ext3 .
 • Powiadomienia: Sprzedawany osobno adapter USB pozwala na powiadamianie o stanie pamięci przez email lub SNMP.
 • System Dashboard: zapewnia prosty sposób wyświetlania informacji o stanie urządzenia, zajętej przestrzeni, dołączonych urządzeniach i stanie archiwów.

Archiwizacja i bezpieczeństwo

""Serwer StorCenter Pro ix4-200d zapewnia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków za pośrednictwem zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect. W czasie instalacji użytkownicy wybierają pliki i katalogi do automatycznej archiwizacji. Dokonane po tym procesie zmiany są automatycznie zapisywane na serwerze. Pamięć masowa ix4-200d jest również wyposażona w oprogramowanie Iomega QuikProtect umożliwiające łatwą, planowaną archiwizację danych na poziomie plików na dyski twarde i pamięci masowe NAS.

StorCenter Pro ix4-200r wykorzystuje technologie szyfrowania RSA BSAFE do ochrony programów instalacyjnych i uaktualnień przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. RSA jest oddziałem firmy EMC zajmującym się bezpieczeństwem i chroniącym dane w wielu największych bankach na świecie.

Kompatybilność

Sieciowy serwer StorCenter ix4-200d jest kompatybilny z systemami Windows, Mac OS i Linux.

Ceny, dostępność i gwarancja

 

StorCenter Pro ix4-200r NAS, 2.0TB

  599 EURO + VAT

StorCenter Pro ix4-200r NAS, 4.0TB

  899 EURO + VAT

StorCenter Pro ix4-200r NAS, 8.0TB

1499 EURO + VAT

Urządzenia chronione są trzyletnią gwarancją.

Wirtualna rewolucja za progiem


Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…