Home Bezpieczeństwo Acronis wprowadza 3 nowe rozwiązania cyberbezpieczeństwa

Acronis wprowadza 3 nowe rozwiązania cyberbezpieczeństwa

0
0
108

Acronis Cyber Protect, Acronis Cyber Platform i  Acronis Cyber Infrastructure to mocna odpowiedź Acronis na współczesne wyzwania cyberbezpieczeństwa w zakresie ochrony danych wrażliwych i przeciwdziałania atakom cybernetycznym.

Zaufanie do wiarygodności przetwarzanych informacji jest głównym wyzwaniem współczesnego świata, w którym decyzje podejmowane są w oparciu o dane. Rosnąca popularność rozwiązań  uczenia maszynowego (ML) i sztucznej inteligencji (AI) pozwala firmom szybko i skutecznie podejmować decyzje biznesowe jednocześnie wymagając od nich gromadzenia, przechowywania i wykorzystywania wyłącznie zweryfikowanych danych. Stale zwiększająca się liczba urządzeń i dystrybucja danych między wieloma urządzeniami, lokalizacjami i usługami w chmurze może przekładać się na decentralizację infrastruktury IT, w wyniku czego jest ona bardziej podatna na ataki. Rozwiązania Acronis bazują na doświadczeniu w zakresie ochrony ponad 500 000 klientów biznesowych i 5,5 miliona użytkowników domowych dzięki technologii  Acronis Active Protection, która powstrzymała ponad 400 000 ataków ransomware w 2018r*., co przełożyło się na realne oszczędności firm i osób fizycznych z tytułu ochrony krytycznych danych.

Nowe i unowocześnione rozwiązania Acronis dostępne są u ponad 50 000 globalnych partnerów firmy i obejmują produkty:

  • Acronis Cyber Protect – integruje siedem kluczowych funkcji ochrony przed cyberzagrożeniami w jednym rozwiązaniu (backup, odzyskiwanie danych po awarii, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem oparta na sztucznej inteligencji,  certyfikacja  i walidacja autentyczności danych  , analiza luk w zabezpieczeniach systemów, zarządzanie aktualizacjami oraz zdalny monitoring i zarządzanie).
  • Acronis Cyber Platform – umożliwia developerom i partnerom ISV (Independent Software Vendor) indywidualne dostosowywanie do potrzeb i integrację rozwiązań Acronis Cyber Protect.
  • Acronis Cyber Infrastructure – zapewnia oszczędną i niezawodną infrastrukturę hiperkonwergentną zoptymalizowaną pod kątem wdrożeń rozwiązań cyberbezpieczeństwa.

Nowe rozwiązania Acronis zapewnią łatwą, wydajną i bezpieczną ochronę cybernetyczną dzięki pełnej integracji na poziomie biznesowym, interfejsu użytkownika, zarządzaniai produktowym. W rezultacie klienci Acronis otrzymują lepszą ochronę, wyższą dostępność systemów i znacznie niższe koszty utrzymania infrastruktury IT.

Acronis Cyber Protect

Acronis Cyber Protect to rozwiązanie „all-in-one” zapewniające skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami, spełniające normy bezpieczeństwa NIST: identyfikacja, ochrona, wykrywanie, reagowanie i odzyskiwanie. Oprogramowanie  Acronis Cyber Protect działa w postaci lekkiego klienta instalowanego na monitorowanej maszynie i jest zarządzane z konsoli Web lub za pomocą urządzeń mobilnych.

Acronis Cyber Platform

Platforma Acronis jest podstawą działania wszystkich usług Acronis i zawiera szereg interfejsów API obsługiwanych przez Software Development Kits (SDK) wraz z przykładowym kodem. Partnerzy, którzy uzyskają dostęp do platformy mogą wdrażać nowe funkcje ochrony,

Acronis Cyber Infrastructure

Uniwersalne rozwiązanie typu SDS (software-defined infrastructure solution), które używa ogólnodostępnej infrastruktury sprzętowej i łączy w sobie przetwarzanie danych, sieć definiowaną programowo, monitorowanie obciążenia bloków, plików i obiektów. Infrastuktura Acronis Cyber oferuje najniższe koszty na rynku przechowywania i zarządzania danymi jako repozytorium zapasowe, a także niezawodne i bezpieczne środowisko do uruchamiania rozwiązań opartych na platformie Acronis.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…