Home Uncategorized Acer rozszerza swoją ofertę Chromebooków Plus o nowy, 14-calowy model

Acer rozszerza swoją ofertę Chromebooków Plus o nowy, 14-calowy model

0
0
111
Firma Acer zaprezentowała kolejny model laptopa z serii Chromebook Plus. Nowy Acer Chromebook Plus 514 to kompaktowy i wytrzymały laptop, który w pełni wykorzystuje integracje systemu operacyjnego ChromeOS ze sztuczną inteligencją umożliwiając użytkownikom jeszcze większą produktywność. 
Jak mówi James Lin, dyrektor generalny ds. notebooków w Acer: “nowy Chromebook Plus 514 (CB514-4H/T) to połączenie przenośnego designu, 14-calowego ekranu Full HD i wydajnej technologii, które pozwalają użytkownikom w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje Chromebook Plus”. Jak dodaje: “uczniowie, studenci, firmy czy osoby indywidualne potrzebują teraz większej produktywności, łączności i możliwości niż kiedykolwiek wcześniej, a Acer Chromebook Plus to odpowiedź na te potrzeby.

Nabierz prędkości z nowym Chromebookiem

Nowy Acer Chromebook Plus 514 został wyposażony w procesor Intel Core i3-N305 oraz 8GB pamięci RAM LPDDR5, zaś na pliki użytkowników przewidziano do 512 GB pamięci wbudowanej. Takie połączenie zapewnia responsywną wydajność bez względu na to, czy korzystamy z aplikacji takich jak Dokumenty i Zdjęcia Google, czy też edytujemy filmy w LumaFusion.
Laptop posiada 14-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD z jasnością maksymalną 300 nitów oraz z szerokimi kątami widzenia, co gwarantuje żywy i wyraźny obraz. Z kolei głośniki, jakie znalazły się w tym modelu, wspierane są dodatkowo technologią DTS Audio i skierowane są ku górze.
Za stabilne połączenie odpowiada moduł Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2, sprawiając, że nowy Acer Chromebook Plus 514 to idealne narzędzie do prowadzenia wideokonferencji. Wbudowana kamera 1080p wyposażona w funkcję Temporal Noise Reduction (TNR), eliminuje szumy, a narzędzia oparte na sztucznej inteligencji poprawiają jakość obrazu i oświetlenie, umożliwiając jednocześnie piękne rozmycie tła. Dodatkowo kamera ma fizyczną przysłonę, która zapewnia jeszcze większą prywatność.
Nowy Acer Chromebook Plus 514 jest zamknięty w eleganckiej obudowie o grubości 20,5 mm i wadze około 1,4 kg. Dzięki standardowi MIL-STD 810H, laptop jest w stanie wytrzymać nawet w najtrudniejszych warunkach. Co więcej, przyczynia się również do poprawy środowiska poprzez zastosowanie w nim touchpada OceanGlass, wykonanego z tworzyw sztucznych wyłowionych z oceanu, jak i innych materiałów pochodzących z recyklingu.
Acer Chromebook Plus 514 będzie dostępny zarówno z systemem Chrome Education Upgrade, ułatwiającym zarządzanie urządzeniami w szkołach, jak i z Chrome Enterprise Upgrade, odblokowującym wbudowane możliwości biznesowe ChromeOS. Oba te rozszerzenia umożliwiają administratorom szybkie wdrożenie, zarządzanie urządzeniami i zapewnienie ochrony danych. Dzięki nim nauczyciele, uczniowie i pracownicy biznesowi mogą korzystać z szerokiego zakresu narzędzi edukacyjnych takich jak Screencast, Adobe Express, File Sync i współpracy, nawet offline, oraz cieszyć się wsparciem technicznym 24/7.

Cena i dostępność

Nowy Acer Chromebook Plus 514 ((CB514-4H/T) dostępny będzie od czerwca w kwocie około 2100 zł.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wzrost kosztów związanych z wyciekami danych w branży medycznej. Decyzje podejmowane ad hoc mogą być kosztowne

W 2023 r. koszty wycieków danych w branży ochrony zdrowia były o ponad 53% większe niż w 2…