Home Analizy Co wiemy o eksploatacji drukarek

Co wiemy o eksploatacji drukarek

0
0
152

Badanie przeprowadzono wśród 664 pracowników biurowych z jedenastu krajów – Belgii, Francji, Niemczech, Włoch, Holandii, Polski, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, Hiszpanii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Badanie zostało zakończone w styczniu 2013 roku.

Badanie wskazało wiele błędnych wyobrażeń na temat materiałów eksploatacyjnych do drukarek laserowych oraz pokazało jak ograniczona jest wiedza na ten temat. Posiadając szerszą wiedzę w tym zakresie, użytkownicy mogliby dokonywać trafniejszych decyzji zakupowych, zapewniając sobie najlepsze efekty  za cenę jaką płacą.

  • Trzy czwarte ankietowanych nie ma pojęcia ile stron może zostać wydrukowanych na jednym tonerze. Poza tym, aż 84% pytanych nie wie ile stron można wydrukować po tym, jak pojawi się komunikat o niskim poziomie tonera. 
  • Jeśli chodzi o koszty materiałów eksploatacyjnych, 50% ankietowanych uważa, że im droższy toner, tym wyższy koszt wydrukowania jednej strony. Dodatkowo, prawie jedna trzecia ankietowanych (28%) jest przekonana, że musi osobiście ponosić koszty recyklingu pustych kaset po tonerze.
  • W kwestii jakości, trzy piąte pracowników biorących udział w badaniu uważa, że jakość wydruku spada wraz z opróżnianiem się kasety z tonerem.

1. Jakość drukowania spada wraz z opróżnianiem się kasety z tonerem.

W przypadku typowych drukarek laserowych, jakość wydruku może spadać, zwłaszcza po wyświetleniu się informacji o niskiej zawartości tonera. Aby zachować dotychczasową jakość wydruku, należy kilkukrotnie potrząsnąć kasetą z tonerem.

Natomiast istnieją tonery, takie jak  toner Unison Lexmarka, posiadające system, który zapewnia jednakową jakość wydruku od pierwszej do ostatniej strony. Ponadto, wyświetlana jest informacja mówiąca ile jeszcze stron można wydrukować z pozostałego tonera.

2. Wymiana kasety z tonerem, jak tylko pojawi się informacja o niskim poziomie tonera, prowadzi do utraty pewnej ilości tonera

Zazwyczaj, czujnik informujący o niskim poziomie tonera wysyła wiadomość, kiedy pewien poziom zostanie osiągnięty. Wymiana tonera w tym momencie może skutkować utratą części tonera. Nie jest to jednak prawdą dla wszystkich drukarek. Dodatkowo wraz z informacją o niskiej zawartości tonera, nowe urządzenia Lexmarka wyświetlają informację o liczbie stron, które mogą jeszcze zostać wydrukowane, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że wykorzysta toner w pełni.

3. Informacje o niskiej zawartości tonera są standardowe i nie biorą pod uwagę indywidualnych wzorców drukowania takich jak średnie zaczernienie strony.

Tak jak w poprzednich przypadkach, reguła ta dotyczy wielu urządzeń dostępnych na rynku. Jednak, istnieją drukarki, takie jak najnowsze urządzenia Lexmarka, które analizują nawyki dotyczące drukowania oraz używają tych informacji do kalkulowania liczby stron, które jeszcze mogą zostać wydrukowane. Ta funkcjonalność daje użytkownikom większą kontrolę nad wydrukami, a tym samym możliwość zmniejszenia kosztów.

4. Im droższa kaseta z tonerem, tym wyższy koszt wydrukowania jednej strony.

Jest to nieprawdą. Ogólnie rzecz biorąc, koszt wydruku strony wynika z ceny detalicznej tonera w powiązaniu z liczbą wydruków. Często liczba stron, które mogą zostać wydrukowane, nie jest wcale proporcjonalna do ceny tonera. Innymi słowy, można powiedzieć, że im wyższy koszt kasety z tonerem (dla danej klasy drukarek), tym większa liczba potencjalnych wydruków, a co za tym idzie niższy koszt wydruku jednej strony.

5. Nie można przewidzieć liczby stron, które mogą być wydrukowane

W przeszłości była to prawda. Obecnie, niektóre z najnowszych urządzeń bardzo dokładnie identyfikują poziom zużycia tonera. Niektóre z drukarek są w stanie podać szczegółowe informacje na temat niskiego poziomu tonera, jak również informacje o liczbie stron jakie mogą zostać wydrukowane przy aktualnym stanie.

  • 2023 będzie rokiem chmury

    Usługi w chmurze okazały się wspierać cyfrową transformację biznesu i ułatwiają bardziej i…
  • 8 ciekawostek druku

    Dla wielu branż druk wciąż pozostaje nieodłącznym elementem codziennej działalności. Możli…
  • Mobilność zaczyna rządzić w druku

    O mobilności, konsumeryzacji oraz wpływie BYOD na rynek druku mówi Józef Lis, Product Mana…

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Telewizor, smartfon, pecet. W ten sposób Polacy spędzą najbliższe Święta

Wielkanoc będzie leniwa – wynika z badania online, przeprowadzonego przez firmę Komputroni…