Home Bezpieczeństwo Aplikacje mobilne dla podpisu elektronicznego

Aplikacje mobilne dla podpisu elektronicznego

3 min
0
0
71
  • Pierwszą z nowych aplikacji jest MobileSign, czyli narzędzie do prostego i szybkiego składania podpisu elektronicznego z poziomu tabletu lub smartfonu. Rozwiązanie może korzystać z zapisanego na urządzeniu certyfikatu niekwalifikowanego lub z karty kryptograficznej z certyfikatem kwalifikowanym podłączonej poprzez odpowiedni czytnik (opcja ta wymaga zainstalowania dodatkowej aplikacji Mobile CardManager – dostępnej wkrótce). MobileSign obsługuje zarówno certyfikaty wystawiane przez CERTUM należące do Unizeto Technologies, jak i przez innych dostawców. Aplikacja umożliwia podpisanie dokumentu w formacie PDF w kilku prostych kliknięciach po wybraniu opcji z poziomu ogólnego menu. Każdy e-podpis może być dodatkowo zaprezentowany na dokumencie PDF za pomocą wcześniej zdefiniowanego znaku graficznego.

Zmieniające się trendy w korzystaniu z Internetu i coraz większa powszechność urządzeń mobilnych skłoniły nas do stworzenia rozwiązań, które przeniosą wygodę i bezpieczeństwo podpisu elektronicznego również na smartfony i tablety. Co ważne nasze narzędzia dają użytkownikom funkcjonalności jakich próżno szukać w innych istniejących już rozwiązaniach mobilnych do e-identyfikacji – mówi Ałła Stoliarowa-Myć , Kierownik projektu ds. PKI  Unizeto Technologies.

  • Druga z aplikacji – MobileWebNotarius służy do weryfikacji podpisu elektronicznego w chmurze, bez dodatkowego obciążania zasobów urządzenia mobilnego. Weryfikowany dokument jest przesyłany pocztą elektroniczną do serwerów WebNotarius, gdzie sprawdzana jest poprawność i parametry e-podpisu. Odpowiedź jest przekazywana w zwrotnej wiadomości e-mail, w której podana jest szczegółowa informacja  o ważności podpisu  i rodzaju użytego certyfikatu.

Obie aplikacje są bezpłatne i w pierwszej kolejności zostały przygotowane na najpopularniejszy mobilny system operacyjny – Android. Aktualnie Unizeto Technologies pracuje również nad wersjami dla platformy iOS. 

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Innowacja Valeo przybliża ​rzeczywistość autonomicznej mobilności  

Skaner LiDAR (Light Detection and Ranging – wykrywanie światła i odległości) trzecie…