Home Analizy 5G zrewolucjonizuje komunikację: szybszy internet, AR, VR i więcej!

5G zrewolucjonizuje komunikację: szybszy internet, AR, VR i więcej!

0
0
79

Raport Ericsson Mobility Report pokazuje, jak szybko rozwija się technologia 5G w różnych regionach. Co to oznacza dla nas i naszych smartfonów? Zapraszam do lektury!

Największym zaskoczeniem w raporcie jest to, że Indie są liderem w wdrażaniu 5G. Do końca 2022 roku będą miały około 10 milionów subskrypcji 5G, a do końca 2028 roku aż 57 procent wszystkich subskrypcji mobilnych w tym kraju będzie korzystać z 5G. To niesamowite tempo zmian, które pokazuje, jak duży potencjał ma ten rynek.

Na drugim miejscu pod względem penetracji 5G jest Ameryka Północna. Do końca 2022 roku prawie połowa subskrypcji mobilnych w tym regionie będzie używać 5G. To oznacza, że ludzie będą mogli cieszyć się szybszym i stabilniejszym internetem na swoich telefonach, a także korzystać z nowych usług i aplikacji.

W skali globalnej liczba subskrypcji 5G będzie rosła i do końca 2023 roku osiągnie 1,5 miliarda. To oznacza, że coraz więcej ludzi będzie miało dostęp do nowej jakości komunikacji i rozrywki. Na przykład, dostawcy usług komunikacyjnych oferują usługi takie jak gry mobilne, rozszerzona rzeczywistość (AR), wirtualna rzeczywistość (VR) czy stały dostęp bezprzewodowy (FWA), który pozwala na podłączenie domu do internetu bez kabli.

Dostęp bezprzewodowy

Stały dostęp bezprzewodowy jest szczególnie interesujący, ponieważ pozwala na zastąpienie tradycyjnego internetu stacjonarnego przez mobilny. Do końca 2022 roku FWA będzie stanowić 21 procent globalnego ruchu danych mobilnych, a do końca 2028 roku wzrośnie ponad 5-krotnie i będzie stanowić około 30 procent tego ruchu. To oznacza, że więcej ludzi będzie mogło korzystać z internetu w miejscach, gdzie nie ma infrastruktury kablowej lub jest ona niewystarczająca.

Jak widać, 5G to nie tylko szybszy internet w telefonie. To cała rewolucja w sposobie komunikacji i korzystania z cyfrowych treści. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o raporcie Ericsson Mobility Report i trendach w 5G, zapraszam do odwiedzenia strony https://www.ericsson.com/en/mobility-report.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Toshiba wprowadza na rynek dyski HDD o pojemności ponad 30 TB

Toshiba , z sukcesem osiągnęła pojemność przechowywania danych na poziomie ponad 30TB. Jes…