Home Maszyneria Bezprzewodowy głośnik naramienny

Bezprzewodowy głośnik naramienny

0
0
2,493

Firma Sony zaprezentowała nowy głośnik naramienny SRS-NB10, pomyślany jako ułatwienie dla osób pracujących z domu. Model ten opiera się na ramionach użytkownika, dzięki czemu jest wygodny w użyciu przez cały dzień, zarówno w czasie połączeń konferencyjnych, jak i słuchania muzyki czy chodzenia po domu.

Dobra słyszalność

Podczas pracy w domu i biurze często można usłyszeć hałasy lub dekoncentrujące dźwięki, które należałoby wyeliminować z wirtualnych spotkań. Głośnik SRS-NB10 został zaprojektowany specjalnie do użytku na spotkaniach online, dzięki czemu rozmawianie z innymi osobami jest bezproblemowe i wygodne.

Zastosowana w głośniku SRS-NB10 pełnozakresowa, odchylona ku górze jednostka głośnikowa optymalizuje dźwięk tak, by trafiał on tylko do uszu użytkownika. Każde słowo jest wyraźnie słyszalne nawet przy małej głośności, gdy w pomieszczeniu znajdują się inne osoby, nie ma więc obaw o przeszkadzanie kolegom, współlokatorom lub rodzinie.

Głośnik SRS-NB10 czysto uchwyci mowę podczas ważnych rozmów. Cokolwiek działoby się dokoła, technologia Precise Voice Pickup zagwarantuje dobrą słyszalność głosu użytkownika. Dzięki połączeniu dwóch wysokiej jakości mikrofonów kierunkowych (kształtujących wiązkę) z zaawansowanym przetwarzaniem sygnału audio głośnik SRS-NB10 ogranicza sprzężenia zwrotne i echo, zapewniając kryształową czystość głosu dobiegającego do innych uczestników spotkania.

Aby włączyć lub wyłączyć mikrofon podczas telekonferencji, wystarczy nacisnąć przycisk MIC Mute[1]. Równie łatwa jest regulacja głośności: do jej nastawiania służą przyciski z boku głośnika. Inny przycisk pozwala włączyć i wstrzymać odtwarzanie muzyki.

Do pracy i noszenia przez cały dzień

Głośnik SRS-NB10 nie jest przeznaczony wyłącznie do użytku w pracy. To lekkie, wygodne, bezprzewodowe urządzenie niezawodnie trzyma się na szyi i lekko opiera na ramionach, dzięki czemu można je nosić także w wolnym czasie. Głośnik SRS-NB10 zapewnia wygodę przez cały dzień, od pierwszego spotkania po słuchanie muzyki podczas szykowania kolacji.

Elastyczny tylny pałąk pomaga uzyskać optymalne dopasowanie, a dzięki otwartej konstrukcji słychać zarówno rozmówcę, jak i dźwięki z otoczenia.

Wydajny i praktyczny

Czas pracy na akumulatorze będzie wystarczający nawet dla zapracowanych. Głośnik SRS-NB10 wytrzyma cały dzień rozmów służbowych, słuchania muzyki i oglądania telewizji. Działa bez ładowania do 20 godzin[2], pozwoli więc wziąć udział we wszystkich zaplanowanych wirtualnych spotkaniach. Gdyby jednak zabrakło energii, 10-minutowe ładowanie wystarczy, by pracować lub słuchać nawet dodatkową godzinę[3]. Można także skorzystać z łącza USB Type-C ®.

Głośnik SRS-NB10 obsługuje połączenie wielopunktowe[4][5], co pozwala połączyć go z dwoma urządzeniami równocześnie, na przykład laptopem i smartfonem. Jeśli zatem użytkownik słucha muzyki ze smartfona, a na laptop zadzwoni kolega z pracy, połączenie to można odebrać jednym ruchem — naciskając przycisk odtwarzania/rozmowy z lewej strony głośnika. Po zakończeniu rozmowy urządzenie samoczynnie przełączy się na poprzednią listę odtwarzania.

Stopień ochrony przed wodą IPX4[6]oznacza, że podczas wykonywania codziennych prac, na przykład zmywania, można oglądać ulubione programy i słuchać muzyki.

Głośnik naramienny zapewnia wyraźny dźwięk nawet przy nastawionej małej głośności. Po połączeniu go z telewizorem[7], smartfonem lub odtwarzaczem muzycznym z technologią Bluetooth® można oglądać telewizję lub filmy i słuchać ulubionych nagrań, nie przeszkadzając sąsiadom, współlokatorom lub rodzinie.

Piękno i elegancja

Głośnik SRS-NB10 ma elegancki, prosty design. Użyta do jego wykończenia tkanina o wysokiej jakości stylowo prezentuje się podczas połączeń wideo. Pokryte tkaniną jednostki głośnikowe nadają urządzeniu luksusowy wygląd i charakter. Głośnik oferowany jest w kolorze antracytowym i białym, można więc wybrać wersję najlepiej pasującą do domowego biura lub wystroju wnętrza.

Projektanci głośnika SRS-NB10 zatroszczyli się nie tylko o styl, lecz i środowisko. Udział plastiku w opakowaniu zmniejszono do niespełna 10 procent, pokazując, jak firma Sony stara się ograniczać wpływ swoich produktów i działań na środowisko naturalne.

Głośnik SRS-NB10 trafi do sprzedaży we wrześniu 2021 r.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…