Home Na czasie Asseco pomaga szpitalom obsługiwać pacjentów z COVID-19

Asseco pomaga szpitalom obsługiwać pacjentów z COVID-19

0
0
88

Asseco Poland już od kwietnia umożliwia placówkom medycznym bezpłatne wdrażanie narzędzi IT usprawniających komunikację z pacjentami. Z uwagi na duże zainteresowanie pakietem „Pacjencie #zostanwdomu”, powstały kolejne narzędzia, wspierające szpitale w walce z koronawirusem.

W czasie pandemii dla placówek medycznych kluczowe jest z jednej strony zachowanie ciągłości świadczenia opieki lekarskiej, a z drugiej – wdrożenie i sprawne stosowanie odpowiednich procedur bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Z pomocą przychodzą rozwiązania informatyczne” – powiedział Jan Butkiewicz, Zastępca Dyrektora Pionu d/s Sprzedażyw Pionie Opieki Zdrowotnej Asseco Poland.

Z myślą o działaniach, jakie placówka medyczna musi podjąć w przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania u pacjenta wirusa COVID-19, Asseco przygotowało dwie unikalne usługi, które zostały dodane do pakietu usług teleinformatycznych.

Specjalny moduł BioHazard pozwoli szpitalowi odpowiednio oznaczać oraz wyszukiwać w swojej bazie danych pacjentów z podejrzeniem COVID-19, lub inną groźną chorobą wirusową lub bakteryjną.

Drugie narzędzie to Rejestr pacjentów z COVID, który umożliwi integrację z Krajowym Rejestrem Pacjentów z COVID. Wyeliminuje to ewentualne dublowanie wprowadzanych informacji i natychmiast potwierdzi przypadek wcześniejszego zdiagnozowania koronawirusa. Szpitale zyskają również dostęp do formularza dokumentacji medycznej ‘PreTRIAGE’, w którym gromadzone są informacje z wywiadu wstępnego.

Pozostałe rozwiązania udostępniane w ramach pakietu „Razem przeciw COVID” wspierają zdalną komunikację z pacjentem. Teleporady, wykorzystując technologię komunikacji audiowizualnej, pozwalają lekarzom udzielać porad w sposób zdalny, zapewniając dostęp do cyfrowej dokumentacji medycznej pacjenta. E-Powiadomienia usprawniają komunikację z pacjentem pozwalając na wdrożenie automatycznej wysyłki SMS-ów lub e-maili. Ich ważną funkcjonalnością jest również możliwość wysłania kodu PIN do realizacji e-Recepty. E-potwierdzenia umożliwiają natomiast pacjentowi łatwe potwierdzenie lub anulowanie wizyty e-mailem lub smsem, rozładowując przeciążone linie telefoniczne placówek medycznych i redukując liczbę nieodwołanych wizyt.

Uruchomienie dodatkowych usług IT nie wymaga od placówki medycznej skomplikowanego wdrożenia i dodatkowych nakładów na infrastrukturę. Również ze strony pacjenta nie jest konieczne instalowanie żadnego oprogramowania, wystarczy dostęp do przeglądarki internetowej na telefonie lub komputerze.

Z pakietu „Razem przeciw COVID” mogą korzystać użytkownicy systemu AMMS. Usługa jest udostępniona bezpłatnie do 31 lipca 2020 r. Więcej informacji oraz formularz kontaktowy dostępny jest na stronie www.asseco.pl.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

RAPORT: zakupy internetowe po sąsiedzku

Coraz chętniej kupujemy online, ale w pobliskich sklepach. Ten tzw. lokalny e-commerce to …