Home Na czasie ADATA na targach Computex 2024: AI, zrównoważony rozwój i immersja

ADATA na targach Computex 2024: AI, zrównoważony rozwój i immersja

0
0
119
W dniach 4-7 czerwca 2024 r. ADATA pochwali się w Tajpej pełnym portfolio swoich produktów oraz zaprezentuje gościom targów zupełnie nowe rozwiązania.  Stoisko firmy podzielone zostanie na trzy kategorie, których tematyka związana będzie ze sztuczną inteligencją, zrównoważonym rozwojem oraz immersją.

Sztuczna inteligencja

Wśród urządzeń zaprezentowanych w sekcji AI znajdzie się m.in. nowa wersja laptopa gamingowego XPG XENIA, wyposażona w maksymalnie 24 TB pamięci masowej SSD i 96 GB pamięci DRAM. Na stoisku zobaczyć będzie można również stację roboczą XPG DEFENDER WS L oraz podkręconą pamięć DDR5 8000 R-DIMM, działającą o 29 proc. szybciej niż moduły 4800 R-DIMM. Obok nich znajdą się nowe pamięci LPCAMM2. Moduły zgodne ze standardami JEDEC, wykorzystujące układy scalone LPDDR5/5X DRAM i charakteryzujące się szybkością 7500 MT/s oraz pojemnościami 16-64 GB.  

Inną grupą produktów w tej kategorii będą rozwiązania pamięci masowej Express Card: karty microSD SD7.1 Express o prędkości odczytu i zapisu wynoszącej odpowiednio do 800/700 MB/s i karty SD8.0 Express charakteryzujące się szybkościami na poziomie 1700/1200 MB/s. Nie zabraknie również pamięci masowych klasy profesjonalnej i przemysłowej, opracowanych przez ADATA Industrial. Będą to m.in. modele BiCS5 3D(e)TLC i wydajne dyski SSD NVMe Gen4/Gen5 standardu korporacyjnego.
ADATA_AI.jpg

Zrównoważony rozwój i innowacje

W tej części stoiska ADATA pochwali się swoimi rozwiązaniami w dziedzinie chłodzenia oraz produktami wykonanymi z ekologicznych materiałów. Będą to np.:
 • moduł pamięci XPG LANCER NEON RGB DDR5 – wyposażony w powłokę rozpraszającą ciepło na płytce PCB i radiator zbudowany w 50 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu
 • dysk SSD LEGEND 970 PRO PCIe Gen5 – wykorzystujący dwuwarstwowy radiator i ożebrowanie z wytłaczanego aluminium oraz wewnętrzny mikrowentylator, zwiększające wydajność rozpraszania ciepła nawet o 20 proc.
 • 2,5-calowa obudowa HDD/SSD EC600 – zbudowana w 85 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu
 • najnowszy dysk flash UC320 ECO – zawierający szacunkowo 85 proc. plastiku PCR
 • obudowa gamingowa XPG INVADER X typu mid-tower – nagrodzona za swoje przyjazne dla środowiska cechy wyróżnieniem iF Design Award 2024 i fabrycznie wyposażona m.in. w odwrotnie obracające się wentylatory
 • systemy powietrznego chłodzenia procesorów XPG HYDRO i HURRICANE MAG
 • wentylatory LEVANTE II AIO i VENTO 120 ARGB PWM – dostępne w wersji standardowej lub odwróconej
 • Dysk SSD PCIe Gen5 Project NeonStorm – faworyt tegorocznego konkursu Computex BC Award, wyposażony w system chłodzenia cieczą, dwuwarstwowy kanał powietrzny ze stopu aluminium i podwójne wentylatory, zwiększające wydajność chłodzenia o 10 proc.
XPG_gaming.jpg

Immersja – kompleksowe ulepszenia w grach

Ostatnia część stoiska należeć będzie głównie do marki XPG, która zaprezentuje najnowszy model laptopa gamingowego o nazwie NIA. Urządzenie ma się wyróżniać możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb graczy i być pionierem w wykorzystaniu technologii śledzenia wzroku EYEWEAR.

Goście targów będą mieli także okazję poznać inne produkty z portfolio XPG:

 • obudowy do gier z rodziny INVADER X – INVADER X BTF, INVADER X PRO BTF i INVADER X MINI
 • zestaw słuchawkowy do gier PRECOG STUDIO
 • specjalne edycje podkładki pod mysz FRONTLINE X Xtreme Saga L
 • zasilacze XPG zgodne ze standardami ATX 3.0 i ATX 3.1 – m.in. topowy FUSION 1600W Titanium zaprojektowany we współpracy z DELTA Electronics oraz pierwszy zasilacz XPG SFX Platinum.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Trzy czwarte firm wdraża strategie biznesowe oparte na AI

Ostatnie wyniki raportu firmy F5 o Stanie Strategii Aplikacji (State of Application Strate…