Home Na czasie Aster wchodzi w strefę biznes

Aster wchodzi w strefę biznes

4 min
0
0
89

Na konferencji prasowej 16 lutego 2010, prezes Aster, Janusz Arciszewski ogłosił:"Mamy wystarczający potencjał do tego, by konkurować na rynku z największymi graczami na rynku. Naszym ogromnym atutem jest jakość świadczonych usług, a także zaplecze techniczne. Dysponujemy nowoczesną, światłowodową siecią, która gwarantuje naszym klientom pełne bezpieczeństwo, bardzo niską awaryjność i uzyskanie bardzo dobrej przepustowości, powyżej 1 Gb/s."

Aster biznes czyli pakiet

Obok szerokopasmowego i mobilnego Internetu, telefonii stacjonarnej, komórkowej oraz telewizji z prawem do emisji programów w miejscach publicznych, Aster Biznes będzie świadczył usługi transmisji danych. Klienci biznesowi będą mogli skorzystać z usług VPN, hostingu i kolokacji oraz pełnego wsparcia technicznego w zakresie: obsługi peryferyjnych urządzeń biurowych i urządzeń komputerowych, stanowisk pracy oraz zarządzania oprogramowaniem biurowym. W niedalekiej przyszłości Aster Biznes planuje uruchomienie usług dodanych, takich jak np. wideokonferencje czy system automatycznej, telefonicznej rezerwacji miejsc.

Aster chce przekonać do siebie klientów biznesowych także atrakcyjnymi cenami oraz poziomem serwisu. „W dzisiejszych czasach to podstawa świadczenia usług telekomunikacyjnych. Aster Biznes dysponuje Centrum Nadzoru Sieci, które kontroluje całą naszą sieć 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Dodatkowo, własna obsługa techniczna pozwala nam reagować szybko i dostosowywać się do indywidualnych wymagań klientów” – powiedział dyrektor Aster Biznes – Robert Sababady.

Cel: rynek przedsiębiorstw

Pomimo że do tej pory Aster koncentrował się przede wszystkim na rynku konsumenckim, firma posiada już doświadczenie w obsłudze Klientów biznesowych. Obecnie Aster obsługuje 70 dużych przedsiębiorstw oraz 13 000 małych firm i mikro firm.Jeszcze w tym roku Aster Biznes zamierza pozyskać trzech dużych Klientów oraz uzyskać przychody na poziomie 5 milionów złotych. Zdecydowany wzrost przychodów firma chce uzyskać w latach 2011 i 2012 – odpowiednio na poziomie 25 i 50 milionów złotych. Najwięcej, bo 40% przychodów będzie pochodzić z dostępu do Internetu, 30% z usług głosowych, po 10% z usług transmisji danych, usług mobilnych i telewizji.

  • Do 2015 roku Aster chce osiągnąć przychody na poziomie 180 mln złotych i 15% udział w warszawskim, krakowskim i zielonogórskim rynku usług telekomunikacyjnych dla biznesu.
  • Najwięcej bo 61% przychodów operator chce uzyskać świadcząc usługi dla średnich firm (od 6 do 250 pracowników).
  • Kolejne 23% przychodów ma pochodzić z obsługi firm małych zatrudniających do pięciu osób, a pozostałe 16% z obsługi dużych przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 osób.

Rekord trasmisji danych


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Obrońmy pracowników przed cyberprzestępcami

Ludzie stanowią główny wektor ryzyka i najczęstszy cel ataków hakerskich. Dominuje przekon…