Home Maszyneria Bezprzewodowy głośnik naramienny

Bezprzewodowy głośnik naramienny

8 min
0
0
1,667

Firma Sony zaprezentowała nowy głośnik naramienny SRS-NB10, pomyślany jako ułatwienie dla osób pracujących z domu. Model ten opiera się na ramionach użytkownika, dzięki czemu jest wygodny w użyciu przez cały dzień, zarówno w czasie połączeń konferencyjnych, jak i słuchania muzyki czy chodzenia po domu.

Dobra słyszalność

Podczas pracy w domu i biurze często można usłyszeć hałasy lub dekoncentrujące dźwięki, które należałoby wyeliminować z wirtualnych spotkań. Głośnik SRS-NB10 został zaprojektowany specjalnie do użytku na spotkaniach online, dzięki czemu rozmawianie z innymi osobami jest bezproblemowe i wygodne.

Zastosowana w głośniku SRS-NB10 pełnozakresowa, odchylona ku górze jednostka głośnikowa optymalizuje dźwięk tak, by trafiał on tylko do uszu użytkownika. Każde słowo jest wyraźnie słyszalne nawet przy małej głośności, gdy w pomieszczeniu znajdują się inne osoby, nie ma więc obaw o przeszkadzanie kolegom, współlokatorom lub rodzinie.

Głośnik SRS-NB10 czysto uchwyci mowę podczas ważnych rozmów. Cokolwiek działoby się dokoła, technologia Precise Voice Pickup zagwarantuje dobrą słyszalność głosu użytkownika. Dzięki połączeniu dwóch wysokiej jakości mikrofonów kierunkowych (kształtujących wiązkę) z zaawansowanym przetwarzaniem sygnału audio głośnik SRS-NB10 ogranicza sprzężenia zwrotne i echo, zapewniając kryształową czystość głosu dobiegającego do innych uczestników spotkania.

Aby włączyć lub wyłączyć mikrofon podczas telekonferencji, wystarczy nacisnąć przycisk MIC Mute[1]. Równie łatwa jest regulacja głośności: do jej nastawiania służą przyciski z boku głośnika. Inny przycisk pozwala włączyć i wstrzymać odtwarzanie muzyki.

Do pracy i noszenia przez cały dzień

Głośnik SRS-NB10 nie jest przeznaczony wyłącznie do użytku w pracy. To lekkie, wygodne, bezprzewodowe urządzenie niezawodnie trzyma się na szyi i lekko opiera na ramionach, dzięki czemu można je nosić także w wolnym czasie. Głośnik SRS-NB10 zapewnia wygodę przez cały dzień, od pierwszego spotkania po słuchanie muzyki podczas szykowania kolacji.

Elastyczny tylny pałąk pomaga uzyskać optymalne dopasowanie, a dzięki otwartej konstrukcji słychać zarówno rozmówcę, jak i dźwięki z otoczenia.

Wydajny i praktyczny

Czas pracy na akumulatorze będzie wystarczający nawet dla zapracowanych. Głośnik SRS-NB10 wytrzyma cały dzień rozmów służbowych, słuchania muzyki i oglądania telewizji. Działa bez ładowania do 20 godzin[2], pozwoli więc wziąć udział we wszystkich zaplanowanych wirtualnych spotkaniach. Gdyby jednak zabrakło energii, 10-minutowe ładowanie wystarczy, by pracować lub słuchać nawet dodatkową godzinę[3]. Można także skorzystać z łącza USB Type-C ®.

Głośnik SRS-NB10 obsługuje połączenie wielopunktowe[4][5], co pozwala połączyć go z dwoma urządzeniami równocześnie, na przykład laptopem i smartfonem. Jeśli zatem użytkownik słucha muzyki ze smartfona, a na laptop zadzwoni kolega z pracy, połączenie to można odebrać jednym ruchem — naciskając przycisk odtwarzania/rozmowy z lewej strony głośnika. Po zakończeniu rozmowy urządzenie samoczynnie przełączy się na poprzednią listę odtwarzania.

Stopień ochrony przed wodą IPX4[6]oznacza, że podczas wykonywania codziennych prac, na przykład zmywania, można oglądać ulubione programy i słuchać muzyki.

Głośnik naramienny zapewnia wyraźny dźwięk nawet przy nastawionej małej głośności. Po połączeniu go z telewizorem[7], smartfonem lub odtwarzaczem muzycznym z technologią Bluetooth® można oglądać telewizję lub filmy i słuchać ulubionych nagrań, nie przeszkadzając sąsiadom, współlokatorom lub rodzinie.

Piękno i elegancja

Głośnik SRS-NB10 ma elegancki, prosty design. Użyta do jego wykończenia tkanina o wysokiej jakości stylowo prezentuje się podczas połączeń wideo. Pokryte tkaniną jednostki głośnikowe nadają urządzeniu luksusowy wygląd i charakter. Głośnik oferowany jest w kolorze antracytowym i białym, można więc wybrać wersję najlepiej pasującą do domowego biura lub wystroju wnętrza.

Projektanci głośnika SRS-NB10 zatroszczyli się nie tylko o styl, lecz i środowisko. Udział plastiku w opakowaniu zmniejszono do niespełna 10 procent, pokazując, jak firma Sony stara się ograniczać wpływ swoich produktów i działań na środowisko naturalne.

Głośnik SRS-NB10 trafi do sprzedaży we wrześniu 2021 r.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Burza, huragan, grad. Czy zwykłe ubezpieczenie wystarczy?

Jak finansowo zabezpieczyć się przed następstwami burzy i gradu? Na co zwracać uwagę przy …