Home Na czasie  60 milionów sprzedanych notebooków ThinkPad

 60 milionów sprzedanych notebooków ThinkPad

0
0
141

Sprzedaż notebooków ThinkPad przekroczy w tym miesiącu 60 milionów sztuk. Obecnie co minutę sprzedawanych jest ponad 14 notebooków ThinkPad, co potwierdza pozycję Lenovo jako najszybciej rosnącego dużego dostawcę komputerów PC.

W ciągu swojej ewolucji, która rozpoczęła się dokładnie 18 lat temu, ThinkPad był przedmiotem wielu przełomowych innowacji, takich jak pierwsza klawiatura odporna na zalanie czy ochronna konstrukcja Roll Cage. Firma Lenovo zapowiedziała również zwiększenie wydajności graficznej dzięki dodaniu technologii NVIDIA Optimus do notebooków ThinkPad T410, T410s i T510.

„Uznawany od dawna za wzorzec innowacji i doskonałości ThinkPad jest już od niemal dwóch dziesięcioleci marką obdarzaną zaufaniem przez użytkowników biznesowych na całym świecie” — powiedział Peter Hortensius, starszy wiceprezes ds. grupy produktów Think firmy Lenovo. „W firmie Lenovo ThinkPad zyskał jeszcze bardziej na jakości, niezawodności i wydajności, a projektując kolejne notebooki ThinkPad, będziemy nadal koncentrować się na ich innowacyjności”.

Historia innowacyjności

Mając na koncie ponad 2000 nagród za design, ThinkPad wywarł wpływ na sposób korzystania z notebooków. Wśród istotnych osiągnięć można wymienić:

  •  Pierwszy nowoczesny notebook, który poleciał w kosmos
  •  Pierwszy notebook z klawiaturą odporną na zalania
  •  Pierwszy notebook z wbudowanym napędem CD-ROM
  •  Pierwszy notebook z wbudowanym napędem DVD-ROM
  •  Pierwszy notebook z wbudowaną łącznością bezprzewodową
  •  Pierwszy notebook z wbudowanym podsystemem zabezpieczeń
  •  Pierwszy notebook z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych
  •  Pierwszy najbardziej płaski, najlepszy, w pełni funkcjonalny notebook 13-calowy2
  •  Pierwsza mobilna stacja robocza z podwójnym ekranem

Zabójcza grafika i ekstremalna żywotność baterii

Dzięki technologii NVIDIA Optimus grafika staje się automatyczna, natychmiastowa i płynna. Użytkownicy nie muszą już przełączać grafiki ręcznie, aby zmniejszyć wydajność i zaoszczędzić energię baterii. Teraz mają do dyspozycji dłużej działającą baterię i fascynujące możliwości multimedialne. Notebooki ThinkPad z technologią Optimus mają nawet o 33% dłuższą żywotność baterii niż modele z wyłącznie osobną kartą graficzną lub z przełączaną grafiką3. To zaś oznacza, że po jednym naładowaniu notebook może działać nawet o godzinę dłużej3. ThinkPad to jedyny notebook udostępniający taką wydajność graficzną na czterech monitorach za pośrednictwem wybranych stacji dokujących ThinkPlus.

„Dzięki nowym technologiom, takim jak NVIDIA Optimus, ThinkPady są jeszcze bardziej inteligentne” — powiedział Rene Haas, dyrektor generalny działu produktów do notebooków firmy NVIDIA. „To pierwsze rozwiązanie, które tak skutecznie eliminuje kompromis pomiędzy zachwycającą wydajnością grafiki a długą żywotnością baterii. Zawartość wizualna to najpopularniejsza i najważniejsza obecnie forma danych, a nasz procesor graficzny NVIDIA NVS 3100M jest doskonale przygotowany do tego zadania”.

Ceny i dostępność

W Polsce dostępny będzie notebook ThinkPad T410s z technologią Nvidia Optimus. Przewidywany termin wejścia do sprzedaży to koniec grudnia lub początek stycznia 2011 pośrednictwem partnerów biznesowych. Cena nie ustalona.

Zapraszamy na stronę Lenovo Polska na Facebook-uwww.facebook.com/LenovoPolska

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wygoda i funkcjonalność mobilnych projektorów: Jak i gdzie ich używać?

Inwestycja w wysokiej jakości projektor to krok, który otwiera przed nami nowe możliwości …