Home Praca zdalna Ambitny cel Huawei

Ambitny cel Huawei

0
0
143

Realizacja celu przedstawiona w najnowszej strategii marki będzie wymagać zwiększenia intensywności biznesowej poza Chinami. Obecnie na swoim macierzystym rynku Honor generuje 85 proc. sprzedaży, ale chce dążyć do tego, aby do 2020 proporcje zostały wyrównane, a dwa lata później dostawy na rynek m.in. amerykański, europejski, hinduski, indonezyjski i turecki, zwiększyły się do 60 proc.

Cele, które prezes Honora, George Zhao przedstawił w czwartą rocznicę powstania marki są ambitne, ale jak najbardziej realne. Kiedy w 2017 część dostawców zmagało się z problemami, notowało spadki i musiało zmienić swoje plany, Honor notował stały wzrost.

Mocna pozycja już nie tylko w Chinach, ale też w Europie | W Finalndii Honor nr 1.

Według Sino Market Research, od stycznia do listopada Honor pod względem wielkości sprzedaży w internecie był największym producentem na chińskim rynku. Również w listopadzie był najczęściej kupowanym smartfonem z systemem Android. Podczas Singles’ Day, który jest odpowiednikiem Black Friday w Ameryce i Europie, Honor sprzedał najwięcej urządzeń. Uzyskał ponad 600 mln USD przychodu. Marka umacnia swoją pozycję także w Europie. Już dziś w Finlandii i w Rosji została jednym z trzech największych dostawców smartfonów. Dynamicznie rozwija się także w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Coraz bardziej zróżnicowane portfolio

W 2017 był również ważny pod względem liczby wprowadzonych do sprzedaży smartfonów. Nigdy wcześniej Honor nie zaprezentował tylu atrakcyjnych modeli: najpierw Honor 8 Pro, a potem Honor 9, który sprawił, że w Polsce Honor wskoczył do TOP 5 flagowych marek. Jesienią do sprzedaży w Europie trafiły dwa kolejne smartfony: „bezramkowy” Honor 7X i wykorzystujący koncepcję sztucznej inteligencji Honor 10 View[1].

Założenia do strategii na najbliższe lata

Jednym z popularniejszych modeli rozwoju na rynku smartfonów jest oferowanie tanich, ale niskiej jakości produktów. Założenie Honora jest inne: smartfony muszą oferować bardzo dobrą jakość, solidne wykonanie, i być przystępne cenowo. Takie są wspomniane już modele m.in. Honor 9 i Honor 7X, które prezentują jeden z najlepszych współczynników pod względem ceny i jakości. Ale takie będą też trzy kolejne smartfony od Honora, które w najbliższych miesiącach pojawią się na polskim rynku. [1] Model Honor 10 View nie jest dostępny w Polsce. 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Pranie nie musi być długie, żeby było skuteczne

Nowoczesne technologie coraz śmielej wchodzą do naszych domów, wnosząc ze sobą wygodę i wy…