Home Po godzinach 4 miejsca, o których powinniśmy pamiętać przy porządkach

4 miejsca, o których powinniśmy pamiętać przy porządkach

0
0
108
Utrzymujesz swój dom w nienagannym porządku? Regularnie odkurzasz podłogi i dywany? A do tego przy każdym sprzątaniu odkurzasz starannie meble. To jednak nie wszystko! Sprawdź, jakie miejsca i przedmioty również gromadzą kurz. Podpowiadamy, jak z pomocą odkurzacza Samsung Bespoke Jet przeprowadzisz w swoim domu tak popularny „deep clean”.

Ramy okien i drzwi

Ramy okien i drzwi, a szczególnie ich górne krawędzie, to miejsca, o których często zapominamy w trakcie cotygodniowego sprzątania. Wprowadź nowy nawyk do swoich regularnych porządków i zacznij je odkurzać specjalistyczną końcówką. W przypadku kuchennych drzwi i okien, na których dodatkowo może gromadzić się również tłuszcz, raz na miesiąc przetrzyj mokrą szczoteczką powierzchnię ram, tak aby mieć pewność, że pozostaną czyste do kolejnego sprzątania.

Ściany

Uważasz, że czyszczenie ścian to już przesada? Nie do końca. Regularne odkurzanie i przecieranie ścian pozwala utrzymać ich kolor w lepszym stanie i odroczyć kolejny remont. Ściany to również przestrzenie, na których lubi osadzać się kurz, szczególnie w lecie, docierając przez otwarte okna do mieszkań lub domów. To również miejsce, na którym często osadzają się alergeny, dlatego warto regularnie odkurzać ściany, aby cieszyć się zdrową atmosfera w domu.

Włączniki światła i kontakty

Włączniki światła są zazwyczaj tak niepozorne, że omijamy je przy sprzątaniu. A szkoda, bo przecież codziennie je dotykamy, przez co bardzo łatwo roznosimy bakterie. Nawet jeśli od razu po powrocie komunikacją miejską do mieszkania myjesz ręce, to przecież pierwszą rzeczą, którą zrobisz, będzie zapalenie światła w korytarzu i łazience. Podobnie kontakty w mieszkaniu, z których tak często korzystamy, a które rzadko odkurzamy podczas sobotnich porządków. Dlatego warto pamiętać o nich również podczas sprzątania. Najlepiej najpierw odkurzyć specjalistyczną końcówką, a następnie zdezynfekować.

Wnętrza szaf

Sądzisz, że zamknięta szafa chroni twoją garderobę przed kurzem? Błąd! To włókna z ubrań stanowią większość kurzu, który powstaje w twoim domu. Dlatego za każdym razem kiedy odkurzasz mieszkanie, nie zapominaj o wnętrzach szaf. Raz lub dwa w roku opróżnij garderobę i odkurz ją w środku. Drążki, półki i szuflady – każdy z tych elementów wymaga odświeżenia.

Odkurzacz, z którym przeprowadzisz w swoim domu prawdziwy deep clean

Wszystkie wymienione rzeczy i zakamarki wymagają również odpowiedniego odkurzacza, który poradzi sobie podczas takiego dokładnego sprzątania. Samsung Bespoke Jet jest skuteczny na różnych rodzajach powierzchni, również tych trudno dostępnych, wnętrza szaf, włączniki czy ramy. Sprzątanie ułatwia zestaw precyzyjnych akcesoriów oraz poręczna i lekka konstrukcja. Do usuwania kurzu np. z szaf najlepsza będzie końcówka z miękkim włosiem, idealna do precyzyjnego sprzątania. Elastyczna końcówka natomiast sprawia, że niezwykle łatwo jest dostać się na nawet najwyższe szafki.

Odkurzacze Bespoke Jet zatrzymują aż do 99,999% mikrocząsteczek kurzu i alergenów podczas odkurzania, dzięki czemu wydmuchiwane powietrze jest czyste, a kurz nie osadza się ponownie na meblach czy ścianach.

To rozwiązanie docenią nie tylko alergicy. Co więcej, higieniczną czystość zapewnia innowacyjna stacja czyszcząca All-in-One, która automatycznie opróżnia pojemnik na zanieczyszczenia. Wystarczy po zakończonym sprzątaniu odstawić odkurzacz na stację, a technologia Air Pulse zassie kurz do worka, który znajduje się w korpusie urządzenia. Worek wystarczy wymienić raz na 2-3 miesiące. Takie rozwiązanie ogranicza do minimum kontakt z kurzem i alergenami. Stacja All-in-One w bezprzewodowych odkurzaczach Samsung Bespoke Jet to istotny wyróżnik na rynku i unikalna technologia Samsung.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…